05 Aralık 2017, 09:01 - Anasayfa | Yazarlar Haberi yazdır

SAMİ ÜLKÜ'NÜN TOKAT ÜLKÜSÜ

SAMİ ÜLKÜ'NÜN TOKAT ÜLKÜSÜ

HÜSEYİN ALPAY

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Bir kez olsun yüz yüze gelmediğiniz birini sevebilir misiniz?


Başta sosyal medya olmak üzere, yazılı ve görsel basın vasıtasıyla tanıdığınız biriyse bu ve size o iletişim kanallarından yansıttıkları ile onu tanıyanların da anlatımlarını harman edip, bir sempati besleyebilirsiniz o kişiye.


Ahmet Sami Ülkü öyledir benim için. Tokatspor Başkanlığı ile başlayan ve Tokat'a yatırımcı olarak kattığı artı ile gündemimizde olan ve son olarak da Tokat Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı için adaylığının konuşulduğu şu günlerde, Ahmet Sami Ülkü için bir yazı kalem almak şart oldu.


Öncesinde üstat Cemal İncesoyluer yazdı Ülkü'yü. Tokat Gazeteciler Cemiyeti'ni ziyareti dolayısıyla bir değerlendirme yazısı yayımlayan İncesoyluer, TSO’ya başkan olacak kişinin, 9 komiteden en az 5 komitesini alması gerektiğini hatırlatarak, Organize Sanayi’den 4-5 heyetin Ahmet Sami Ülkü’ye gelerek, TSO’ya aday olması halinde destek olacaklarını ifade ettiklerini belirtiyor. İncesoyluer ayrıca, edindiği izlenimleri doğrultusunda, "Ülkü’nün cemiyetteki açıklamasının ilk cümlelerinden, TSO’nun başkanlığına adaylığı konusunda bir karar vermiş değil. Bu konuyla ilgili bir yol haritası yapılmamış, ekibiyle oturup, bir takvim üzerinde çalışılmamış değil." saptamasını da yapıyor.


Henüz resmi bir açıklama yapmamış da olsa Ahmet Sami Ülkü'nün adaylık noktasında çalışmalarına devam ettiğini biliyoruz. O makamın hakkını vereceğinden de kuşkumuz yok. Cemiyet ziyaretinde söylediği "Aynı geminin içerisindeyim. Organize Sanayi 2. Kızımda tekstil üzerine bir fabrika kurdum, şuan itibarıyla 180 kişi çalışıyor. İkinci ve üçüncü etapları da hizmete sokmamızla birlikte toplamda 600 kişilik bir istihdam sağlamayı hedefliyorum. Tokat’a yatırımcı getirmenin derdindeyim. Buna bağlı olarak, yaşadığım bürokrasi ve en başta herkesin de ifade ettiği gibi Tokat Havaalanının hayati önemi olduğunu bir kez daha söylüyorum. Bu düşüncelerimi; valimize, belediye başkanımıza, mevcut TSO başkanına anlatacağım gibi, çözüm önerilerini de bir bir kendilerine sunmaya hazırım. Mesele bir yere başkan olmak meselesi değil. Eğer Tokat diye bir derdimiz varsa, bu sorunlarla ilgili çözüm odaklı görüşlerimiz de elbette var." ifadeleri, oldukça önem taşıyor.


Kamuoyundaki talepler doğrultusunda adaylık noktasında karar verme aşamasında olan Sayın Ahmet Sami Ülkü, bu şehrin önemli bir ismi olarak gerek yatırımcı kimliği ile gerekse de Tokatspor'a olan geçmişteki unutulmaz katkılarıyla bilindiği gibi, Tokat TSO'ya da kalıcı izler bırakabilecek bir kapasiteye ve donanıma sahip.


Adaylık noktasında karar verir mi, karar verirse komitelerden çıkıp kazanma şansı ortaya çıkabilir mi bilemem.


Bildiğim, Ahmet Sami Ülkü isminin Tokat için önemi ve değeridir.  Sayın Ülkü'nün Tokat için olan 'ülkü'süne tanık olan bir hemşerisi olarak, kendisine başarı ve esenlikler diliyorum.


 Demokrat Arayış Gazetesi internet sitelerinde yayınlanan haberler ve köşe yazılarının tüm hakları Demokrat Arayış Gazetesi Yayın Grubuna aittir. Kaynak gösterilerek dahi haberin veya köşe yazısının tamamı yazılı izin alınmaksızın kullanılamaz. Sadece alıntı yapılan haberin veya köşe yazısının bir bölümü, alıntı yapılan habere/yazıya aktif link verilerek kullanılabilir.

Yazara ait diğer köşe yazıları

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 


E-BÜLTEN ABONELİK

01 Mayıs 2008-2017 © Demokrat Arayış Gazetesi -Tüm Hakları Saklıdır. Gazetemiz Basın Ahlak Yasası'na uymayı kabul eder.

Adres : Semerkand Mahallesi Bağ-Kur Sokak Saray İş Merkezi No: 23 Merkez - TOKAT __Haber, İlan Ve Reklam için mail adresimiz__ arayisgazetesi2008@hotmail.com
Tel: 0532 494 68 74
Faks: 0 356 201 00 20 (SADECE FAX İÇİN ARAYINIZ)
Bu site 0.063 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]