30 Eylül 2020, 09:16 - Anasayfa | Yazarlar Haberi yazdır

BAHÇELİ NEDEN 'KAPATILSIN' DEDİ KILIÇDAROĞLU NİYE ZİYARET ETTİ?..

BAHÇELİ NEDEN 'KAPATILSIN' DEDİ KILIÇDAROĞLU NİYE ZİYARET ETTİ?..

Hüseyin ALPAY

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

MHP Genel Başkanı Dr. Devlet Bahçeli, 16 Eylül 202 tarihinde Twitter hesabında bir paylaşım yaparak, adında Türk ibaresi olduğu halde Türklük ile uzaktan yakından ilgisi kalmayan Tabipler Birliği’nin kapatılmasını istedi. Bahçeli sosyal medya paylaşımında, “Çağrım şudur: Türk Tabipler Birliği, bugünkü hassas dönemde, insan ve toplum sağlığı hakkında asılsız şaibe ve şüpheleri körüklemektedir. Bu nedenle sadece adında Türk bulunan Tabipler Birliği derhal ve gecikmeksizin kapatılmalıdır. Yöneticileriyle ilgili adli işlem yapılmalıdır.” ifadelerini kullandı.
 
Devlet Bahçeli bu açıklamalarının ardından, “Bölücülüğün ve terörizmin saklandığı karanlık oluşum olan bu birliğin milletimizin ne bir özlemini ne de hedef ve hayallerini paylaştığı vakidir. 16 Eylül'de Twitter'dan yaptığım açıklamanın sonuna kadar arkasındayım. Türk Tabipleri Birliği derhal kapatılmalıdır. Aynı zamanda dediğim şudur; bu birliğin yöneticilerinden hesap sorulmalıdır. Türk Tabipleri Birliği yeni tip Koronavirüs kadar tehlikelidir. Ve gereği acilen yapılmalıdır.” diyerek, ortaya koyduğu iradeyi pekiştirdi.
 
Türklükten uzak Tabipler Birliği’nin özellikle pandemi sürecinde ortaya koyduğu tavra bir tepkiydi bu. Tabipler Birliği’nin objektiflikten uzak, marjinal bir gurubun esaretinde yaptığı açıklamalar hem kamuoyunun, hem de Bahçeli’nin tepkisini çekti.
 
Devlet Bahçeli’nin çıkışının ardından CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Türk olmayan Tabipler Birliği’ni ziyaret etti. Kılıçdaroğlu burada, MHP lideri Bahçeli'nin Tabipler Birliği’ni terörle ilişkilendirmesi ve kapatılmasını talep etmesiyle ilgili bir soruya, “Covid-19'la mücadele edenler, hayatını bu işe vakfedenler terörist oluyor değil mi? Hayatımda duyduğum en saçma söz!” yanıtını verdi. Kılıçdaroğlu yine mevzuyu anlamamış, olaya yüzeysel bakmıştı. Çünkü kendisinin de içinde olduğu planda böyle davranması yazıyordu.
 
Öte yandan (Türk) Tabipler Birliği’nin terör örgütü PYD/YPG'nin üst düzey yöneticileri arasında yer alan Asya Abdullah’a 2015 yılında “Barış, Dostluk ve Demokrasi” ödülü verdiği de ortaya çıktı. Terörist Asya Abdullah'ın fotoğrafını paylaşan MHP Genel Başkan Yardımcısı İzzet Ulvi Yönter, “Bu fotoğraf kamera şakası falan değil... Bir film setinde de alınmadı! Bu cani ve kiralık tetikçinin adı Asya Abdullah... PYD/YPG'li bir terörist... Türk Tabipleri Birliği 2015 yılında terörist Asya Abdullah'a ‘Barış, Dostluk ve Demokrasi’ ödülü vermiş! TTB kapatılmalıdır.” dedi.
 
(Türk) Tabipler Birliği ayrıca, özel bir ekip kurarak terörist başı Abdullah Öcalan'ın “sağlığı için” İmralı'ya gitmek istemiş, bunun için Adalet Bakanlığı’na resmi başvuru da yapmıştı.
 
Ve geçtiğimiz Pazar günü Türk Tabipler Birliği'nin (TTB) Merkez Konsey seçimlerinde, “Etkin Demokratik TTB” grubu seçimi kazandı, Şebnem Korur Fincancı da başkan seçildi. Kapatılma taleplerinin ve tartışmaların odağındaki (Türk) Tabipleri Birliği'nin başkanlığına seçilen Şebnem Korur Fincancı, Ermenilerin soykırım yalanlarını savunup Türkiye’yi suçlayan bir isim olarak tanınıyor. Hendek operasyonlarına karşı imza da toplayan Fincancı, TSK'ya karşı Hendekçileri savunmuştu.
 
Zaman ve Bugün gibi FETÖ gazetelerinin, Samanyolu TV gibi örgütün kara propaganda kanallarının vazgeçilmez konukları arasında yer alan Şebnem Korur Fincancı, Ergenekon operasyonlarının daha da derinleştirilerek devam etmesini savunuyordu. Fincancı, PKK’nın Doğu ve Güneydoğu’yu harabeye çevirdiği ve büyük kalkışmanın provasını yaptığı Hendek olaylarında da TSK'ya karşı PKK terörünün yanında yer almış, “Bu suça ortak olmayacağız” başlığıyla yayımlanan “Barış için Akademisyenler” bildirisine imza atmıştı.
 
Şimdi, Devlet Bahçeli’nin neden Türk olmayan Tabipler Birliği’nin kapatılmasını istediğini ve neden Kemal Kılıçdaroğlu’nun bu birliği ziyaret ederek destek olduğunu anladınız mı?..


 Demokrat Arayış Gazetesi internet sitelerinde yayınlanan haberler ve köşe yazılarının tüm hakları Demokrat Arayış Gazetesi Yayın Grubuna aittir. Kaynak gösterilerek dahi haberin veya köşe yazısının tamamı yazılı izin alınmaksızın kullanılamaz. Sadece alıntı yapılan haberin veya köşe yazısının bir bölümü, alıntı yapılan habere/yazıya aktif link verilerek kullanılabilir.

Yazara ait diğer köşe yazıları

E-BÜLTEN ABONELİK

01 Mayıs 2008-2020 © Demokrat Arayış Gazetesi -Tüm Hakları Saklıdır. Gazetemiz Basın Ahlak Yasası'na uymayı kabul eder.

Adres : Semerkand Mahallesi Bağ-Kur Sokak Saray İş Merkezi No: 23 Merkez - TOKAT __Haber, İlan Ve Reklam için mail adresimiz__ arayisgazetesi2008@hotmail.com
Tel: 0532 494 68 74
Bu site 0.047 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]