19 Nisan 2020, 14:41 - Anasayfa | Yazarlar Haberi yazdır

KÜÇÜK ESNAF İFLASIN EŞİĞİNDE

KÜÇÜK ESNAF İFLASIN EŞİĞİNDE

Cemal İNCESOYLUER

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Kan kusup kızılcık şerbeti içiyoruz diyoruz ama, artık şu reel sektör retorigini bırakmamız gerekiyor. Çünkü, küçük esnaf ve orta ölçekli işletmelerin sorunu, bir batış ve tükenişe doğru hızla gitmektedir. Durumu herkes biliyor.

Dükkanlar kapalı. Devlet bankaları, Cumhurbaşkanlığı genelgesine rağmen, sicil ve aksatmalara ilişkin yaptırımlara aynen devam ediyor. Bir takım toleranslar işletilmiyor. Sanki normal bir süreçteymişiz gibi bir tavır sergileniyor. Koronavirus ile mücadele kapsamında kepenk kapatan küçük esnafımıza bir kolaylık beklenirken, sicil ve kriterler esnetilmeden devam ediyor. Bu sorunlar bütün Türkiye’de dalga dalga çığ gibi büyüyor.

Lütfen acilen çözümleri devreye koyalım…

HİÇBİR ŞEY ESKİSİ GİBİ OLMAYACAK…

Çünkü, Koronavirus bir milattır bütün dünyaya. İnsanlar gibi devletlerin de fani olduğu, zulümle abad olunmayağı, güç zehirlenmesindeki ülke ve liderlerin kibrini, tanrısallığını, firavunluğunu yerle yeksan edecek bir gücün varlığına, herkes bir kez daha iman ettl.

Göklerden bir haber geldi tüm insanlığa...

Bu haber herkesi kuşattı. İnsanların acizliğini hatırlattı.

Emperyalizmin putu ve öncüsü Amerika perişan ve çaresiz. Büyük Britanya Krallığı, hanedanıyla birlikte şaşkın ve çaresiz. Yemen’de açlıktan ölen çocukların gözyaşına cevaptır Koronavirus… Ekonomi çöktü, kehanetler çöktü, kerametler çöktü, depremi durdurduğunu söyleyen sahte şeyhler çöktü.

Kazananlar yoksullar, yetimler, mazlumlar, mustazaflar, boynu bükükler, hayata tutunamayanlar, evine ekmek götüremeyenler, yazın yanan kışın üşüyenlerdir…

Evet, bu dünyada artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacak.


 Tokat Arayış Gazetesi internet sitelerinde yayınlanan haberler ve köşe yazılarının tüm hakları Tokat Arayış Gazetesi Yayın Grubuna aittir. Kaynak gösterilerek dahi haberin veya köşe yazısının tamamı yazılı izin alınmaksızın kullanılamaz. Sadece alıntı yapılan haberin veya köşe yazısının bir bölümü, alıntı yapılan habere/yazıya aktif link verilerek kullanılabilir.

Yazara ait diğer köşe yazıları

E-BÜLTEN ABONELİK

Kuruluş: 1 Mayıs 2008 © Tokat Arayış Gazetesi -Tüm Hakları Saklıdır. Gazetemiz Basın Ahlak Yasası'na uymayı kabul eder.

Adres : Semerkand Mahallesi Bağ-Kur Sokak Saray İş Merkezi No: 23 Merkez - TOKAT __Haber, İlan Ve Reklam için mail adresimiz__ arayisgazetesi2008@hotmail.com
Tel: 0532 234 10 60
Bu site 0.047 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]