22 Ekim 2017, 10:30 - Anasayfa | Yazarlar Haberi yazdır

Yeni Bir Muhalif Anlayışa İhtiyacımız Var...

Yeni Bir Muhalif Anlayışa İhtiyacımız Var...

HÜSEYİN ALPAY

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Toplumun hassasiyetlerini göz önünde bulundurmadan sürekli aynı hataları yaparak iktidar olunamaz. Trakya’da konuştuğunuz rakı muhabbetini İç Anadolu’da yaparsanız iktidar yüzü göremezsiniz.


AK Parti karşıtlığını Erdoğan düşmanlığıyla harmanlayıp her gün aynı sertlikte açıklamalar yaparak da iktidara gelemez bir parti...


15 yıldır aynı hataları tekrarlayıp duran muhalefet partileri, hangi ekonomik, sosyal ve idari projeleri savunuyor, bilenimiz var mı? Peki ya eğitimde yaşanan sıkıntıların çözümü için önerisi olan bir parti var mı?..


Yok...


Ne var peki? “Yandaş medya bizi ekranlara çıkarmıyor” mızıkçılığı, 15 sene önce mazot şu kadardı şimdi bu kadar muhabbeti, dünyada yalnız kaldık psikozu...


Nerede gençlik ve kadın? İşsizlik kimin umurunda? Emekliyi, işçiyi, memuru kim düşünüyor? Esnaf ve köylü kimin aklına geliyor?..


Bugün bu ülkenin okullarında çocuklar dayak yiyorsa, sokaklarında şiddet durmuyorsa, kadınlar katlediliyorsa, hayvanlara zulmediliyorsa, yoksulluk kader haline gelmişse, nerede muhalefet? Nerede çözüm önerileri?


Bırakın çözüm önerilerini, hangi siyasi parti bu sorunlar üzerinde kafa yorup açıklama yapıyor? Partilerin Salı günlerindeki grup toplantılarında bu meselelerin konuşulduğunu duyanımız var mı?..


Yok...


Ne var peki? Erdoğan, Erdoğan’ın damadı, “1100 odalı Saray”, istifası istenen başkanlara “dayanın başkanlar” komedisi, ötesinde ‘alçak, namert, müfteri, v.s’ şeklinde hitap sözleri...


Ülke ateş hattındaki bir coğrafyada kaderini tayin ederken, 15 Temmuz 2016’da yaşadığı travmayı daha atlatamamışken, emperyalistlerin topyekun bir saldırısı ile karşı karşıya iken, üzgünüm ki, siyasetin dili halkın diline yabancı kalmıştır.


Türkiye’nin yeni bir siyasete, yeni bir anlayışa, yeni bir vizyona; özetle “yeni bir muhalif anlayışa” ihtiyacı vardır.


Halkın değerlerine saygılı, körü körüne muhalif olarak değil; bilimsel ve akılcı çözümler ile yurtsever bir politik program, yurttaşlarımızın beklentisidir.


Bu beklentiye cevap verecek siyasi irade de, yine bu milletin içinden çıkacaktır.


 Demokrat Arayış Gazetesi internet sitelerinde yayınlanan haberler ve köşe yazılarının tüm hakları Demokrat Arayış Gazetesi Yayın Grubuna aittir. Kaynak gösterilerek dahi haberin veya köşe yazısının tamamı yazılı izin alınmaksızın kullanılamaz. Sadece alıntı yapılan haberin veya köşe yazısının bir bölümü, alıntı yapılan habere/yazıya aktif link verilerek kullanılabilir.

Yazara ait diğer köşe yazıları

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 


E-BÜLTEN ABONELİK

01 Mayıs 2008-2017 © Demokrat Arayış Gazetesi -Tüm Hakları Saklıdır. Gazetemiz Basın Ahlak Yasası'na uymayı kabul eder.

Adres : G.O.P. Bulvarı Emniyet Müd. Karşısı Mehmet Coşkun İş Merkezi Kat: 4 Tokat (Haber, İlan Ve Reklam için mail adresimiz: arayisgazetesi2008@hotmail.com)
Tel: 0 542 622 01 00
Faks: 0 356 201 00 20 (SADECE FAX İÇİN ARAYINIZ)
Bu site 0.047 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]