10 Şubat 2022, 13:22 - Anasayfa | Yazarlar Haberi yazdır

MİLLET İTTİFAKININ YEREL TOPLANTISI

MİLLET İTTİFAKININ YEREL TOPLANTISI

Cemal İNCESOYLUER

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

CHP Tokat İl Başkanı Çağdaş Kurtgöz'ün koordinesinde, Alin Otelde yapılan toplantıya İYİ Parti İl Başkanı Ömer Sağol, Deva Partisi İl Başkanı ve CHP'nin ilçe başkanları, belde belediye başkanları ve bazı İl genel meclis üyeleri katıldı.

Tokat Medyasının da ilgi gösterdiği toplantının açılış konuşmasını CHP Tokat İl Başkanı Çağdaş Kurtgöz, Millet İttifakının bileşenlerinin önemli bir amaç etrafında bir araya geldiğini söyledi.

Başkan Kurtgöz, "Halkın mutfağında yangın var. Elektrik ve doğalgaz faturaları, milletin canını yakmıştır. Millet İttifakı, yapılacak genel seçimde mevcut sisteme son verip, güçlendirilmiş parlamenter sisteme geçmek üzere oluşturulmuştur. Hesap verebilir, şeffaf ve milletin bu ekonomik darboğazına çare olacak bir iktidar yürüyüşü içerisindeyiz. İttifak ve bileşenlerine ilişkin teveccühü çok açık görüyoruz. Bahardan sonra çok güzel bir yazı hep birlikte karşılayacağız" dedi.

Öte yandan, İYİ Parti Tokat İl Başkanı Ömer Sağol kısa bir selamlama konuşması yaptıktan sonra, kendisinin Zile de soğan üreticisi olduğunu öğrendiğimiz DEVA Partisi Tokat İl Başkanı, soğanın durumu hakkında geniş ve teknik bir sunum yaptı.

CHP Tokat Milletvekili Kadim Durmaz, hem CHP retoriklerine hem de Tokat'ın sorunlarına hakimdi. Üstelik, Kadim Bey yer yer çözüm önerilerini de dile getirerek, kimilerine inceden inceye mesaj vermeyi ihmal etmedi.

Toplantıya ilişkin geniş bir yazıyla ele alacağım. Ama keşke Millet İttifakının bileşenleri bir aradayken keşke daha geniş malumatlar verilseydi. Doğrusu bunu bekledim.


 Tokat Arayış Gazetesi internet sitelerinde yayınlanan haberler ve köşe yazılarının tüm hakları Tokat Arayış Gazetesi Yayın Grubuna aittir. Kaynak gösterilerek dahi haberin veya köşe yazısının tamamı yazılı izin alınmaksızın kullanılamaz. Sadece alıntı yapılan haberin veya köşe yazısının bir bölümü, alıntı yapılan habere/yazıya aktif link verilerek kullanılabilir.

Yazara ait diğer köşe yazıları

E-BÜLTEN ABONELİK

Kuruluş: 1 Mayıs 2008 © Tokat Arayış Gazetesi -Tüm Hakları Saklıdır. Gazetemiz Basın Ahlak Yasası'na uymayı kabul eder.

Adres : Semerkand Mahallesi Bağ-Kur Sokak Saray İş Merkezi No: 23 Merkez - TOKAT __Haber, İlan Ve Reklam için mail adresimiz__ arayisgazetesi2008@hotmail.com
Tel: 0532 234 10 60
Bu site 0.047 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]