12 Şubat 2018, 06:52 - Anasayfa | Yazarlar Haberi yazdır

HÜSEYİN ALPAY VE OMURGALI SİYASET

HÜSEYİN ALPAY VE OMURGALI SİYASET

AHMET FURKAN AKAR

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Bundan iki ay kadar önceydi. Hüseyin Alpay abiyle bir sohbette konu seçim ittifaklarına gelmişti. Ben, "Siz DSP’nin genel başkanı olsanız kimle ittifak yaparsınız?" diye sordum. Hüseyin abi hiç düşünmeden "Tek ölçüm yerli ve milli olmak" diyerek siyasi mefkuresinin kriterlerini açıklamıştı.

 

Durduğumuz yer farklı olabilir,ufak tefek farklarımız olabilir ancak ortak paydada o kadar çok bir olduğumuz nokta var ki…

 

Hüseyin abi her şeyden öte çok nazik birisi. Kendisiyle her konuyu rahatlıkla konuşabilirsiniz. Entelektüel tavrı, konuşmasındaki yetkinlik… Sıralayalım gitsin. Sahip olduğu ağırlık ise muhalefet il başkanlığının çok çok üstünde.

 

Tabi durduğu yer DSP olunca muhabbetimizde CHP’yi konuşmadan da edemiyoruz. Hüseyin abinin CHP ile ilgili tavrını şöyle özetleyebildim:

 

"Ben, CHP’nin 'Ana muhalefet görevini' gereği gibi yerine getirdiğine inanmıyorum. Böyle sakat bir muhalefet anlayışıyla, karmakarışık yönetim tarzıyla, enerjisini yitirmiş, rahatına düşkün görünen mensuplarıyla CHP herhalde hiçbir zaman iktidar olamayacak! Bunlar, AK Parti karşısında her zaman yenilmeye mahkûm bir tavır sergiliyorlar!

 

Muhalefette başarılı olabilmek için daha dinamik olmak, iktidar partisinden daha fazla çalışmak, halkın içinde, halkla beraber yaşamak, insanlarımızın  nabzını iyi tutmak gerekir. CHP’lilerde bunu yapan var mı? Sadece iktidarı kötülemekle bir yere varılmıyor. CHP’nin aldığı yüzde 25 oyun önemli bir kısmı, AK Parti karşıtı olan ve başka oy verecek parti bulamayan seçmenin kerhen verdiği oylardan oluşuyor!"

 

Çalışmaktan, halka yakın olmaktan çok keyif alıyor Hüseyin abi. Benim kafamdaki "Anadoluluk" modeliyle birebir örtüşüyor sözleri. Sakallı bir babanın namaz bezli annenin delikanlı evladı… Anne sevgisini yoğun işliyor Hüseyin Başkan. Anne duasını her işin başı sayıyor.

 

Halk insanı… Yurdum insanı… Selamlaşırken gülümsemesi bile size sizden geliyor, samimi geliyor. Mahalleler, camiler, okullar, işyerleri... Hüseyin abinin çalışma alanları. Bu arada dükkânlarını açan esnafla konuşuyor, dertlerini dinliyor, ihtiyaçlarını tespit ediyor.

Gelen vatandaşı dinliyor, dertlerine çözüm arıyor…

 

Hemen her günü aynı dinamizm içinde geçtiğine eminim. Hiçbir parti desteği olmadan çalışan Hüseyin abi himmeti milleti olan adeta tek başına parti olan birisi…

 

Tüm bunları yaparken gazetecilik anlamında da markasını konuşturuyor. Tokathaber’deki son yazıları sanki doktora konusu gibi.

 

Hasılı sıradan değil Hüseyin abi, sıradan değil.

 

Gelelim 8 Şubat’a…

 

Ne gam? Yalnız da kalsak biz inandığımız yolda yürürüz. Topal karınca misali...

 

Topal karınca hacca gidiyormuş...  "Yahu bu halinle binlerce kilometreyi aşıp oraya nasıl varırsın?" diye alay etmişler. Karınca, "Haklısınız, belki oraya varamam. Varamam ama yolunda ölürüm ya. Bu da bana yeter! Benden sonrakiler oraya varır." demiş. Hüseyin abininki de o hesap!

                                           

AHMET FURKAN ŞAKAR (EĞİTİMCİ-GAZETECİ-YAZAR)


 Demokrat Arayış Gazetesi internet sitelerinde yayınlanan haberler ve köşe yazılarının tüm hakları Demokrat Arayış Gazetesi Yayın Grubuna aittir. Kaynak gösterilerek dahi haberin veya köşe yazısının tamamı yazılı izin alınmaksızın kullanılamaz. Sadece alıntı yapılan haberin veya köşe yazısının bir bölümü, alıntı yapılan habere/yazıya aktif link verilerek kullanılabilir.

Yazara ait diğer köşe yazıları

E-BÜLTEN ABONELİK

01 Mayıs 2008-2017 © Demokrat Arayış Gazetesi -Tüm Hakları Saklıdır. Gazetemiz Basın Ahlak Yasası'na uymayı kabul eder.

Adres : Semerkand Mahallesi Bağ-Kur Sokak Saray İş Merkezi No: 23 Merkez - TOKAT __Haber, İlan Ve Reklam için mail adresimiz__ arayisgazetesi2008@hotmail.com
Tel: 0532 494 68 74
Faks: 0 356 201 00 20 (SADECE FAX İÇİN ARAYINIZ)
Bu site 0.047 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]