27 Temmuz 2020, 12:39 - Anasayfa | Yazarlar Haberi yazdır

HİÇBİR ŞEY ESKİSİ GİBİ OLMAYACAK...

HİÇBİR ŞEY ESKİSİ GİBİ OLMAYACAK...

Cemal İNCESOYLUER

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Ayasofya yeniden ibadete açıldı. Lokal olarak bir bölümünde namaz kılınıyordu ama müze statüsündeydi.
 
Reisin Ayasofya hamlesi, iç ve dışta büyük bir ses getirdi. Demek ki, Ali Babacan’ın siyasi hırsına yenilmişliğin göstergesi olarak, “Zaten ibadete açıktı” ifadesine sığınmak doğru değildir. Öyleyse bir bardak suda kopan bu fırtına neyin nesi?
 
Dünya siyasetine yön ve ayar veren Reis, yerel siyasette de önemli adımlar atıyor. Zaten bir yıl önce, ” Parti teşkilatlarında metal yorgunluğu” var diyerek, sorunu kendisi tespit etmişti. Şimdi ise, hemen bütün parti teşkilatlarda “ak saçlılar” ya da “tecrübeli” kadrosuna davetiye çıkarıyor.
 
Hafta içi, Tokat ve ilçelerine bağlı yaklaşık 30 kadar muhtar AK Parti genel merkezinden aranarak, ilginç soru sorulduğunu ve mini anketler yapıldığını biliyor musunuz? Bilmiyorsanız, işte şimdi öğrendiniz. Bir kaç soru var ama, ben bir tanesini söylemekle yetineyim. Soru, Tokatta teşkilat olarak AK Partide toparlayıcı ve birleştirici kim olur?
 
Peki sizce sonuç ne olmuştur? Kahır ekseriyette bu isim, Mustafa Boyrazdır…
 
Peki şaşırdık mı?

Bu gerçeği kaç ay önce yazmıştım. Aslında ben yazdığım da, bir Allah’ın kulu da çıkıp, yok Mustafa Boyraz değil filan şahıs diyemedi.
 
Elbette, ortalama siyaset okumayı bilen, bu gerçeği yok sayamaz. Nitekim, bazı kişlerde kimi paylaşım ve yorumlarında, Mustafa Boyraz’ın 7.5 yıllık başkanlığı döneminde nasıl bir halka yakın teşkilat olduğunu ifade ediyorlar. Bu bir fiili gerçek ama, asıl Mustafa Boyraz’ın düne ilişkin çalışma ve başarıları değil, şu fetret döneminde duyulan ihtiyaçtır.
 
Şu kadarını söyleyeyim ki, Reis ve AK Parti genel merkezi, bundan sonra teşkilat yönetimini tesadüflere bırakmayacaktır. Aranacak ilk özellik sadakat ve tecrübedir.
 
Dolayısıyla, bu özellik arayışına baktığımızda da, ibreler Mustafa Boyraz’ı gösteriyor.


 Tokat Arayış Gazetesi internet sitelerinde yayınlanan haberler ve köşe yazılarının tüm hakları Tokat Arayış Gazetesi Yayın Grubuna aittir. Kaynak gösterilerek dahi haberin veya köşe yazısının tamamı yazılı izin alınmaksızın kullanılamaz. Sadece alıntı yapılan haberin veya köşe yazısının bir bölümü, alıntı yapılan habere/yazıya aktif link verilerek kullanılabilir.

Yazara ait diğer köşe yazıları

E-BÜLTEN ABONELİK

Kuruluş: 1 Mayıs 2008 © Tokat Arayış Gazetesi -Tüm Hakları Saklıdır. Gazetemiz Basın Ahlak Yasası'na uymayı kabul eder.

Adres : Semerkand Mahallesi Bağ-Kur Sokak Saray İş Merkezi No: 23 Merkez - TOKAT __Haber, İlan Ve Reklam için mail adresimiz__ arayisgazetesi2008@hotmail.com
Tel: 0532 234 10 60
Bu site 0.063 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]