11 Kasım 2019, 07:23 - Anasayfa | Yazarlar Haberi yazdır

İYİ PARTİ'NİN 2 YILLIK YOLCULUĞU...

İYİ PARTİ'NİN 2 YILLIK YOLCULUĞU...

Hüseyin ALPAY

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

İki hafta önce İyi Parti Tokat İl Başkanı Ömer Sağol ve Belediye Meclisi Üyesi Erkan Er’in ev sahipliğinde bir basın toplantısı düzenlendi. İl dışında olmamdan ötürü katılamadığım bu basın toplantısında ana tema, İyi Parti’nin 2’inci kuruluş yıldönümüydü.
 
İl Başkanı Ömer Sağol’un açıklamalarında yer alan, “Adalet herkes içindir ve hukuk kurumları hepimize eşit mesafededir. Son yıllarda adaletin nasıl kişiselleştiğini hep birlikte görmekteyiz” sözleri bence toplantıda söylenen en önemli cümlelerdi.
 
Nasıl olmasın ki…
 
“KHK faciadır” diyen Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Üyesi Bülent Arınç’ın damadının gözaltına alınıp jet hızıyla serbest bırakılması, ardından da sürdürülen yargılama neticesinde beraat etmesinin yankıları sürerken, Ömer Sağol’un bu sözleri geldi aklıma. KHK’lı binlerce isim elbette FETÖ ile iltisaklıdır; lakin içlerinde az da olsa mağduriyet yaşayanların da olduğunu biliyoruz. Geçtiğimiz gün Nedim Şener televizyon ekranlarında durumu gayet güzel özetledi. 15 Temmuz öncesinde yüksek lisans yapmak için FETÖ bağlantılı olduğu anlaşılan bir üniversiteye başvuran kişinin bile, sadece bu başvurusu dolayısıyla KHK kapsamına alındığını öğrendik. Bunun benzeri nice örnekleri sıraladılar. Kaldı ki bizler de çevremizde böyle vakaların yaşandığını bilmekteyiz.
 
Ülkemizde yaşanan sıkıntıları, özellikle hukuk ve ekonomi konularındaki çaresizliğimizi dile getiren İyi Parti İl Başkanı Ömer Sağol’un, işte bu mevzulardaki görüşlerini daha sık olarak kamuoyunda ifade etmesi gerekiyor. 
 
Başkan Sağol’un “Asgari ücretlinin, köylünün nasıl ezildiğini, gelir dağılımın nasıl adaletsiz bir hale getirildiğini hep birlikte yaşıyoruz. Değerlerimiz süratle yok oluyor. İnanç özgürlüğü, ifade özgürlüğü ve teşebbüs özgürlüğü anayasal güvence altında olmasına rağmen, bu değerler flulaştırılmıştır. Adalet konusunda şüpheler sebebiyle teşebbüsler, yatırımlar ülkemizden kaçmaktadır. Ekonomideki asıl sıkıntı da buradan kaynaklanmaktadır” şeklinde ifade ettiği tespitler, önemlidir.
 
İşte bu ve benzeri konulardaki açıklamaların kamuoyu ile daha fazla paylaşılması gerekiyor. İyi Parti İl Başkanı Ömer Sağol’un gündemle alakalı meselelerde partisi adına yaptığı açıklamaların kamuoyu tarafından yakından takip edildiğini biliyoruz. Kaldı ki Ömer Sağol ve Belediye Meclis Üyesi Erkan Er’in birlikte yaptıkları son açıklamalar da gösterdi ki bugün Tokat’ta “muhalefetin yaptığı ve yapacağı açıklamalara” bir özlem var. Halkın bu özlemini iyi okumak gerekiyor. Aynı zamanda İyi Parti’nin Tokat’ta yapacağı sorumlu muhalefet, diğer muhalif partilere de örnek olabilir.
 
Öte yandan, “Sorumlu muhalefet” örneğine İyi Partili Belediye Meclis Üyesi Erkan Er de güzel bir katkı sundu. Er’in “Başkanımızın vaatlerini yerine getirmesi için de biz elimizden gelen desteği vereceğiz. Amacımız muhalefet yapmak değil Tokat'ın ve Tokatlının hakkını savunmak. Şu an belediyenin en büyük sorunu ekonomik krizi aşmak. Biz de bunun için belediyeye elimizden ne geliyorsa belediye meclisi olarak yetkiyi vereceğiz” sözlerini ayakta alkışlıyoruz.
 
Tokat’ta gerek ticari, gerekse de siyasi hayatlarında örnek olmuş bu iki ismi, Ömer Sağol ve Erkan Er’i gösterdikleri çaba, sorumluluk anlayışları ve bu kente sundukları emek dolayısıyla bir kez daha kutluyor, İyi Parti’nin Türk siyasetinde kalıcı izler bırakmasını umut ediyorum.


 Demokrat Arayış Gazetesi internet sitelerinde yayınlanan haberler ve köşe yazılarının tüm hakları Demokrat Arayış Gazetesi Yayın Grubuna aittir. Kaynak gösterilerek dahi haberin veya köşe yazısının tamamı yazılı izin alınmaksızın kullanılamaz. Sadece alıntı yapılan haberin veya köşe yazısının bir bölümü, alıntı yapılan habere/yazıya aktif link verilerek kullanılabilir.

Yazara ait diğer köşe yazıları

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 


E-BÜLTEN ABONELİK

01 Mayıs 2008-2020 © Demokrat Arayış Gazetesi -Tüm Hakları Saklıdır. Gazetemiz Basın Ahlak Yasası'na uymayı kabul eder.

Adres : Semerkand Mahallesi Bağ-Kur Sokak Saray İş Merkezi No: 23 Merkez - TOKAT __Haber, İlan Ve Reklam için mail adresimiz__ arayisgazetesi2008@hotmail.com
Tel: 0532 494 68 74
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]