24 Mayıs 2019, 08:37 - Anasayfa | Yazarlar Haberi yazdır

HEP BİRİNCİ OLMAK!

HEP BİRİNCİ OLMAK!

Hüseyin ALPAY

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Önceki gün gazetelerin haber merkezlerine bir haber düştü. Haberde, “Türkiye genelinde yürütülen ‘Beyaz Bayrak’ ve ‘Beslenme Dostu Okul Projesi’ kapsamında sertifika alan iller arasında Tokat ilk sırada geliyor” bilgisi yer aldı.
 
Sertifika alan okullara ödülleri törenle verilirken, Tokat’ın gerek Valiliğin yaşama geçirdiği, gerekse de yıllardır İl Milli Eğitim Müdürlüğü aracılığıyla başardığı projelerin meyvelerinin alınmaya devam etttiğini görmek, yeniden hepimizi ziyadesiyle mutlu etti. Bu başarıyla bir kez daha, Tokat İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün eğitim hayatının her alanında değişik kriterler ve nesnel bakış açılarıyla sürdürdüğü çalışmaların pozitif enerjisi, şehrin tamamını kapsadı. 
 
‘Beyaz Bayrak’ ve ‘Beslenme Dostu Okul’ projelerinde sertifika alan iller arasında Tokat’ın ilk sırada yer alması asla bir tesadüf değil. Bu başarının ardında Tokat Milli Eğitimin çalışkan ekibi yer alıyor. Yıllara yayılan bu başarı öyküsünün mimarlarının Türkiye’ye örnek olan çalışmaları, ülkemizin eğitim-öğretimdeki kalitesinin artırılmasına dönük hedefler için de belirleyici oluyor. Tokat’ın eğitim alanında yakaladığı bu müthiş sıçrama, yeni hedefleri beraberinde getiriyor ve başarı çıtasının daha yükseklere kurulmasına vesile oluyor.
 
2023 hedefleri doğrultusunda Tokat Valiliği’nin ortaya koyduğu projelerin adeta nefes kestiği şu günlerde, ‘Beyaz Bayrak’ ve ‘Beslenme Dostu Okul’ projelerinde de Tokat’ın ilk sırada yer aldığını öğrenmek moralleri daha da yükseltti. Düzenlenen törende konuşan Tokat Valisi Dr. Ozan Balcı’nın okulları göstermiş oldukları üstün gayretten dolayı kutlamasından sonra söylediği şu sözler, Tokat’ın geleceği için ‘belirleyici ifadeler’ olarak kayıtlara girdi:
 
“SANAT SANAYİNİN ARKA BAHÇESİDİR”
 
“Sanatı önemsiyorum. Sanat, sanayinin arka bahçesidir. Çünkü hem memleketimi hem insanlarımızı hem de ülkemi çok seviyorum ve sizlerle birlikte bir şeyler yapmak istiyorum. Güzel şeyleri yarına bırakmak istemiyorum… Müzik, resim gibi sanat dallarının gerekliliğine dikkat çekerek, kodlamayı önemsiyorum. Zenginleştirilmiş kütüphaneler ile ilimizi Türkiye’ye örnek yapmamız lazım. Bilişim tasarımında omuz vermemiz lazım. Müziğe resime destek vermemiz lazım. Ülkesine, milletine, milletin geleceğine inanan Türk çocuklarının, dünya arasındaki yerini bilen insanın bu çalışmalara destek vermesi lazım. Hepimizin imkanları var. İmkanımız yetmese bile benim özel oluşturduğum bir fon var. Hiç bir engelli çocuğu mağdur etmeyelim, üstün yetenekli çocuklar var. Özellikle köy çocukları. Bu çocukların babalarına destek veriyoruz. Vermeye de devam ediyoruz. Bunu da çok önemsiyorum.
 
“FAKİR FUKARA ÇOCUKLARIMIZA DEVLETİN İMKANLARIYLA YARDIM EDECEĞİZ, AÇIKTA TEK BİR ÇOCUĞUMUZ OLMAYACAK”
 
Fakir fukara çocuklarımıza devletimizin imkânlarıyla yardım edeceğiz, açıkta olan bir çocuğumuz olmasın, Tokat bu konuda çok iyi. Sizler de gayret içerisindesiniz, sizleri tebrik ediyorum, ama yine de engelli ve fakir çocuklarına özel ilgilenmesi gereken kaynaklarımız var. ilçenin kaynaklarının yetmediği yerde, Tokat merkezde biz bunu hallederiz. Diş sağlığı taramalarına önümüzdeki yıl da devam etmenizi rica ediyorum. Göz kulak taramaları devam etmeli bir şey yapmak için önce sevgi olması lazım aşk olması lazım, aşk ve şevkle merhametle azim ile ve gayretle çok çalışacağız. Memleketin ülkenin geleceği söz konusuysa her şey beni birinci derecede ilgilendirir. Bu sadece beni değil hepimizi ilgilendirir. Sizleri bu çalışmalarınızdan dolayı ayrı ayrı tebrik ediyorum. Ben eğitimcileri çok seviyorum Sizler benim dostumsunuz.  Sizler Türkiye’nin en kıymetli varlığı insanı  yetiştiriyorsunuz. Bu nedenle yaptığınız iş çok kıymetli…”
 
Bu konuşmada yer alan “sanat, müzik, resim, fakir fukara çocuklar, köy çocukları, çocukların diş sağlığı, göz-kulak taramaları” başlıklarıyla söylenen ifadelerinin altının çizilmesi gerekir. 
 
Hele hele, “Memleketin, ülkenin geleceği söz konusuysa her şey beni birinci derecede ilgilendirir. Bu sadece beni değil hepimizi ilgilendirir” ifadesindeki realiteyi, çerçeveletip duvarlara asmayı bile düşünebiliriz…
 


 Demokrat Arayış Gazetesi internet sitelerinde yayınlanan haberler ve köşe yazılarının tüm hakları Demokrat Arayış Gazetesi Yayın Grubuna aittir. Kaynak gösterilerek dahi haberin veya köşe yazısının tamamı yazılı izin alınmaksızın kullanılamaz. Sadece alıntı yapılan haberin veya köşe yazısının bir bölümü, alıntı yapılan habere/yazıya aktif link verilerek kullanılabilir.

Yazara ait diğer köşe yazıları

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 


E-BÜLTEN ABONELİK

01 Mayıs 2008-2020 © Demokrat Arayış Gazetesi -Tüm Hakları Saklıdır. Gazetemiz Basın Ahlak Yasası'na uymayı kabul eder.

Adres : Semerkand Mahallesi Bağ-Kur Sokak Saray İş Merkezi No: 23 Merkez - TOKAT __Haber, İlan Ve Reklam için mail adresimiz__ arayisgazetesi2008@hotmail.com
Tel: 0532 494 68 74
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]