03 Ağustos 2022, 10:45 - Anasayfa | Yazarlar Haberi yazdır

KPSS REZALETİ

KPSS REZALETİ

HÜSEYİN YAYLICI

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Geçtiğimiz Pazar günü lisans mezunları için yapılan KPSS’de gençler önce ÖSYM’nin soru sistemini değiştirmesi ve “Bu hangi Türkçe?" dedirtecek Türkçe soru ile karşılaştılar. Şimdi sınav sonrasında ise sorulardan birkaçının, Yediiklim Dershanesi'nin denemelerinden bire bir alınması şokunu yaşıyorlar.

 

Tabi bu yine iyimser bir bakış açısı. Diğer vahim ihtimal ise soruların önceden belli dershane ya da gruplara sızdırılmış olma ihtimali. Haksız rekabet ve soru sızdırılması nedeniyle sınavın iptali için dershaneler ve gençler dava başvurularına başladı bile. Peki, gerçek olabilir mi? Yani doğrusu yine olmuş olabilir mi? Devlet kurum ve mevkileri yine belli grup ve cemaatlerin himayesi altına verilmek isteniyor olabilir mi?

 

Yanıldık deyip özür dileyenler, seçimlerin yaklaşması kaygısıyla ikinci kez aynı çukura düşmüş olabilir mi? FET֒nün zamanında KPSS gibi ulusal sınavlardaki gücünü, içeriden soruları alıp belli dershaneler aracılığı ile müritlerine ilettiğini biliyoruz. O sınavlara giren gençler de seslerini duyurma ve hak arama mücadelesi vermişti. Bugün aynı mücadele farklı gruplar ama aynı iktidara karşı veriliyor.

 

Allah bize bir daha 15 Temmuzlar yaşatmasın diyenler, gençler size sesleniyor! Gençler olanların neden olacaklarını görüyor ve uyarıyor! Devlet işi hak edene, devlet işi işinin ehline, devlet işi bu halkın sade ve çalışkan çocuklarına emanet edilmezse; yerlerine liyakatsiz şekilde getirdikleriniz bu ülkenin yüne canını yakacak.

 

Gereken inceleme ve açıklamanın en kısa zamanda yapılması talep ediliyor, iktidara da “ne siz bir daha yanılın ne de yanılgılarınızla bu ülkenin gençlerinin yarınlarını yakmayın. Kulak verin gençlerin yükselen sesine” diyoruz.


(Bu yazı kaleme alındıktan sonra Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın sınav hakkında inceleme talimatı verdiğini ve ÖSYM Başkanını görevinden aldığını öğrendik. Yeterli olmasa da sorunun çözümüne dönük atılmış bir adım olarak değerlendirmekteyiz.)


 Tokat Arayış Gazetesi internet sitelerinde yayınlanan haberler ve köşe yazılarının tüm hakları Tokat Arayış Gazetesi Yayın Grubuna aittir. Kaynak gösterilerek dahi haberin veya köşe yazısının tamamı yazılı izin alınmaksızın kullanılamaz. Sadece alıntı yapılan haberin veya köşe yazısının bir bölümü, alıntı yapılan habere/yazıya aktif link verilerek kullanılabilir.

Yazara ait diğer köşe yazıları

E-BÜLTEN ABONELİK

Kuruluş: 1 Mayıs 2008 © Tokat Arayış Gazetesi -Tüm Hakları Saklıdır. Gazetemiz Basın Ahlak Yasası'na uymayı kabul eder.

Adres : Semerkand Mahallesi Bağ-Kur Sokak Saray İş Merkezi No: 23 Merkez - TOKAT __Haber, İlan Ve Reklam için mail adresimiz__ arayisgazetesi2008@hotmail.com
Tel: 0532 234 10 60
Bu site 0.047 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]