18 Şubat 2023, 13:32 - Anasayfa | Yazarlar Haberi yazdır

AFETLE MÜCADELE EDERİZ DE YA DEZENFORMASYON?

AFETLE MÜCADELE EDERİZ DE YA DEZENFORMASYON?

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Depremin ilk günü 6 Şubattan bu yana baş etmeye çalıştığımız asrın felaketiyle birlikte, ahlaki düşüklüğün barometresi dezenformasyondur. Hala hız kesmeden ve inatla sürüyor. Sosyal mecra da, bir iddia bitiyor bir başka iddia başlıyor. Bu bilgi kirliliğiyle baş edemiyoruz. Üstelik birçok iddianın yalan olduğu ortaya çıkmışken.

 

Kaç kez yazdım. Asrın afetinin alanı çok büyük. 10+1 ilimizi etkilemiş, yaklaşık 15 milyon nüfusu doğrudan ilgilendiren 465 kilometre karelik büyük bir coğrafyada vuku buldu. Burada yapılması gerekenler neredeyse bin kalem başlığı bulmaktadır. An itibarıyla hayatını kaybedenler sayısı 40 bini, yaralı sayısı 120 bini aştı. Devlet kuruluşuyla gönüllü kuruluşları yarıştıran, kavga çıkması için tahrik edenler, ahlaksızlığın dibine vurdu.

 

AFAD ile AHBAB kuruluşlarını yeni ayrışma olarak topluma satanlar, salt provokatör değil, aynı zamanda ahlak yoksunudur.

 

Büyük fotoğrafa bakıp, felaketin boyutunu anlamak bu kadar zor değil. Ama önce, milli ve yerli olmak, bu ülkeyi vatan sevdasıyla sevmek, bu aziz ve necip milleti baş tacı yapıp bütün değerlerini özümsemek, bölgedeki depremzedeler ile gönül bağı kurup gerçekten acılarına ortak olarak, olayın vahametini anlamakta yeterli olacaktır.

 

İnsanlar evsiz barksızken, 100 saniyede her şeyini kaybetmişken, siyasi rant uğruna nasıl bu kadar acımasız olabiliyorlar? Göz ve yüz rengimiz farklı da olsa, gözyaşımızın rengi aynıdır. Biz, büyük bir milletiz. Gamda, tasada, keder de, acıda,  sevinç ve kıvançta biriz. Onun için Türk Milletiyiz, büyük bir milletiz.

 

Devletimiz, hükümetimiz, ordumuz, emniyet güçlerimiz, tüm kurum ve kuruluşlarımız, medya mensuplarımız sahada an be an haber ulaştırıyor, gönüllü kahramanlarımızın tamamı bölgededir.

 

Var olsunlar...
 Tokat Arayış Gazetesi internet sitelerinde yayınlanan haberler ve köşe yazılarının tüm hakları Tokat Arayış Gazetesi Yayın Grubuna aittir. Kaynak gösterilerek dahi haberin veya köşe yazısının tamamı yazılı izin alınmaksızın kullanılamaz. Sadece alıntı yapılan haberin veya köşe yazısının bir bölümü, alıntı yapılan habere/yazıya aktif link verilerek kullanılabilir.

Yazara ait diğer köşe yazıları

E-BÜLTEN ABONELİK

Kuruluş: 1 Mayıs 2008 © Tokat Arayış Gazetesi -Tüm Hakları Saklıdır. Gazetemiz Basın Ahlak Yasası'na uymayı kabul eder.

Adres : Semerkand Mahallesi Bağ-Kur Sokak Saray İş Merkezi No: 23 Merkez - TOKAT __Haber, İlan Ve Reklam için mail adresimiz__ arayisgazetesi2008@hotmail.com
Tel: 0532 234 10 60
Bu site 0.047 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]