22 Ekim 2019, 08:54 - Anasayfa | Yazarlar Haberi yazdır

HANGİ CHP?

HANGİ CHP?

Hüseyin ALPAY

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

CHP Milletvekili Sezgin Tanrıkulu 12 Ekim 2019 tarihinde Barış Pınarı Harekatı ile ilgili olarak Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “Hükümetin bilmesi gerekiyor; bu haksız bir savaştır ve Kürtlere karşı yapılan bir savaştır” ifadelerine yer verdi. Tanrıkulu’na cevap Cumhurbaşkanlığı Ekonomi Politikaları Kurulu Üyesi Korkmaz Karaca’dan geldi:

 

“Sezgin Tanrıkulu denen ahlak fukarası; Mehmetçiğimiz Kürtlerle savaşmıyor. Mehmetçiğimiz, Kürtleri katleden, Kürtlere ve Türklere zulüm eden PKK- YPG terör örgütünü imha ediyor. Sen bu Milletin vekili misin, kandilin vekili misin?”

 

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu ise geçtiğimiz günlerde Barış Pınarı Harekatı’nı değerlendirirken, “Altı asker şehit oldu, yirmi bir sivil yaşamını yitirdi. Bu insanlar neden öldü sorusunu sormak istiyorum” dedi.  Sabah Gazetesi’nden Haşmet Babaoğlu, CHP İstanbul İl Başkanının bu sorusuna, “Kaftancıoğlu, PKK terörüne on binlerce insanımızı kurban verdiğimizi bilmiyor olamayacağına göre, derdi nedir, kimden yanadır, neyin nesidir, diye sormaz mı insan?” ironisiyle yanıt verdi…

 

Parlamentoda “Barış Pınarı Harekatı’nı desteklediğini” kamuoyuna ilan eden, temsilcisi olduğu belediye meclislerinde destek bildirilerine imza atan CHP, içerisindeki çatlak sesleri barındıran kırk yamalı bohça gibi. Kamuoyunun milli meselelerde “Mustafa Kemal’in kurduğu parti gibi davranmasını” beklediği CHP’nin “içine kaçan” HDP sevgisi, partiyi güç durumda bırakmaya devam ediyor anlayacağınız.

 

CHP’nin Kaftancıoğlu ve Tanrıkulu gibi isimlerle nasıl ortak bir yanı olabilir, bunu sorgulamak gerekir…

 

Bunu sorgulayacak olan, başta CHP’ye oy veren kesim olmak üzere bu yapıya destek veren herkestir. Canan Kaftancıoğlu ile boy boy resim çektirerek paylaşan Tokat’taki CHP’liler başta olmak üzere, bu partideki tabandan tavana herkes, “Bizim bu mantalideki insanlarla ne işimiz olabilir?” sorusunu yüksek sesle sormalıdır. Canan Kaftancıoğlu ve Sezgin Tanrıkulu ile kazanılacak hiçbir seçim, Atatürk’ün kurduğu partinin ve her şeyden önemlisi Türkiye Cumhuriyeti’nin geleceğinden önemli değildir.

 

Lanet olsun Canan Kaftancıoğlu ile gelen seçim başarısına! Kahrolsun Sezgin Tanrıkulu ile artan oy oranlarına!

 

Bugün bu ülkede böylesine pervasızca demeç verenler, herhangi bir Batı ülkesinde teröre karşı operasyon yapılırken bu sözlerle sahneye hiçbir siyasetçinin çıkamayacağını bilmelidirler. Operasyona gerek yok, gidin Amerika’da El-Kaide’yi öven bir mesaj yayımlayın bakalım başınıza neler geliyor. Terörü kutsamak, teröristi ilahlaştırmak CHP’nin işi değil. Bunu iş edinenlerin CHP’de yeri olmamalı…

 

CHP, Atatürk’ün partisi ise Kaftancıoğlu ve Tanrıkulu ile ne işi olabilir? Eğer Mustafa Kemal ile yolunu ayırdıysa bunu programına ve tüzüğüne yerleştirsin bilelim, terör sevicilerinin partide kümelenmelerine şaşırmayalım. Ama yok, hala Mustafa Kemal edebiyatı yapıyorlarsa… Artık yüksek sesle bu hazin ve bir o kadar da iğrenç duruma, CHP tabanı itiraz etmelidir.

 

Tam yazıyı tamamlamıştım ki yeni bir haber düştü ajanslara. Haberde, CHP'li İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in Türkiye'nin Doğu Akdeniz'deki faaliyetleri hakkında “skandal açıklamalarda bulunduğu” belirtiliyordu. Kıbrıs'ta yayın yapan Haberci gazetesine konuşan Soyer, “Kıbrıs'ı Kıbrıslılara bırakırsak, en doğrusu bu olacak. Ancak hiç bırakmıyoruz. Herkes Ada'nın bir tarafından çekiştiriyor. Ben bunu doğru bulmuyorum. Kıbrıs'ın jeopolitik önemini falan bir kenara koyup, adayı Kıbrıslılara bırakmak lazım. Kaderlerini kendileri belirlemeli. Ben iki halkın barış içinde yaşamalarından, birlikte karar üretmesinden yanayım” diyordu…

 

“Tut kelin perçeminden” misali…

Ne olacak bu CHP’nin hali!..


 Demokrat Arayış Gazetesi internet sitelerinde yayınlanan haberler ve köşe yazılarının tüm hakları Demokrat Arayış Gazetesi Yayın Grubuna aittir. Kaynak gösterilerek dahi haberin veya köşe yazısının tamamı yazılı izin alınmaksızın kullanılamaz. Sadece alıntı yapılan haberin veya köşe yazısının bir bölümü, alıntı yapılan habere/yazıya aktif link verilerek kullanılabilir.

Yazara ait diğer köşe yazıları

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 


E-BÜLTEN ABONELİK

01 Mayıs 2008-2020 © Demokrat Arayış Gazetesi -Tüm Hakları Saklıdır. Gazetemiz Basın Ahlak Yasası'na uymayı kabul eder.

Adres : Semerkand Mahallesi Bağ-Kur Sokak Saray İş Merkezi No: 23 Merkez - TOKAT __Haber, İlan Ve Reklam için mail adresimiz__ arayisgazetesi2008@hotmail.com
Tel: 0532 494 68 74
Bu site 0.094 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]