28 Ekim 2021, 09:47 - Anasayfa | Yazarlar Haberi yazdır

TGF VE ANADOLU MAYASI

TGF VE ANADOLU MAYASI

Cemal İNCESOYLUER

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Türkiye Gazeteciler Federasyonunun 10. Olağan kongresini Alanya’da gerçekleştirdik. Genel Başkanımız Yılmaz Karaca’nın liderliğinde tek listeyle seçim yapıldı.
 
Anadolu’nun bağrından çıkmış Yılmaz Karaca gerçeğini hazmedemeyenler, jakoben ve elitist yaklaşımlarla bu kurultayı sabote etmeye kalkıştılar ama başaramadılar. Son üç yıldır ondan başka yerel medya için tek cümle sarf etmeyenler, zamanın ruhuna uygun yaptığımız tüzüğe bir iki kişilik cılız itirazın ardından oy birliği diyeceğimiz yüzde 99’luk bir oranla TGF delegelerimiz tadilatı onayladı.
 
Anadolu Medyası, genel başkanımız Yılmaz Karaca’nın yanında dimdik durdu. Çünkü Yılmaz Karaca, yerli ve milli duruşun önderi, adı gibi Anadolu Medyasının yılmaz savaşçısı, yerel gazeteler ve yerel gazetecilerin sızısını yüreğinde taşıyan merhametin adıdır. Turistik gezi dışında Anadolunun hiç bir yerine gitmeye tenezzül etmeyenler, Yılmaz Karaca’ya laf saydırmaya kalkıyor. TGF’nin bu son kurultayında, üst kurul delegelerimizin verdiği mesajda, “Boşuna debelenmeyin. Delegelerin ikisi hariç, Yılmaz Karaca’nın yanında durmuştur. Ona uzanan eli kırar, ona konuşan dili de koparırız” demiştir.
 
Herkes haddini bilecek. Ve TGF’nin 25 yıllık hikayesinde ilk kez Yılmaz Karaca ile kimlik kazandığını unutmayacak. Ondan önceki hiçbir genel başkanın Anadolu’ya cemiyet ziyareti yapmadıkları Bektaşi sırrı değil. Yılmaz Karaca son 6 ay içerisinde Anadolu’yu ve Trakya’yı adım adım gezdi. Medyanın öksüz çocukları yerel basınının dertlerini dinleyip, onlarla birlikte üzüldü, onlarla birlikte ağladı, onlarla birlikte güldü. Kibir tanrısı bir kaç jakobenin karşısında, Yılmaz Karaca mütevaziliği seçti, tevazu sultanlığı ve Anadolu Medyasındaki her bir kişinin gönlünde olmayı en büyük itibar saydı.
 
Irmak gibi gönülden gönüle akan bu sevgi seli karşısında bir kez daha yenildiniz. Ya tepeden bakan, Anadolu Medyasının yağız yiğitlerini küçümseyen tavrınızdan vazgeçin ya da çekin gidin. Sizin oligarşik yapınızı bitirdik.
 
Bu kadar net, bu kadar açık, bu kadar sarih…
 


 Tokat Arayış Gazetesi internet sitelerinde yayınlanan haberler ve köşe yazılarının tüm hakları Tokat Arayış Gazetesi Yayın Grubuna aittir. Kaynak gösterilerek dahi haberin veya köşe yazısının tamamı yazılı izin alınmaksızın kullanılamaz. Sadece alıntı yapılan haberin veya köşe yazısının bir bölümü, alıntı yapılan habere/yazıya aktif link verilerek kullanılabilir.

Yazara ait diğer köşe yazıları

E-BÜLTEN ABONELİK

Kuruluş: 1 Mayıs 2008 © Tokat Arayış Gazetesi -Tüm Hakları Saklıdır. Gazetemiz Basın Ahlak Yasası'na uymayı kabul eder.

Adres : Semerkand Mahallesi Bağ-Kur Sokak Saray İş Merkezi No: 23 Merkez - TOKAT __Haber, İlan Ve Reklam için mail adresimiz__ arayisgazetesi2008@hotmail.com
Tel: 0532 234 10 60
Bu site 0.104 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]