16 Eylül 2020, 10:38 - Anasayfa | Yazarlar Haberi yazdır

DEMİRTAŞ İLE KAHVALTIDA BULUŞMAK İSTEYENLERE...

DEMİRTAŞ İLE KAHVALTIDA BULUŞMAK İSTEYENLERE...

Hüseyin ALPAY

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

“Kürtlerin katili Kenan Evren'in posteri asılıyor da Öcalan'ın posteri niye asılmıyor? Onun posterleri okullarda meydanlarda asılıyor, Kürt halk önderinin posteri niye asılmasın? Bal gibi asarız. Biz daha önder Apo'nun heykelini dikeceğiz heykelini!” (13 Kasım 2012, Mardin konuşması, Basın)
 
“Bizim bir milletvekilimiz bir PKK'lının cenazesine katıldı diye linç edilebiliyor medyada. Seçmenimiz o bizim. Bize oy veren, güvenen insan. Evladını yitirmiş çatışmada. Bir bakıyorsunuz akşam havuz medyasında 'milletvekili PKK'lı terörist cenazesinde'... Ben çok açık söyleyeyim; halkımızın acısına sahip çıkmayan milletvekiliyle ilgili kusura bakmasınlar ben soruşturma açtırırım, parti disiplini gereği. Sen oy almışsın o insandan, hassasiyetine dikkat edeceksin arkadaşım. Cenazesine de gideceksin, taziyesine de.” (9 Ekim 2015, Bütün ulusal ve uluslararası medya)
 
“Halen Fırat'ın karşısına geçemezsiniz diyorlar, geçecekler (PKK/YPG'li teröristleri kast ediyor) sen de göreceksin, suyun bu tarafından mal mal izleyeceksin…” (28 Ekim 2015, HDP İstanbul İl Başkanlığı “Demirtaş'tan Davutoğlu'na şok cevap: Mal mal izleyeceksin!” Basın)
 
“Bizim başarımız, HDP'nin başarısı ki Sayın Öcalan'ın çok önemsediği bir projedir. Türkiye'de beraber yaşama, özgür, demokratik bir birliği sağlama. Sayın Öcalan’ın özellikle son 20 yılını adadığı bir projedir. Bu projenin başarılı olması ve benim şahsımda başarılı olması onu nasıl, niye rahatsız etsin.” (2015, Habertürk TV)
 
“Kürt halkı yüz yıldır devlet terörüne maruz kalıyor. PKK, bu devlet terörüne tepki olarak ortaya çıkmış bir şiddet örgütüdür. Biz PKK’yi terör örgütü olarak tanımlamıyoruz.” (3 Eylül 2016, Alman Süddeutsche Zeitung Gazetesi)
 
“PKK dahil edilmeden çözümün zor olduğunu da savunan Demirtaş, hükümetin Öcalan ile yeniden görüşmesini temenni ettiklerini belirtti. Demirtaş, PKK'yi silahları bırakma konusunda sadece Öcalan’ın ikna edebileceğini de dile getirdi.” (3 Eylül 2016, DHA)
 
“Edirne Cezaevi'nde tutuklu HDP eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, bugün attığı tweetle İmralı Cezaevi'nde hükümlü terör örgütü PKK'nın lideri Abdullah Öcalan'ın inisiyatifini desteklediğini açıkladı.” (23 Haziran 2019, Habertürk)
 
****
 
Yukarıda alıntıladığım sözlerin tamamı Eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’a ait… Bunlardan çok daha fazlası da var. Birçoğu da görüntülü… Hepsinde PKK’yı kutsayan ve terörün yanında yer alan bir Selahattin Demirtaş var. PKK elebaşı Abdullah Öcalan’ın heykelini dikeceğini bağıra çağıra söyleyen bir adam. Dolayısıyla bu teröristin hiçbir açıklaması meşru değil.
 
Ama öte yandan…
 
Geçtiğimiz günlerde, eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın, “Dışarıda olsaydım bir sabah Başak ile birlikte Meral Hanım’ın kapısını çalar ve 'Kahvaltıya geldik' derdim” sözlerine, İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, “Güneydoğu’da şöyle bir gelenek var, kan davalınız bile olsa kapınızı çaldığı zaman içeri alırsınız. Evin en yaşlısı tarafından karşılanır. Sonra kapıdan çıkıp gittikten sonra davanız devam eder” şeklinde yanıt verdi…
 
Terörü ve teröristi kutsayan, kendisi de yargılandığı davada “terörist” olarak nitelendirilen Selahattin’in Demirtaş’ın “kahvaltı” önerisine Akşener’in yanı sıra kibir putu Muharrem İnce de olumlu baktığını söyledi. Unutmayalım, eski Başbakan Ahmet Davutoğlu da (üstelik Demirtaş yukarıya da aldığım bir açıklamasında bu eski başbakana “PKK Fırat’ın karşısına geçecek, sen de mal mal bakacaksın” demişti!) kahvaltıya koşarak gideceğini açıkladı…
 
PKK’nın şehit ettiği babaları olmadan senelerdir kahvaltı sofralarına oturan binlerce çocuk, eli kanlı teröristin kahvaltı çağrısına şirinlik yaparak evet diyenleri de affetmeyecektir.


 Demokrat Arayış Gazetesi internet sitelerinde yayınlanan haberler ve köşe yazılarının tüm hakları Demokrat Arayış Gazetesi Yayın Grubuna aittir. Kaynak gösterilerek dahi haberin veya köşe yazısının tamamı yazılı izin alınmaksızın kullanılamaz. Sadece alıntı yapılan haberin veya köşe yazısının bir bölümü, alıntı yapılan habere/yazıya aktif link verilerek kullanılabilir.

Yazara ait diğer köşe yazıları

E-BÜLTEN ABONELİK

01 Mayıs 2008-2020 © Demokrat Arayış Gazetesi -Tüm Hakları Saklıdır. Gazetemiz Basın Ahlak Yasası'na uymayı kabul eder.

Adres : Semerkand Mahallesi Bağ-Kur Sokak Saray İş Merkezi No: 23 Merkez - TOKAT __Haber, İlan Ve Reklam için mail adresimiz__ arayisgazetesi2008@hotmail.com
Tel: 0532 494 68 74
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]