22 Ekim 2020, 07:01 - Anasayfa | Yazarlar Haberi yazdır

TOKAT EĞİTİMDEKİ BAŞARILARIYLA LİDER OLMA YOLUNDA

TOKAT EĞİTİMDEKİ BAŞARILARIYLA LİDER OLMA YOLUNDA

Hüseyin ALPAY

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

“TÜBİTAK Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması” Samsun Bölge Finali’nde Tokat’ın yüzünü gülümseten bir başarı haberi geldi. 
 
Söz konusu olan İl Milli Eğitim Müdürlüğü olunca, alışkanlıktan olsa gerek “yine mi!” dedik. Sevinç ve heyecanın alışkanlığa dönüşmesi böyle oluyormuş demek ki… 
 
Evet, “TÜBİTAK Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması” Samsun Bölge Finali’nde Tokat büyük bir başarıya imza atarak 4 birincilik, 4 ikincilik ve 1 üçüncülük elde etti. Tokat Bilim ve Sanat Merkezi, Tepeşehir Yatılı Bölge Ortaokulu ve Tokat Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin kıymetli öğretmenlerinin ve öğrencilerinin başarılarını ayakta alkışlıyoruz.
 
“Değerler eğitimi”, “Sağlık Teknolojileri”, “Algoritma/Mantıksal Tasarım”, “Kültürel Miras”, “Dijital Dönüşüm”, “Teknolojik Tasarım” ve “Türkçe” alanlarında 9 derece alan Tokat’ın yüz akı öğrencilerinin isimleri şöyle: 
 
Arzu Sağır, İkbal Rümeysa Çon, Belinay Ersoyoğlu, Gökay Deniz Taslıoğlu, Kaan Talha Özer, Niğmet Ecrin Zülfikaroğlu, Esel Yiğit Ayan, Muhammed Mustafa Çakırtaş, Salih Emre Gür, Selim Acar, Zeynep Naz Durmuş ve Müberra Gökçe.
 
TÜBİTAK Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması Bölge Finallerinden tam 9 derece alarak ayrılan Tokat’ın bu başarısının yankıları devam ederken, bir heyecan verici haber de müdürlüğün AB Projelerinden geldi:
 
İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre; Erasmus+ yenilik geliştirmeye yönelik okul eğitimi stratejik ortaklık projesi, 202.000 Avro hibe almaya hak kazandı. Projenin hazırlayıcıları değerli eğitimciler Servet Özcan, Mehmet Akif Bircan, Çetin Köksal ve İbrahim Özkal’ı yürekten kutluyoruz.
 
Bütün bunlar Tokat’ın eğitim alanında gösterdiği gelişimin istikrarlı bir şekilde sürdüğünün işaretidir. 
 
Murat Küçükali önderliğindeki eğitim kadrolarının gecelerini gündüzlerine katarak verdikleri mücadele azmi ve çalışkanlık, bugünkü başarı tablosunun eseridir. İl Milli Eğitimin bu azmi ve kararlılığı, Tokat’ın eğitim alanında da bölgenin ve tüm ülkenin lideri olma yolunda hedefine ulaşacağının da açık bir göstergesidir.
 
Verdikleri emek, karşılıksız memleket sevgisi ve çalışkanlıklarıyla hepimizin takdirini kazanan öğretmen ve öğrencilerimizi bir kez daha kutluyor, başarılarının daim olmasını diliyoruz. Allah zihinlerini, yollarını ve bahtlarını açık etsin, kalplerini İnşirah ferahlığıyla aydınlatsın.


 Demokrat Arayış Gazetesi internet sitelerinde yayınlanan haberler ve köşe yazılarının tüm hakları Demokrat Arayış Gazetesi Yayın Grubuna aittir. Kaynak gösterilerek dahi haberin veya köşe yazısının tamamı yazılı izin alınmaksızın kullanılamaz. Sadece alıntı yapılan haberin veya köşe yazısının bir bölümü, alıntı yapılan habere/yazıya aktif link verilerek kullanılabilir.

Yazara ait diğer köşe yazıları

E-BÜLTEN ABONELİK

01 Mayıs 2008-2020 © Demokrat Arayış Gazetesi -Tüm Hakları Saklıdır. Gazetemiz Basın Ahlak Yasası'na uymayı kabul eder.

Adres : Semerkand Mahallesi Bağ-Kur Sokak Saray İş Merkezi No: 23 Merkez - TOKAT __Haber, İlan Ve Reklam için mail adresimiz__ arayisgazetesi2008@hotmail.com
Tel: 0532 494 68 74
Bu site 0.063 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]