23 Ekim 2020, 10:52 - Anasayfa | Yazarlar Haberi yazdır

DAVUTOĞLU VE BABACAN'I TARİHE NOT DÜŞÜYORUZ...

DAVUTOĞLU VE BABACAN'I TARİHE NOT DÜŞÜYORUZ...

Hüseyin ALPAY

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

PKK ve HDP’nin ısrarla “Kürt sorunu” diye ortaya attıkları suni dayatmanın hiçbir işlevi olmadığını yıllardır yazıp çiziyoruz. Bu ayrılıkçılara karşı temel argümanımızı da “Kürt sorunu yoktur; Karadeniz, Akdeniz, İç Anadolu, Trakya, Marmara ve Ege’de yaşayanların ne sorunu varsa, Doğu ve Güneydoğu Anadolu’da yaşayanların sorunları da benzer sorunlardır” ifadesi ile dile getiriyoruz.
 
Çünkü biliriz ki “Kürt sorunu” dedikleri yüzyıllık bir ihanet projesi söyleminden ibarettir. Bu proje ile Türkiye’nin güney doğusunda ve Suriye-Irak’ın kuzeyinde kukla bir Kürt devleti kurulacak, bu devletçik emperyalizmin taşeronluğunu yapacaktır. Elbette kadim Türk Devleti bu oyunları bozdu ve özellikle Fethullahçı güvenlik güçlerinin tasfiyeleriyle bugün teröre karşı amansız bir mücadele veriyor.
 
PKK’ya istihbarat görevini yerine getiren Fethullahçıların temizlenmesiyle terörün beli kırıldı, teröristlere göz açtırılmadı, açtırılmıyor, açtırılmayacak da. Türkiye eski Türkiye değil çünkü. Bugün devlet, ayrılıkçı teröristlere karşı amansız bir mücadele veriyor. Terör örgütü eski gücünü kaybetti, neredeyse bitme noktasında. “Son terörist temizlenene kadar” bu mücadeleyi kararlılıkla sürdürecek bu irade, terör örgütünün siyasi uzantısı HDP’yi de bitirecek adımları cesaretle atıyor.
 
Artık eskiden olduğu gibi polisi tokatlayan milletvekili cezasız kalmıyor. Devletine ihanet eden milletvekili de olsa ters kelepçeyle derdest ediliyor. Yani artık, güçlü devlet olmanın, hukuk devleti olmanın gereği yapılıyor. Bugün bu ülkede PKK ve HDP’nin sadece söylemde kalan silik/sönük bir gücü var. Rasyonel bir değerlendirmeyle, akıl ve sağduyu sahibi herkesin bu kanaati taşıdığını biliyoruz. Dolayısıyla “akıl ve sağduyu” yoksunu olanlarla derdimiz var şimdi.
 
Kimdir bu aklını ve sağduyusunu yitirmiş olanlar? AK Parti’den ayrılıp parti kuran iki ismi buna örnek gösterebiliriz. Ali Babacan ve Ahmet Davutoğlu, tükenmiş HDP ve PKK’nın can simidi oldular. Bunu eski partilerden bir “intikam aracı” olarak yaptıklarını düşünsek bile, yöntemin ne kadar yanlış ve tehlikeli olduğunu göremeyecek kadar aciz olduklarını anlıyoruz. Doğu ve Güneydoğu ölçekli politikalarıyla sözüm ona “Kürt oylarına” göz diken bu iki ismin çaresizliği dikkatlerden kaçmıyor.
 
Her ikisi de önce o bölgeye gittiler. Daha önce de yazmıştım, “Bu ülkede bir Kürt sorunu yoktur, terör meselesi vardır. Rize’de fındık, Tokat’ta sebze üretenin, Ege’deki sanayicinin, İç Anadolu’daki yatırımcının derdiyle dertlenmenler” soluğu Diyarbakır’da aldılar. Her iki isim de siyasi öngörüden uzak, sığ bir anlayış ve şark kurnazlığıyla oy devşirmeye yönelik bu hareketleriyle, siyaset sahnesinden silinmeye mahkûm olduklarını ilk seçimde göreceklerdir.
 
Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu’nun, “Kürt meselesi esas olarak ülkemizdeki demokratik hakların eksikliğinden ve bu eksikliğin istismar edilmesinden kaynaklanmıştır. Biz Gelecek Partisi olarak bu kıskacı kırmaya geliyoruz” sözü ile Demokrasi ve Atılım Partisi Genel Başkanı Ali Babacan’ın “Ülkeyi yönetenlerin son yıllardaki tarzı, üslubu, kendilerine buldukları yeni ortaklarıınn saplantıları doğrultusunda atılan adımlar, yeniden Kürt sorununu oluşturdu ve sorun gittikçe büyüyor” ifadelerini tarihe not düşüyoruz.
 
Çünkü biliyoruz ki PKK-Fetö-DHKP/C terörüne karşı şu anda verilen mücadele, bir parti ya da iktidar mevzusu değil, bir milletin var oluş mücadelesinin göstergesidir. Ve ayrıca, Türk Milleti olarak, bunu anlayamayacak zekâ sahiplerini, teröristlere dolaylı-dolaysız destek verenleri ve her türlü ayrımcılığı tetikleyen görüş sahiplerini tanımak/tanıtmak ve hesap sormak gibi bir yükümlülüğümüz var.
 
Soracağız o hesabı!


 Demokrat Arayış Gazetesi internet sitelerinde yayınlanan haberler ve köşe yazılarının tüm hakları Demokrat Arayış Gazetesi Yayın Grubuna aittir. Kaynak gösterilerek dahi haberin veya köşe yazısının tamamı yazılı izin alınmaksızın kullanılamaz. Sadece alıntı yapılan haberin veya köşe yazısının bir bölümü, alıntı yapılan habere/yazıya aktif link verilerek kullanılabilir.

Yazara ait diğer köşe yazıları

E-BÜLTEN ABONELİK

01 Mayıs 2008-2020 © Demokrat Arayış Gazetesi -Tüm Hakları Saklıdır. Gazetemiz Basın Ahlak Yasası'na uymayı kabul eder.

Adres : Semerkand Mahallesi Bağ-Kur Sokak Saray İş Merkezi No: 23 Merkez - TOKAT __Haber, İlan Ve Reklam için mail adresimiz__ arayisgazetesi2008@hotmail.com
Tel: 0532 494 68 74
Bu site 0.047 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]