29 Haziran 2017, 15:08 - Anasayfa | Yazarlar Haberi yazdır

BİR CEMAAT MESELESİ

BİR CEMAAT MESELESİ

MERVE ULAŞAER

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Nahl, 36. Ayet Allah'a kulluk edin. Tağuttan sakının demiyor mu?
 
Tağut, (bilmeyenler için) biz insanları Allah'tan ve Allah'a kulluktan uzak­laştırarak, kendisine kulluğa davet eden her şeydir.
 
Bunlar ne gibi şeyler peki? İnsanların karşısı­na bazen bir firavun, bazen bir put, bazen bir din adamı, bazen bir tarikat, bazen bir parti, bazen bir ideoloji vs. olarak karşımıza çıkabilir. Biz insanlar birisine tâbii olduğumuzda söylediği şeyleri sorgulamadan kabul ediyor, bu kesin öyledir diyoruz.
 
Bu yaptığımızın ne kadar yanlış olduğunu belki de bu günler öğrenmemize yardımcı oldu. Her din adamı, her tarikat veya cemaat yola çıktığı gibi kalamıyor maalesef. Tabi ki genelleme yapmak haddim değil ama bunlara şahit oluyoruz. Bir şeye körü körüne bağlanmamak ,karşımızdakinin de insan olduğunu hata yapabileceğini unutmamak gerekiyor. Sadece Fethullah Gülen cemaati yok Türkiye' de biraz gözümüzü açmamız gerek. Birisi bitecek bir diğeri başlayacak. Bu yüzden dikkatli olmamız lazım.
 
İlla bir cemaat mi istiyorsun kardeşim, o zaman buyur camii'ye kapı her zaman açık veya bir kitap mı istiyorsun kendine, Kuran'ı Kerim burada ya da bir örnek mi istiyorsun kendine, peygamberimizin tertemiz sünneti burada. Bunlar en masum ve hak olan doğrulardır.Senin takva seviyene bu saydıklarımda mı yetmiyor? Öyleyse aklını kullan ve bu yoldan giden bir cemaat bul.
 
Selametle vesselâm...


 Demokrat Arayış Gazetesi internet sitelerinde yayınlanan haberler ve köşe yazılarının tüm hakları Demokrat Arayış Gazetesi Yayın Grubuna aittir. Kaynak gösterilerek dahi haberin veya köşe yazısının tamamı yazılı izin alınmaksızın kullanılamaz. Sadece alıntı yapılan haberin veya köşe yazısının bir bölümü, alıntı yapılan habere/yazıya aktif link verilerek kullanılabilir.

Yazara ait diğer köşe yazıları

E-BÜLTEN ABONELİK

01 Mayıs 2008-2017 © Demokrat Arayış Gazetesi -Tüm Hakları Saklıdır. Gazetemiz Basın Ahlak Yasası'na uymayı kabul eder.

Adres : G.O.P. Bulvarı Emniyet Müd. Karşısı Mehmet Coşkun İş Merkezi Kat: 4 Tokat (Haber, İlan Ve Reklam için mail adresimiz: arayisgazetesi2008@hotmail.com)
Tel: 0 542 622 01 00
Faks: 0 356 201 00 20 (SADECE FAX İÇİN ARAYINIZ)
Bu site 0.047 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]