25 Eylül 2022, 10:40 - Anasayfa | Yazarlar Haberi yazdır

EROL CAN'IN ZİYARETİNİN ARDINDAN...

EROL CAN'IN ZİYARETİNİN ARDINDAN...

Cemal İNCESOYLUER

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Oda seçimleri sürecindeyiz. 1 Ekim de Tokat Ticaret Borsasının seçimi var. Burada iki aday yarışacak: Mevcut başkan Lütfi Bora ile Ali Bıçakçı. TSO'nun seçiminin ise belirlenmiş tarihi 12 Kasım 2022'de. Burada da bilinen 3 aday yarışacak: Mevcut başkan Ali Çelik, iş insanları Ahmet Sami Ülkü ve Erol Can.

Her iki oda için de benim bir oyum yok. Bazı gazete sahiplerinin oyunun olduğunu biliyorum. TSO Başkan Adayı Erol Can, eskimez dostum ve arkadaşım. Tıpkı Ahmet Sami Ülkü gibi. Dr. Ali Çelik'in ise görevde bulunduğu süre içerisinde Tokat Gazeteciler Cemiyetine yaptığı katkıları unutamam. Ondan önceki başkan Ahmet Arat ise, Tokat'ta cemiyetimizin organizasyonunu üstlendiği "Anadolu Medya Zirvesi" için Türkiye'nin dört bir yanından gelen 130 cemiyet başkanı ve gazetecilerin ağırlanmasındaki efsane desteğini unutamam. Öyle ki, 2 gün boyunca Tokat'a gelen gazetecilerimiz için Tokat Seyahatten iki otobüs tahsis ederek, Niksar ve Zile gezilerini gerçekleştirmiştik.

Böyle bir organizasyonu, Türkiye'de hiçbir cemiyet gerçekleştiremedi. Zaten bizden önce de Tokat'ta yapılmamıştı. Şuana kadar da bu organizasyona benzer, hatta 10'da 1'ne tekabül edecek bir faaliyet bu şehirde olamadı. Neyse, esas konumuza gelecek olursak... TSO başkan adayı, değerli dostum Erol Can'a söyledim, adaylığını açıklamakta çok geç kaldı. Bunun sebeplerini elbette biliyorum. Yine, başkan adayı Erol Can'ın kendi ifadesiyle, "Bu bir ekip hareketi" olsa bile, süreç ihmal ve boşluğu asla kaldırmaz.

Tokat TSO Başkan Adayı Erol Can, yönetimin bir ekip işi olduğunu belirterek, aynı zamanda şeffaflık ilkesinin önemine dikkat çekiyor. Göreve talip olduğunu dile getiren Erol Can, birlik ve beraberlik olduğunda aşılamayacak hiçbir engel olmadığını söylüyor.

Erol Can diyor ki:

"Ticaretin mutfağından geliyorum. Daha doğrusu, eskilerin deyimi ile damdan düşenin halinden anlarız. Bir çok STK'larda kurucu ve yönetimde yer aldım. Halen TSO meclis üyesiyim. TSO'nun nasıl yönetilmesini de nasıl yönetilemediğini de biliyorum. TSO, Tokat'ın ekonomik lokomotifliğini yapacak en önemli bir kurum olmasına rağmen, görevine uygun bir vizyonun ortaya konulmadığını düşünenlerdenim."

Erol Can, TSO'nun bünyesinde Meclis Başkanlığı dahil olmak üzere, sanırım 15 yıllık bir tecrübesi var. Kendilerine başarılar diliyorum.


 Tokat Arayış Gazetesi internet sitelerinde yayınlanan haberler ve köşe yazılarının tüm hakları Tokat Arayış Gazetesi Yayın Grubuna aittir. Kaynak gösterilerek dahi haberin veya köşe yazısının tamamı yazılı izin alınmaksızın kullanılamaz. Sadece alıntı yapılan haberin veya köşe yazısının bir bölümü, alıntı yapılan habere/yazıya aktif link verilerek kullanılabilir.

Yazara ait diğer köşe yazıları

E-BÜLTEN ABONELİK

Kuruluş: 1 Mayıs 2008 © Tokat Arayış Gazetesi -Tüm Hakları Saklıdır. Gazetemiz Basın Ahlak Yasası'na uymayı kabul eder.

Adres : Semerkand Mahallesi Bağ-Kur Sokak Saray İş Merkezi No: 23 Merkez - TOKAT __Haber, İlan Ve Reklam için mail adresimiz__ arayisgazetesi2008@hotmail.com
Tel: 0532 234 10 60
Bu site 0.047 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]