23 Ocak 2018, 06:52 - Anasayfa | Yazarlar Haberi yazdır

Sosyal Projeler Ve Alper Bey…

Sosyal Projeler Ve Alper Bey…

CEMAL İNCESOYLUER

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Ne siyaset, nede rutin bürokrasi; insanların kendi dünyasındaki “küçük hayatlar” ile ilgili mevzular daha sahici, daha önemlidir. Kış kıyametteyiz, bu zemheride yoksullarımıza bir şekilde uzanmak, onların bir derdine derman olmak, sosyal proje kapsamındadır.

 

Bir haber okudum. Mali Grup Yönetim Kurulu Başkanı Alper Alptekin’in açıklamasına göre, dar gelirli ailelere ve başarılı öğrencilere eğitim bursu verileceğini ifade ediyor. 2010 yılından bu yana Tokat’ta en büyük kentsel dönüşüm projelerini gerçekleştiren, Yeni Hayat Konutları’nı inşa eden Mali Yapı Başkanı Alper Alptekin, bu yıl Tokat’ta 60 öğrenciye burs vermeye başlayacaklarını söylüyor.

 

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Alper Alptekin; “Bizler Tokat’a geldiğimiz ilk günden bu yana hizmetimizi hiç aksatmadık. Tokat’ı ve Tokatlıyı çok sevdik. Yüce yaradan bizlere sağlık ve sıhhat verdikçe de Tokat’a hizmet etmeye devam edeceğiz. Türkiye’nin her yerinde oluşturulan eğitim seferberliğine bizim de kayıtsız kalmamız mümkün değildir. Bu yıl da Tokat’ta başlatacağımız Eğitime Destek Programımızı dar gelirli ailelere ve başarılı öğrencilere uygulayacağız. İlk olarak burs başlangıcımızı 20 ilkokul, 20 ortaokul ve 20 lise öğrencisi olarak üç guruba ayırdık. Ayrıca başarılı öğrencilerimizi de karne hediyesi olarak burs programımıza dahil edip ödüllendireceğiz” diyor.

 

2009 yılından bu yana Tokat’ta inşaat sektöründe bulunan Mali Grup; önce “Ahi Evleri” adıyla maruf konutları yapıp, hak sahiplerine teslim etti. Aynı zamanda, Erbaa’da hatırı sayılır konutlar inşa etti. Şimdi de, kentsel dönüşüm kapsamında “Yazıcıoğlu Konutlarını” yapacaklar. Tabii bu şehirde inşaat yapıp, konut üretiminde bulunması nedeniyle, bu tür sosyal projeler konusunda da duyarlı olmasından dolayı çok sevindim.

 

Alper Beyle 2009 yılından bu yana görüşmelerimiz ve arkadaşlığımız sürüyor. Bu son açıklamasındaki dar gelirli ailelerin başarılı çocuklarına burs verilmesiyle ilgili girişiminden önce de, fakir-fukara, garip-gurabalara yönelik maddi yardımlarının olduğunu yakinen biliyorum. Deyim yerindeyse, Alper Beyin kapısına gidipte boş döneni görmedim.

 

Şimdi, daha görünür bir sosyal projenin içerisinde. Bunu da çok önemsiyorum. Çünkü, yoksul ailelerinin çocuklarına burs vermek, bunun da kamuoyu tarafından bilinmesi, hem teşvik hem de davet anlamına geliyor.

 

Mali Grup Başkanı Alper Alptekin ile bir medyadaşlığımız oldu. Isparta’da vasıflı iki günlük gazete alıp, medyaya bir şekilde adım atarken, Tokat’ta da bir haber sitesini alarak, Tokat Medyasında yer aldı. Tabii, haber sitesiyle ilgili nasıl bir yayın politikası izleyecek, bunu hep birlikte göreceğiz. Öğrendiğim kadarıyla, Alper Bey aldığı haber sitesinin sorumluluğunu gazeteci arkadaşımız Kadir Utuş’u getirmiş. İsabetli bir karar olduğunu hemen söyleyeyim. Kadir Utuş, sevdiğimiz bir meslektaşımızdır.

 

Haber sitesinin de eski olumsuz şöhretinin gölgesinden çıkardıkları takdirde, biliyorum ki toplumda önemli bir yer edinecektir. Kadir Utuş, gazeteci kökenli bir arkadaşımız olduğu için, haber sitesinin de gazetecilik formatına uygun haber dili ve ilkelerine uygun yayın yapacağından hiç kuşkum yok.

 

Özetle; Mali Grup Başkanı Alper Alptekin’in sosyal proje dediğimiz bu yeni adımından dolayı kutluyor, haber sitesine de 2018 yayın döneminde başarılar diliyorum.


 Demokrat Arayış Gazetesi internet sitelerinde yayınlanan haberler ve köşe yazılarının tüm hakları Demokrat Arayış Gazetesi Yayın Grubuna aittir. Kaynak gösterilerek dahi haberin veya köşe yazısının tamamı yazılı izin alınmaksızın kullanılamaz. Sadece alıntı yapılan haberin veya köşe yazısının bir bölümü, alıntı yapılan habere/yazıya aktif link verilerek kullanılabilir.

Yazara ait diğer köşe yazıları

E-BÜLTEN ABONELİK

01 Mayıs 2008-2017 © Demokrat Arayış Gazetesi -Tüm Hakları Saklıdır. Gazetemiz Basın Ahlak Yasası'na uymayı kabul eder.

Adres : Semerkand Mahallesi Bağ-Kur Sokak Saray İş Merkezi No: 23 Merkez - TOKAT __Haber, İlan Ve Reklam için mail adresimiz__ arayisgazetesi2008@hotmail.com
Tel: 0532 494 68 74
Faks: 0 356 201 00 20 (SADECE FAX İÇİN ARAYINIZ)
Bu site 0.047 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]