09 Ekim 2019, 09:15 - Anasayfa | Yazarlar Haberi yazdır

TERÖRİSTBAŞI GÜLEN’İN SON İNCİLERİ…

TERÖRİSTBAŞI GÜLEN’İN SON İNCİLERİ…

Hüseyin ALPAY

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Terörist başı Fethullah Gülen’in Mısır Televizyonu’nda yayımlanan röportajı, geçtiğimiz haftaların çok konuşulanları arasında yer aldı.

 

Darbeci Sisi’nin televizyonunda Mısır’ın darbecilerini öven Fethullah Gülen, yine ibretlikti. Sisi'nin Mısır'daki kanalı TEN TV sunucusu El Dihi'nin, Pensilvanya'da yaptığı söyleşide Gülen, darbeci Sisi için  “Allah'tan korkan ve halkının çıkarına çalışan biri” diye övgüler yağdırmış.

 

Sunucu El Dihi ayrıca, Gülen'in darbeci Sisi'ye dua ettiğini de kaydetmiş. Televizyonda “Ruhani bir şahsiyet” olarak anons edilen FETÖ, “Erdoğan kimseyi dinlemiyor, özellikle bizi. Bizi terörle suçluyor, şahsen beni terörün başı olmakla suçluyor ve hakkımda birkaç müebbet hükmü verildi. Dolayısıyla ona söyleyecek bir şeyim yok” diye konuşmuş.

 

Terörist başı ayrıca, Batı ülkelerine çağrıda bulunarak “Türkiye'ye baskı yapmalarını” istemiş!

 

Bu ahlaksızlığı köşesine taşıyan Emin Pazarcı, “Ahlaksızdan ahlak abidesi” başlıklı yazısında şu değerlendirmelerde bulundu:

 

“İki darbeci: Biri başarılı olmuş, silah zoruyla halkını esir almış. Diğeri ise başaramamış, ülkesinin dışında korku içinde yaşıyor. Başarılı olan, başarısıza resmi TV kanalının bir sunucusunu göndermiş. Ortaya komik mi komik bir görüntü çıkmış… Mısır’daki darbeci Sisi’nin Ten TV’nin, Pensilvanya’da Fetullah Gülen’le yaptığı röportajdan bahsediyorum. Evlere şenlik! Sunucu El Diki, ABD uşağı adamdan ‘Türkler için ahlaki bir değer’ diye bahsediyor. Gülen de Sisi için ‘Allah’tan korkan, halkın çıkarları için çalışan biri’ diyor. Yetmiyor, üstüne bir de dua ediyor. Tam bir bozacı-şıracı muhabbeti! İki tarafın da elinde kan var. ABD destekli iki katil birbirlerini bulmuşlar, aklamaya çalışıyorlar. Programın sunucusu, zaten açık açık söylüyor. Gülen’in, Pensilvanya’da ABD istihbaratının himayesi ve koruması altında olduğunu anons ediyor…” (Akşam, 2 Ekim 2019 Çarşamba)

 

Terörist başı Fethullah Gülen’in Mısır Televizyonunda övülmesi tesadüf değil. Elbette darbeciler birbirine yaslanacak. Halkın egemenliğine ve iradesine kast edenlerin dayanışmasına şaşırmamak lazım. Ancak içeride, aramızda hala FET֒nün tetikçiliğini yapanlar neyin derdinde, bunu bir çözmemiz gerekiyor. 15 Temmuz kahpeliğine karşı tek laf etmeden aramızda dolaşanlar nereye kadar gidecek böyle?

 

Tıpkı Emin Pazarcı’nın dediği gibi; “Darbeci Sisi’nin bir televizyon kanalının bu adama övgüler düzmesi sıkıntı değil. Asıl problem bizim içimizde…”

 

İçimizdeki teröristleri tam manasıyla temizlemediğimiz sürece FETÖ ile mücadelede başarılı olamayacağımızı bilmemiz, “en önemli milli güvenlik sorunu” olarak karşımızdadır.


 Demokrat Arayış Gazetesi internet sitelerinde yayınlanan haberler ve köşe yazılarının tüm hakları Demokrat Arayış Gazetesi Yayın Grubuna aittir. Kaynak gösterilerek dahi haberin veya köşe yazısının tamamı yazılı izin alınmaksızın kullanılamaz. Sadece alıntı yapılan haberin veya köşe yazısının bir bölümü, alıntı yapılan habere/yazıya aktif link verilerek kullanılabilir.

Yazara ait diğer köşe yazıları

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 


E-BÜLTEN ABONELİK

01 Mayıs 2008-2020 © Demokrat Arayış Gazetesi -Tüm Hakları Saklıdır. Gazetemiz Basın Ahlak Yasası'na uymayı kabul eder.

Adres : Semerkand Mahallesi Bağ-Kur Sokak Saray İş Merkezi No: 23 Merkez - TOKAT __Haber, İlan Ve Reklam için mail adresimiz__ arayisgazetesi2008@hotmail.com
Tel: 0532 494 68 74
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]