29 Haziran 2017, 15:07 - Anasayfa | Yazarlar Haberi yazdır

BİRLİKTELİĞİMİZ BAKİ KALSIN...

BİRLİKTELİĞİMİZ BAKİ KALSIN...

MERVE ULAŞAER

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Bir kez daha kelimelerin kifayetsiz kaldığı yerdeyiz...
 
Türkiye büyük bir sınav atlattı. Evet milletin iradesi bu darbe girişimine - sözde darbe girişimi - karşı tek yürekti fakat şunu unutmamak gerekirdi; karşıda ki askerlerde bu milletin askerleriydi. Belki de birçoğu daha 20 günlük 1 aylık askerdi ve neredeyse birçoğu ya benle aynı yaşta ya da benden 1 yaş büyük veya küçüktü. Darbe yapacak kadar kine sahip olabileceklerine inanmıyorum.
 
Öfkesine sahip çıkamayanların yaptığı en büyük yanlıştı askeri taşlamak. Yüzlerindeki hüznü ve korkuyu göremediler belki de. Ama bilmiyorlardı ki bazılarının “ Karşınızdaki halk. Durun ateş etmeyin! ” diye bağırırken arkadan komutanı veya devresi tarafından kafasına sıkılarak öldürüldüğünü. Evet evet, milletin iradesi bu darbeye karşı koydu ama öfkesine karşı koyamadı. Emir verenlere değil bu sözlerim, hiçbir şeyden haberi olmaya askerlere.
 
Öte yandan darbeye karşı direnen, öldürülen insanlar ve ahlaksızca açılan ateş var. Korkusuzca tankın önüne yatanlar, ateşten korkmayıp üzerine gidenler var. İman tazeledik belki de, o kadar dua karşılıksız kalmadı elhamdülillah.
 
Diğer yandan ise polislerimizin yaptığı anons vardı. Kim bilebilirdi ki polislerimizin yaptığı bu anonsun tarihe yazılacağını, “Lütfen buradan ayrılmayın, varlığınız bize güç veriyor.” Bizzat Şahit olduğum şeylerden birisiydi bu anons. Diğer vatandaşlar gibi bende etkilenmiştim. Ama bu anonsun aksine, bir polisin “Yanımda durursanız sizde ölebilirsiniz buradan uzaklaşın.” cümlesini de unutmamak lazım. Her duyguyu tattığımız bir gündü vesselam.
 
Gün birlik günüydü ve öyle olduğunu gösterdik. Bundan sonrasında askere düşman olma vakti değil onlarla birlikte o emri verenlere, bu darbeyi planlayanlara bunun hesabını sorma vaktidir.
 
Birlikteliğimizin baki kalması dileğiyle..


 Demokrat Arayış Gazetesi internet sitelerinde yayınlanan haberler ve köşe yazılarının tüm hakları Demokrat Arayış Gazetesi Yayın Grubuna aittir. Kaynak gösterilerek dahi haberin veya köşe yazısının tamamı yazılı izin alınmaksızın kullanılamaz. Sadece alıntı yapılan haberin veya köşe yazısının bir bölümü, alıntı yapılan habere/yazıya aktif link verilerek kullanılabilir.

Yazara ait diğer köşe yazıları

E-BÜLTEN ABONELİK

01 Mayıs 2008-2017 © Demokrat Arayış Gazetesi -Tüm Hakları Saklıdır. Gazetemiz Basın Ahlak Yasası'na uymayı kabul eder.

Adres : G.O.P. Bulvarı Emniyet Müd. Karşısı Mehmet Coşkun İş Merkezi Kat: 4 Tokat (Haber, İlan Ve Reklam için mail adresimiz: arayisgazetesi2008@hotmail.com)
Tel: 0 542 622 01 00
Faks: 0 356 201 00 20 (SADECE FAX İÇİN ARAYINIZ)
Bu site 0.047 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]