21 Haziran 2020, 16:13 - Anasayfa | Yazarlar Haberi yazdır

BALCI, EROĞLU VE KÜÇÜKALİ ÜÇLÜSÜ...

BALCI, EROĞLU VE KÜÇÜKALİ ÜÇLÜSÜ...

Hüseyin ALPAY

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Koronavirüs salgınına karşı verilen mücadelenin destansı öykülerinin yaşandığı şehir Tokat oldu. Ülke genelindeki verilen mücadeleye önemli katkılar sunan ilimiz Tokat, başta sağlık çalışanlarımız olmak üzere, eğitim kadrolarımız, güvenlik güçlerimiz, diğer ilgili kurum ve kuruluşlarımızla büyük bir sınavı alnının akıyla verdi, vermeye devam ediyor.
 
Vali Ozan Balcı bitmek tükenmek bilmeyen enerjisiyle (Maşallah) hem virüsle mücadele çalışmalarını organize etti, hem de evladı gibi bakıp özen gösterdiği projelerini sürdürerek takipçisi oldu. Vali Ozan Balcı’nın bu çalışma azmine elbette alışkınız; lakin bütün morallerin altüst olduğu Korona günlerinde bile bitmeyen enerjisi ve gülümseyen yüzüyle hepimize umut aşıladı.
 
Bütün toplum kesimlerinin sevip-saydığı, garip-gurebanın hamisi ve herkesin gönlündeki Vali Ozan Balcı, Koronavirüs salgınının ortaya çıkmasıyla yine yapacağını yaptı ve virüse karşı mücadelede herkese öncü oldu. Tokat’ta Meydan mevkiinde limon satarak hayatını idame ettiren Limoncu Mustafa’ya ve onun gibi yüzlerce garibana verdiği destekle, onlara olan muhabbetiyle bilinen Vali Ozan Balcı’nın başlattığı virüs mücadelesi elbette sonuç verdi ve Tokatlılar, alınan kararlara harfiyen uydular.
 
Tokat’ta sürdürülen virüsle amansız mücadelenin simge isimleri, Vali Ozan Balcı ile Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu oldu. Balcı ve Eroğlu’nun omuz omuza verdikleri mücadelenin sonunda Tokat’ta yüzler güldü, geleceğe dair umutlar hiç sönmedi. Daha virüs salgınının ilk günlerinde alınan tedbirlerle halka güven veren Balcı ve Eroğlu ikilisi, kendilerini toplumdan hiç soyutlamadan çalışmalarını aralıksız sürdürdüler.
 
Ülkede kısa süre yaşanan maske krizinde bile Tokat Türkiye’ye örnek oldu. Vali Ozan Balcı’nın girişimleriyle şehrin farklı birçok noktasında vatandaşlar maskelere zahmetsizce ulaştılar. Burada İl Milli Eğitim Müdürümüz Murat Küçükali’yi de unutmamak gerekir. Tokat’taki Meslek Liseleri aracılığıyla ürettikleri maskeler büyük bir emeğin ürünüydü. 
 
Murat Küçükali’nin “Çanakkale Savaşı’nda hepsi şehit olduğu için mezun veremeyen Mektebi Sultani öğrencilerindeki milli ruh neyse, bugün Milli Eğitim ailesinde de aynı ruh vardır” sözleri yüreklere nakış gibi işlendi. Milli Eğitim Bakan Yardımcımız ve hemşerimiz olan Prof. Dr. Mahmut Özer’in girişimleriyle 200.000 liralık maske imalat makinesinin Tokat’a kurulması ise apayrı bir güzellikti.
 
Yalnız maske imalat makinesi kurulmadı. Milli Eğitim Bakanlığı’ndan Tokat’a toplamda 1.200.000 liralık destek geldi. Böylece maske üretim merkezi ve kimya laboratuvarı yapılarak nitelikli seri üretime geçildi. Tokat’ın eğitim kadrolarının Murat Küçükali koordinesindeki çalışmalarının neticesinde, virüsle savaşımımızda bugün ilimizde birçok sorunu çözmüş bulunmaktayız.
 
Tokat Belediyesi’nin toplamda 3 milyon liralık desteği ise büyük bir meblağın halkımızın emrine sunulması anlamına geldi. Salgın sürecinde işyerlerini açamayan esnaflarımız başta olmak üzere, ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza verilen bu büyük desteğin mimarı Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu’nun gecesini gündüzüne katarak sergilediği çalışmalar da tarihe not düşüldü.
 
Tokat’ta Pandemi sürecini başarıyla yönetenlere içtenlikle bir teşekkürü sunmak, hepimiz için bir görev. Başta sağlık emekçilerimiz olmak üzere, güvenlik güçlerimiz, Vefa Ekiplerimiz, eğitim kadrolarımız, muhtarlarımız öncü kuvvetler olarak sahada tam kadro yer aldılar ve büyük bir teşekkürü hak ettiler.
 
Vali Ozan Balcı ve Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu’nun birlikte verdikleri mücadeleye, kurum amirlerimize; başta Milli Eğitim Müdürü Murat Küçükali ve Aile, Sosyal Politikalar İl Müdürü Mahmut Özdemir’e hassaten şükranlarımızı sunuyoruz. Bugün bu şehirde insanlar sağlık hizmetlerinde mağduriyet yaşamadılarsa, devletten her türlü maddi ve manevi desteği gördülerse, bu ekibin sayesindedir.
 
Tokat, bu ekiple ve Milli Mücadele Ruhu ile birçok sorununun üstesinden gelecek iradeye sahiptir. Tokat’ı yönetenlere teşekkür ederken, bize ilham veren Milli Mücadele Ruhu’na şükürler ediyoruz…


 Demokrat Arayış Gazetesi internet sitelerinde yayınlanan haberler ve köşe yazılarının tüm hakları Demokrat Arayış Gazetesi Yayın Grubuna aittir. Kaynak gösterilerek dahi haberin veya köşe yazısının tamamı yazılı izin alınmaksızın kullanılamaz. Sadece alıntı yapılan haberin veya köşe yazısının bir bölümü, alıntı yapılan habere/yazıya aktif link verilerek kullanılabilir.

Yazara ait diğer köşe yazıları

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 


E-BÜLTEN ABONELİK

01 Mayıs 2008-2020 © Demokrat Arayış Gazetesi -Tüm Hakları Saklıdır. Gazetemiz Basın Ahlak Yasası'na uymayı kabul eder.

Adres : Semerkand Mahallesi Bağ-Kur Sokak Saray İş Merkezi No: 23 Merkez - TOKAT __Haber, İlan Ve Reklam için mail adresimiz__ arayisgazetesi2008@hotmail.com
Tel: 0532 494 68 74
Bu site 0.094 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]