17 Haziran 2019, 08:30 - Anasayfa | Yazarlar Haberi yazdır

TOKAT'IN 20 PROJEYLE İMTİHANI

TOKAT'IN 20 PROJEYLE İMTİHANI

Hüseyin ALPAY

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Güzel işler, ancak toplum benimsediğinde değerli olur. 
 
Yapılan her anlamlı işin arkasında halk desteği olmazsa, bir ayağı eksik kalır o hamlenin. O yüzden canını dişine takarak hizmet yarışına giren bürokratlara kulak vermek gerekir; başlatılan her projenin kent insanının daha rahat, huzurlu ve konforlu yaşamına katkı sunacağını anlayarak destek olmak şarttır. Çünkü buradaki destek yalnız o projeleri başlatan bürokrata değil, aslında bizzat projenin muhatabına, yani kendimizedir.
 
Yaklaşık 9 aydır koşan-koşturan, yerinde duramayan bir Vali’si var Tokat’ın. 
 
Kendinden önceki Valiler ile kıyaslamak doğru değil, ama Ozan Balcı yeni bir çığır açtı şehrin ufuklarında. Her şeyden önce dinliyor… Halkı dinlemek başlı başına bir meziyet zaten. Biri sizi dinliyorsa bir anlamı oluyor; anlattığınız eğer bir dert ise rahatlıyor, şikayet ise nefes alıyor, huzura kavuşuyorsunuz. Devletin yurttaşını dinlemesi gönülleri okşadığı kadar gözleri de ışıtıyor; umutla bakıyorsunuz her olguya.
 
Geldiği günden bu yana; Eğitim Tokat, Spor Tokat, Sosyal Destek Hızır Tokat, Kültür Sanat Tokat, Turizm Tokat, Bürokrasi 4.0, Sanayi ve Teknoloji Tokat, Ulaşım-İletişim-Enerji Tokat, Ticaret Tokat, Tarım Tokat, Orman Tokat, Köy Altyapı Tokat, Çevre Tokat, Göç Tokat, Huzur-Güven Tokat, Afad Tokat, Diyanet Tokat, Sağlık Tokat, Hayat Boyu Tokat, Basın-STK-Gönüllü Faaliyetler Tokat adı altında 20 projeye start verdi Ozan Balcı… Bu projeleri başlatmakla kalmadı, hepsinin amansız takipçisi de oldu.
 
Yani “başlattım oldu” demeden projelerin akıbeti noktasında verdiği her talimatı, belirlediği her hedefi tek tek takip etti, ediyor. 
 
Oturduğu masanın karşısına koyduğu 20 projeyi bir çark görseli haline getirip günün her saati muhataplarından bilgi alması, cep telefonuna aynı proje çarkını indirmesi, projelerini makamında bilgisayardan televizyona aktarılan bir sistemle de izlemesi, takip etmesi ve gelinen noktayı anında görmesi, Necip Fazıl’ın şu sözüyle izah edilebilir ancak: 
 
“Devler gibi eserler bırakmak için karıncalar gibi çalışmak lazım…”
 
Ardahan’da doğup yetişmiş, liseyi ve birçok üniversiteyi birinciliklerle bitirmiş bir Anadolu çocuğunun “devler gibi eserler bırakmak için karınca gibi çalıştığına” tanık oluyor Tokat. Gelinen bu noktada ortaya konulan bu müthiş çabaya destek olmak ve projeleri benimsemek, hepimizin ortak sorumluluğunda… Unutmayalım ki; eğer küçük şehir psikozu içerisinde davranarak süreci sadece izlemekle yetinirsek, kaybeden Tokat olur. Dolayısıyla bütün bu çabalar bütününü, kalplere işlememiz lazım.
 
Mevlana “İnsanın kanadı gayretidir” der…
 
Vali Ozan Balcı’nın Tokat için gösterdiği gayretli çalışmalar Tokat’ı uçuracak kanatlardır. Anadolu’nun bozkırında bir yıldız gibi parlayan bu kenti değerli kılan her çabanın önemli ve de anlamlı olduğunu bilerek yürüyelim geleceğe. 7’den 70’e her yurttaşın beklentileri için ayrı ayrı ortaya konulan bu projelerin sürdürülebilirliği, ancak toplumun desteğiyle mümkündür ki çok şükür bu desteğin her sokakta, caddede, mahallede vatandaşlarımız tarafından verildiğine tanık oluyoruz.
 
Dolayısıyla o 20 proje, bizim kayıtsız şartsız geçmek zorunda olduğumuz bir imtihan. O imtihanı geçeceğiz Allah’ın izniyle.
 
Ve elbette “Hiç ölmeyecekmiş gibi dünya için, yarın ölecekmiş gibi de ahiret için çalış” diyen Peygamberin ümmeti çalışacak, çalışanın da yanında olacak…


 Demokrat Arayış Gazetesi internet sitelerinde yayınlanan haberler ve köşe yazılarının tüm hakları Demokrat Arayış Gazetesi Yayın Grubuna aittir. Kaynak gösterilerek dahi haberin veya köşe yazısının tamamı yazılı izin alınmaksızın kullanılamaz. Sadece alıntı yapılan haberin veya köşe yazısının bir bölümü, alıntı yapılan habere/yazıya aktif link verilerek kullanılabilir.

Yazara ait diğer köşe yazıları

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 


E-BÜLTEN ABONELİK

01 Mayıs 2008-2020 © Demokrat Arayış Gazetesi -Tüm Hakları Saklıdır. Gazetemiz Basın Ahlak Yasası'na uymayı kabul eder.

Adres : Semerkand Mahallesi Bağ-Kur Sokak Saray İş Merkezi No: 23 Merkez - TOKAT __Haber, İlan Ve Reklam için mail adresimiz__ arayisgazetesi2008@hotmail.com
Tel: 0532 494 68 74
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]