30 Ekim 2022, 21:56 - Anasayfa | Yazarlar Haberi yazdır

DAĞDA KÖROĞLU, KÖYDE MUHTAR, ŞEHİRDE ŞÖVALYE

DAĞDA KÖROĞLU, KÖYDE MUHTAR, ŞEHİRDE ŞÖVALYE

Cemal İNCESOYLUER

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

MHP Tokat Milletvekili Yücel Bulut, MHP Tokat İl Başkanı Mustafa İpek ve değerli heyetleriyle gazeteci arkadaşım Yakup Orakçı'nın bahçesinde bir araya geldik.

 

Vekilim Yücel Bulut'un Türkiye değerlendirmesi muhteşemdi. Onu dinledikten sonra önce vatan ve Türk Bayrağı diyorsak, bir kez daha Cumhur İttifakının doğru bir tercih olduğunu anladım.

 

O dağda bey, köyde aksakallı, şehirlerde ise şövalyedir. MHP Tokat Milletvekili Yücel Bulut'tan söz ediyorum.

 

Eskilerden bir söz vardır. Umarsız ve biçare kalmışlara "Sen git derdini Marko Paşaya anlat" derlermiş. Son çare olmak, son nokta olmak, çaresizlerin çaresi olmak, hiçbir siyasi ayrımcılık yapmadan herkesin derdine derman olmak nasıl bir şey Allah aşkına?

 

Başlığa taşıdığım gibi, dağda Köroğlu, köyde Muhtar, şehirlerde şövalye, kısaca vekil Yücel Bulut. Belki tarif ve tanımlama da noksan söylemiş olabilirim. Belki herkesin bildiği ve takdir ettiği özelliğini tam olarak tanımlamamış da olabilirim.

 

Merak ediyorum; acaba Yücel Bulut, yıl içerisinde kaç meclis oturumunda söz almamış olabilir? Tokat'ın hangi sorununu dile getirmedi? Tokat'ın han can alıcı sorunu üzerine gidip de çözüm üretmedi?

 

Bugün Yücel Bulut'u dinledim gözlerim açık ve pür dikkat…

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı yeniden tanıdım, bilge lider Devlet Bahçeliyi daha çok sevdim, Cumhur İttifakının Tokat için, Türkiye için ve dünya için ne anlama geldiğini daha iyi anladım.

 

Vekilimiz Yücel Bulut konuşmasında hem bize tarihi bir yolculuk yapmamızı sağladı, hem de 2023 seçiminin aslında ne olduğunu anlattı.

 

MHP Tokat Milletvekili Yücel Bulut'un konuşmasına dair bir hayli notlarım var. Zamanı ve yeri geldikçe paylaşacağım…
 Tokat Arayış Gazetesi internet sitelerinde yayınlanan haberler ve köşe yazılarının tüm hakları Tokat Arayış Gazetesi Yayın Grubuna aittir. Kaynak gösterilerek dahi haberin veya köşe yazısının tamamı yazılı izin alınmaksızın kullanılamaz. Sadece alıntı yapılan haberin veya köşe yazısının bir bölümü, alıntı yapılan habere/yazıya aktif link verilerek kullanılabilir.

Yazara ait diğer köşe yazıları

E-BÜLTEN ABONELİK

Kuruluş: 1 Mayıs 2008 © Tokat Arayış Gazetesi -Tüm Hakları Saklıdır. Gazetemiz Basın Ahlak Yasası'na uymayı kabul eder.

Adres : Semerkand Mahallesi Bağ-Kur Sokak Saray İş Merkezi No: 23 Merkez - TOKAT __Haber, İlan Ve Reklam için mail adresimiz__ arayisgazetesi2008@hotmail.com
Tel: 0532 234 10 60
Bu site 0.076 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]