14 Ağustos 2017, 22:26 - Anasayfa | Yazarlar Haberi yazdır

Ah, Kılıçdaroğlu, Ah!

Ah, Kılıçdaroğlu, Ah!

CEMAL KUTLU

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Kemal Kılıçdaroğlu; 1948 yılında Tunceli’nin Nazımiye ilçesinde doğdu, ilk ve ortaöğrenimini Erciş, Tunceli, Genç, Elazığ gibi Anadolu’nun çeşitli yerlerinde yapmışsın…


Ankara İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi’nden (Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi) 1971'de mezun olup aynı yıl hesap uzman yardımcısı olarak Maliye Bakanlığı’nda göreve başlamışsın. Bir yıl Fransa’da kalıp, “Hesap uzmanı” iken 1983 yılında Gelirler Genel Müdürlüğünde; önce daire başkanı, sonra genel müdür yardımcılığı yapmışsın. 1991 yılında Bağ-Kur’dagenel müdür iken 1992 yılında da Sosyal Sigortalar Kurumu Genel Müdürü olmuşsun. Türkiye Cumhuriyeti Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nda müsteşar yardımcısı olarak da görev yapmışsın.


1994 yılında Ekonomik Trend dergisi tarafından “Yılın Bürokratı” seçilmişsin. 1999'un Ocak ayında kendi isteğinle Sosyal Sigortalar Kurumu Genel Müdürlüğü’nden emekli olmuşsun.


Sekizinci Beş Yıllık Kalkınma Planı çalışmalarında Kayıt Dışı Ekonomi Özel İhtisas Komisyonu’na başkanlık etmiş, Hacettepe Üniversitesi’nde de bir süre de ders vermişsin. Türkiye İş Bankası’nda yönetim kurulu üyesi olarak görev yapmışsın.


Türkiye Büyük Millet Meclisi 22. dönem için yapılan 3 Kasım 2002 Milletvekili Genel Seçimleriyle Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul milletvekili olarak Meclis’e girmişsin. CHP Merkez Yönetim Kurulu’nda görev almış, 22 Temmuz 2007 Milletvekili Genel Seçimlerinde de İstanbul’dan 23. dönem milletvekili seçilmiş ve Genel Başkanlığa adaylığını açıklayıncaya kadar CHP Grup Başkanvekilliği görevinde bulunmuşsun. 22 Mayıs 2010 tarihinde yapılan 33. Olağan Kurultayında Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı seçilmişsin.


Ama bu sen değilsin(!) diyorlar…


İşte sen(!);gençlik yıllarındaki siyasi faaliyetlerin sırasında siyaset uzmanları seni bulmuş ve sana yatırım yapmış. Öyle ki,seni 2000’li yılların Türkiye hatta “dünya” lideri yapmak içinde ülke içinde ve dışındaki tüm araç ve gereçlerini son sınırına kadar kullanmışlar.


2001 yılında bir grup arkadaşınla partini kurmana destek olmuş ve henüz 15 aylık parti iken ilk seçimlerde tek başına iktidar olmaniçin duble yollarını da yapmış. Hatta hiç zaman kayıp etmemek adına mevcut 3’lü koalisyon hükümetini bile yıkmışlar!Partini,kuruluşunun ilk yılında Türkiye'nin en geniş halk desteğine sahip siyasî hareketi haline getirip, 3 Kasım 2002 yılı genel seçimlerinde üçte ikiye yakın parlamento çoğunluğuyla tek başına iktidara taşımış. Ama ne yazık ki başbakan olmamışsın!


Hakkındaki mahkeme kararı nedeniyle, 3 Kasım 2002 seçimlerinde milletvekili adayı bile olamadığın için CHP genel başkanı Deniz Baykal’ın da desteklediği ve sana özel yasal düzenlemeyle milletvekili adaylığının önündeki yasal engellerin kalkması yetmezmişçesine, 9 Mart 2003'te Siirt ili milletvekili yenileme seçimiyle 22. Dönem Siirt Milletvekili olarak parlamentoya girmişsin.15 Mart 2003 tarihinde Başbakanlık görevini üstlenmişsin, “aydınlık ve sürekli kalkınan bir Türkiye” idealiyle, hayatî öneme sahip birçok reform paketini kısa süre içinde uygulamaya koymuşsun. Türk Lirası'ndan 6 sıfır atıp TL ibaresini kaldırmışsın.3 Y; Yoksulluk, Yolsuzluk ve Yasaklarla mücadele sözü vermişsin. Bütün bu olumlu gelişmeler, bazı yabancı gözlemciler ve Batılı liderler tarafından "Sessiz Devrim" olarak adlandırılmış.


Büyük Orta Doğu Projesi ya da yeni ismiyle genişletilmiş Orta Doğu ve Kuzey Afrika Projesinin ne olduğu, ABD Dışişleri Bakanı Condoleezza Rice tarafından 7.08.2003 tarihinde Washington Post için kaleme alınan bir yazıda şöyle açıklamış:“Fas’tan Basra Körfezi’ne, oradan Orta Asya steplerine kadar 24 ülkenin rejimlerini, sınırlarını ve haritalarını değiştirmek.””


Projenin ve nihai hedefi ise; önce Irak’ın kuzeyindeki temelleri atılan Yahudi-Kürt’ devletini ilan etmek, sonra İran, Suriye ve Türkiye’den koparılacak parçaları bu devletçiğe monte ederek bir “Birleşik Kürdistan” devleti oluşturmaktır.Nihayet bu kukla devleti ve ‘arz-ımevud’ toprakları içinde ortaya çıkacak diğer ‘site/şehirdevletçiklerini, Büyük İsrail’in şemsiyesi altında birleştirmek olduğunu hiçte görmemişsin.


“Şu anda Büyük Orta Doğu Projesi var ya, bu proje içerisinde Diyarbakır bir merkez, bir yıldız olabilir.” Demişsin. (16 Şubat 2004)


“Geniş Büyük Orta Doğu Projesinde demokratik ortak olarak bir görev üstlendik. Şu anda Orta Doğu coğrafyasıüzerindeki ülkelere yapmış olduğumuz ziyaretler de, bunun açık, net örnekleridir.” Demişsin.(8 Haziran 2005)


“Türkiye’nin Orta Doğuda bir görevi var. Biz BOP’uneş başkanlarından biriyiz. Bu görevi yapıyoruz.” Demişsin. (4 Mart 2006)


22 Temmuz 2007 genel seçimlerinde en çok milletvekilini kazanarak Parti’nin Genel Başkanı ve Başbakan olarak Türkiye Cumhuriyeti’nin 60. Hükümeti’ni kurmuşsun.


29 Ocak 2009, Davos’ta “oneminute” çıkışını yapmışsın. Ama İsrail ile ticaret en çok senin zamanında artmış. 


Ocak-Şubat 2010, Hakan Fidan’ı Başbakanlık Müsteşar Yardımcısı olarak ilk kez Oslo görüşmelerine göndermişsin.


4 Mart 2010, Brüksel’de Adem Uzun ses OSLO kayıtlarıyla birlikte gözaltına alınmış.


Seçimlerden bir hafta önce; 6 Haziran 2011, Öcalan, barış konseyleri kurma konusunda hükümetle anlaştıklarını açıklamış duymamışsın.


12 Haziran 2011, seçimlerinden de daha büyük bir zaferle çıkıp 61. Hükümeti kurmuşsun.


13 Eylül 2011, Oslo ses kaydı “Oneminute” hesap ismiyle internete düşmüş.


22 Kasım 2011, Öcalan’ın avukatlarına KCK operasyonu düzenlenmiş. Polis örgütün bütün mail trafiğini ele geçirmiş.


26 Kasım 2011, Başbakan ameliyat olmuş. 25-26 Kasım 2011, Başbakan’ın ofislerine dinleme cihazlarını yerleştirilmiş.


28-29 Aralık 2011, MİT Başbakan’ın ofislerindeki dinleme cihazlarını bulmuş.


28 Aralık 2011, gecesi Uludere Katliamı yaşanmış. FETÖ medyası suçu MİT’e atan haberler yapmış.


13 Ocak 2012, Polis, KCK operasyonunda Diyarbakır BDP binasında OSLO ses kayıtları ve protokolleri bulunmuş.7 Şubat 2012, Hakan Fidan KCK’dan sanık olarak ifadeye çağrılmış ama göndermemişsin.


Çift başlılığın önünün açıldığı 10 Ağustos 2014 Pazar günü, Türk siyasi tarihinde ilk kez doğrudan halkın oylarıyla ve ilk turda Cumhurbaşkanı seçilmişsin.


Cumhurbaşkanının partili olabilmesi ve yasama, yürütme ve yargının tek elde toplanmasının önünün açılması için 16 Nisan halk oylamasında kabul edilen Anayasa değişikliği sonrasında, kurucusu olduğun Parti'nin Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanıolmuşsun.


Özetle; vatandaş, muhtar(!), belediye başkanı, kaymakam(!),vali(!),milletvekili, bakan(!), başbakan, vb. “ne istedinse olmuşsun” ya da olmasını istemediklerinin % 50’sinin de “reis”i olmuşsun…


Üç tarafı denizlerle, dört tarafı düşmanlarla çevrilmiş 7 bölge 4 mevsim CENNET ülkemiz Türkiye’deki Yüce Türk Milletinden “ne istedin de alamadın ki” hala bağırıyorsun, her yerde, her zaman ve herkese…


15 yılda bu ülkede ne kadar iyi şeyler oldu ise, “yürütme” yapmış… Ne kadar “kötü” şeyler oldu ise sen yapmışsın, hatta 67 yıldır “tek başına-iş başına”bile gelememişsin… Bulunduğun yere de “kaset” ile gelmişsin…


Hangi akla hizmetse(!); memleketin “beka” soru yaşadığı son yıllarda, “yürütme” ile birlikte yürümemiş hatta ADALET pankartıyla Ankara’dan İstanbul’a yürümüşsün…


Ah KILIÇDAROĞLU Ah! Sen Neymişsin Be Abi(!)


Dikkat! "Aklı Öldürürsen Ahlak Da Ölür, Akıl Ve Ahlak Öldüğünde Millet Bölünür. Kadıyı Satın Aldığın Gün Adalet Ölür. Adaleti Öldürdüğün Gün Devlet De Ölür." Fatih Sultan Mehmet14.08.2017-Ankara, www.ckgrup.biz                                                                                                     


 Demokrat Arayış Gazetesi internet sitelerinde yayınlanan haberler ve köşe yazılarının tüm hakları Demokrat Arayış Gazetesi Yayın Grubuna aittir. Kaynak gösterilerek dahi haberin veya köşe yazısının tamamı yazılı izin alınmaksızın kullanılamaz. Sadece alıntı yapılan haberin veya köşe yazısının bir bölümü, alıntı yapılan habere/yazıya aktif link verilerek kullanılabilir.

Yazara ait diğer köşe yazıları

E-BÜLTEN ABONELİK

01 Mayıs 2008-2017 © Demokrat Arayış Gazetesi -Tüm Hakları Saklıdır. Gazetemiz Basın Ahlak Yasası'na uymayı kabul eder.

Adres : G.O.P. Bulvarı Emniyet Müd. Karşısı Mehmet Coşkun İş Merkezi Kat: 4 Tokat (Haber, İlan Ve Reklam için mail adresimiz: arayisgazetesi2008@hotmail.com)
Tel: 0 542 622 01 00
Faks: 0 356 201 00 20 (SADECE FAX İÇİN ARAYINIZ)
Bu site 0.047 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]