02 Nisan 2018, 07:51 - Anasayfa | Yazarlar Haberi yazdır

ESKİ TÜRKİYE'DE AYDIN DOĞAN, YENİ TÜRKİYE'DE ERDOĞAN

ESKİ TÜRKİYE'DE AYDIN DOĞAN, YENİ TÜRKİYE'DE ERDOĞAN

AHMET FURKAN AKAR

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Gündem yoğun… Bir taraftan Türkiye üç ayaklı bir seçime gidiyor. Bir taraftan AFRİN OPERASYONU tüm hızıyla ilk günkü aşk ve heyecanla devam ediyor. Öbür taraftan yerelde de seçim hazırlıkları başladı gibi.

 

Geçen gün Habertürk’te Kübra Par’ın programında Gürsel Tekin vardı. Biraz konuşmasını dinleyeyim dedim. Baktım Gürsel Bey hiç aşağı yanına yer vermiyor. 1 ilin tamamını, Cumhurbaşkanlığını, meclisi hep CHP’nin alacağını söylüyor. Tabii inandık mı? Elbette herkes suret-i haktan görünür. Kimse ayranım ekşi demez. Gürsel Bey’de öyle. Ayranı sanki diri ve duru. Ancak realite hiç de öyle görünmüyor.

 

2019 seçimlerindeki ön görümüzü sair yazılarımızda dile getirdik. Burada elbette ona girmeyeceğiz. Bendeniz hem yerelde hem genelde herhangi bir sürpriz beklememekle birlikte rehavete de yer verilmemesi gerektiği kanaatindeyim. Zira Tayyip Bey’in de her zamanki stratejisi bu minvaldedir. Şöyle bir tarzı var Reis’in: Seçim bıçak sırtı. Kazanacağınıza inanın ama kaybetme tehlikeniz varmış gibi de çalışın…

 

Evvelki günde yaptığı açıklamada “Tek bir parolamız var: Çok çalışmak.” diyerek konuyu özetledi. Hep birlikte seçim sürecini takip edeceğiz.

 

Şimdi bir de Çiftlikbank mevzumuz var tabi. Kolay para kazanma hırsı insanları maalesef bu dertlere giriftar ediyor. Osmanlıda derler ki “mebzuliyetle dirhem kazananın taamı ağuludur”. Yani hiçbir çaba göstermeden para kazanan adamın yemeği bile hasta eder insanı.

 

“İyi canım paralar n’olacak?” Bir şey olacağı yok giden gitti. Adında banka ifadesi var diye siz banka mı zannettiniz? Gerçi Kılıçdaroğlu orayı banka sanıyor ki mağdurlara paranızı BDDK’den alabilirsiniz diye deklare verdi. Güler misin ağlar mısın? Muhalefeti böyle olan memleket…

 

Efendim dün İYİ Parti’nin kongresi vardı. Elbette her parti kurulur, teşkilat oluşturur, seçime girer vesaire… Ama Meral Hanım çok iddialı bence bu kadar nümayişe gerek yok.

 

Geçenlerde değerli dostum ve dahi değerli öğrencim Türk Eğitim-Sen’de sekreter Hüseyin kardeşimle sohbetteydik. Hüseyin, "Hocam hiç kimse MHP’den bir yere kımıldayamaz. Herkes yuvada." dedi.

 

Detayları konuşurken neden MHP’den ayrılma olamayacağını tartıştık. MHP’lilerin yıllardır amacı neydi: iktidara gelmek. Eee şu an zaten MHP iktidarda. Senelerdir istenen bu değil miydi? Buyurun işte. Maksat üzüm yemek… Zaten amacı üzüm yeme olanların kudümü belli attıkları adım belli. Peki Meral Hanım ile kim hareket edecek? Canım onu da artık sizin basiret ve ferasetinize bırakıyorum. Her şeyi biz mi söyleyelim…

 

Bir de Aydın Doğan’dan bahsedip noktalayalım. Her imparator doğar, büyür ve ölür. Kanun yine hükmünü icra etmekte. 40 yıllık bir imparatorun devri bitti. Günahlar mı çoktu sevaplar mı?

 

Eskiden hükümetler Aydın Bey’in evinde kurulurdu. Hatta başbakanları pijamayla karşılardı Sayın Doğan. Her zaman güçten ve güçlüden yanaydı. Amma gelinen süreçte toplumu etkileyecek bir havası kalmadı Aydın abinin. Artık merkez medya bambaşka bir yönde. Aydın Doğan medyası ise hala 90’lardayız sanıyorlar. Ahmet Hakan’ın Kanal D’deki haberlerine bakın ne kadar basit ve sıradan. Güya haber yaptık sanıyorlar.

 

Evet Aydın Doğan yolun sonuna 2010’da gelmişti zaten ama duraklamaları oynadı. Halbuki vaktinde satılmayan malın değeri düşer. 10 yıl önce medyasını satsa daha fazla kar edecekti Doğan. Her ne ise gelen gideni aratmaz inşallah. Hep birlikte demokratik, muasır bir Türkiye’nin temelleri atılır…

 

Bu vesileyle şunu da analım ki içinde bulunduğumuz hafta Kütüphaneler Haftası. Okumanın önemini biz anlatıyoruz derslerimizde. Temennimiz herkesin okuma zevki kazanması ve nitelikli bir okur grubunun oluşması… Biz YENİ TÜRKİYE için çalışıyoruz…


 Demokrat Arayış Gazetesi internet sitelerinde yayınlanan haberler ve köşe yazılarının tüm hakları Demokrat Arayış Gazetesi Yayın Grubuna aittir. Kaynak gösterilerek dahi haberin veya köşe yazısının tamamı yazılı izin alınmaksızın kullanılamaz. Sadece alıntı yapılan haberin veya köşe yazısının bir bölümü, alıntı yapılan habere/yazıya aktif link verilerek kullanılabilir.

Yazara ait diğer köşe yazıları

E-BÜLTEN ABONELİK

01 Mayıs 2008-2017 © Demokrat Arayış Gazetesi -Tüm Hakları Saklıdır. Gazetemiz Basın Ahlak Yasası'na uymayı kabul eder.

Adres : Semerkand Mahallesi Bağ-Kur Sokak Saray İş Merkezi No: 23 Merkez - TOKAT __Haber, İlan Ve Reklam için mail adresimiz__ arayisgazetesi2008@hotmail.com
Tel: 0532 494 68 74
Faks: 0 356 201 00 20 (SADECE FAX İÇİN ARAYINIZ)
Bu site 0.094 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]