12 Ocak 2018, 22:10 - Anasayfa | Yazarlar Haberi yazdır

Olmuyor Böyle Sayın Başkan!

Olmuyor Böyle Sayın Başkan!

HÜSEYİN ALPAY

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Olmadı, olmuyor böyle Sayın Başkan.


Alışılanın, ortalama olanın ve kanıksananın dışına çıkmanın faydasını görmeyen bir topluma bunu yapmamalıydınız. Sabah 10'da makamınıza gelip, akşam 5'te koşarak belediyeden çıkmak varken, üzerinize güneşi doğdurtmamak neyin nesi?


"Ekip çalışması" denildiğinde, temizlik ve fen işleri çalışanlarının "ekip" halinde arazi olmalarını anlayan bir memlekette, her işe koşturan, vatandaşın derdini dinleyen, her telefona çıkan, her kapıyı açan, adeta belediye başkanını tamamlayan başkan yardımcılarıyla sahada olmak niye ki?


Dedikodu yapılan masalardan, vatandaşın derdini dinlemek için kurulan "Beyaz Masa"lara geçmek, su parasını yatırmak için kuyruk beklemenin keyfini çıkartmak dururken, sokaklara mobil ödeme noktaları açmak ve işleri saat gibi halletmek bünyelere ağır geliyor.


Makam odasında garibanlara mont giydirip resim çektirmek ve bunu gazetelerde yayımlatmak varken, girilmedik mahalle bırakmayıp kimselere çaktırmadan fakir fukaraya yardım etmek, ne işe yarar anlamıyorum doğrusu. Hem şu yaşlıları ve engellileri bir rutin dahilinde ziyaret etmek de nedir Allah aşkına? Anan mı, baban mı, kardeşin mi bunlar da, rutine bağladın bu ziyaretleri Sayın Başkan?


Yeşilırmak akarken Tokat bakıyordu ve herkes mutluydu. Irmakta su tutup gondol yüzdürmek hangi aklın ürünü Ey Eyüp Eroğlu?.. Turizm bizim neyimize, ihtiyacımız mı vardı turizme, turizmin gelirine? Sen ben bizim oğlan mutlu mesut yaşamak varken, Yeşilırmak yanında cümbüşlerle oyuna durmak gelenek olmuşken, derdin nedir senin kardeşim?..


Temizlik işçilerinin sabahın köründe sokak sokak, mahalle mahalle kendi evlerinin önünü temizliyorlarmış gibi hararetli bir şekilde çalışmaları da bu bünyeye ters. Biz bir kavşağın yuvarlağında çiçek dikmek için en az 20 işçinin olmasına alışkınız, yapmayın bunu. Az adamla çok iş yapmak, bu topluma verilecek örneklerin en kötüsüdür, vazgeçin bundan.


Mis gibi çöplüğümüz vardı onu da bitirdiniz. Çöplüğe park yapmak, yeşile yeşil katmak ütopyadır bu memlekette. Ütopyaları gerçekleştirmeyi kim soktu aklınıza? Rasyonel olmak bize göre değil Sayın Başkan, lütfen kendinize gelin!


Belediye Başkanı dediğin makamında oturur, dostlarını ağırlar, arada vakit bulursa da bürokratik işlemler için imza atar kardeşim.


O proje senin, bu mesele benim, falanca mahalledeki su kaçağı giderildi mi, yeni açılan yoldaki imar durumunda son durum ne oldu, Ahmet dedenin kömürü evine teslim edildi mi, Ayşe teyzenin hatırı soruldu mu, Muhtar Mustafa'nın meselesi çözüldü mü, barınaktaki hayvanların karnı doydu mu, çöpler zamanında alındı mı, yollar vaktinde yıkandı mı, Kedi Evlerindeki mamalar tamamlandı mı, başka nereye park yapsak, hangi çocuğun yüzünü güldürsek... diye, diye Tokat'ı akşama kadar tavaf etmek, akıl kârı değil Sayın Başkan.


Telefonunu saatlerce arayıp ulaşamadığımız başkanlar dün gibi aklımızdayken, çalar çalmaz telefonları açmak, olmadı uygun değilseniz Whatsapp'tan cevap vermek olmuyor Reis Bey! Twitter'dan, İnstagram'dan, Facebook'tan vatandaşa ulaşmanıza alışamadan cep telefonlarına program indirip belediyeyi vatandaşın cebine taşımanız bardağı taşırdı artık!


Ya şu Web TV'ye ne demeli! Yav Sayın Başkan, siz belediye başkanısınız, televizyoncu değil, bir hatırlatmak isterim! Belediyenin televizyonu olur mu, icat çıkarmayın lütfen!


Sırada sinirlerimizi harap edecek ne var kardeşim, bir söyleyin de tarumar olduk olacağımız kadar, bari bundan sonrakilere hazırlıklı olalım!


 Demokrat Arayış Gazetesi internet sitelerinde yayınlanan haberler ve köşe yazılarının tüm hakları Demokrat Arayış Gazetesi Yayın Grubuna aittir. Kaynak gösterilerek dahi haberin veya köşe yazısının tamamı yazılı izin alınmaksızın kullanılamaz. Sadece alıntı yapılan haberin veya köşe yazısının bir bölümü, alıntı yapılan habere/yazıya aktif link verilerek kullanılabilir.

Yazara ait diğer köşe yazıları

E-BÜLTEN ABONELİK

01 Mayıs 2008-2017 © Demokrat Arayış Gazetesi -Tüm Hakları Saklıdır. Gazetemiz Basın Ahlak Yasası'na uymayı kabul eder.

Adres : Semerkand Mahallesi Bağ-Kur Sokak Saray İş Merkezi No: 23 Merkez - TOKAT __Haber, İlan Ve Reklam için mail adresimiz__ arayisgazetesi2008@hotmail.com
Tel: 0532 494 68 74
Faks: 0 356 201 00 20 (SADECE FAX İÇİN ARAYINIZ)
Bu site 0.047 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]