22 Mayıs 2019, 08:58 - Anasayfa | Yazarlar Haberi yazdır

Yatar Gül Harmanı Gibi...

Yatar Gül Harmanı Gibi...

CEMAL İNCESOYLUER

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Siyasetçi, şair ve yazar Zülfi Livaneli’nin şarkı güftelerinden birisi olan “Nefesim nefesine” isimli şiiri, bir çok sanatçı tarafından okundu.


Ne zaman bu şarkıyı dinlesem, aklıma şehit yağız yiğitler gelir. Askerdir, polistir, bu ülkenin güvenliğinde görevli istihbarat teşkilatımızdır, hepsi aklıma üşüşür ve derin bir hüznün sarmalında yüreğim çarpar. Terör örgütü PKK ve FETÖ, bu gül harmanı şehitlerin hesabını bir gün mutlaka verecektir. Çünkü, çok can yaktılar, ocaklara çok ateş düşürdüler.


Zülfü Livaneli o güftesinde şöyle feryat ediyor:


Yatar gül harmanı gibi
Canımın dermanı gibi
Her yanında çiçek açmış
Binboğa Ormanı gibi


Nesine Yar Nesine
Ölürüm Ben Sesine
Bir Daha Vursa İdi
Nefesim Nefesine


Bugünlerde, vatan ve beka kavramı üzerine cümleler köpürtülüyor. Aklımızla, toplumsal hafızamızla alay ediliyor. Yaşadıklarımız, şahit olduklarımız ve yüreğimize bir bıçak gibi saplanan acılarımız üzerine siyaset inşa ediliyor. Oysa, şehit ve gazilerimiz her türlü siyasi mülahazanın üstündedir. Ortak değerlerimiz noktasında bulunurlar. Buna rağmen, siyaset malzemesi yapılması ve üzerinde hoyratça cümleler kurulması Türk Milletini incitir.


Türkiye’yi bir siyasi çıkmaz sokağa hapsetmek isteyen politik oyunlar, toplumun temel değerlerini örselemekten hiçte rahatsız olmuyor. 40 yıldır süregelen terör örgütü PKK’nın yanına eklemlenen 40 yıldır sinsi sızma ve çalışmalarını 15 Temmuz’da darbe kalkışmasıyla gün yüzüne çıkan Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ), sınır boylarımızda kulağı kirişte fırsat bekleyen emperyal güçlerin yönetimindeki diğer kanlı örgütler, bütün hesaplarını Türkiye üzerine yapıyor.


Daha dün gibi, tank namluları halkın üstüne doğrultulmuş, savaş uçakları şehirlerin üzerinden korkunç sesler yaparak korku uçuşları yapmış, meclis ve Külliye bombalanmış, sokağa çıkıp kıyamdaki halkın üstüne namlular doğrultularak ateş edilmiş, bunun bilançosu da 251 şehit 2 binden fazla yaralı gaziye sebep olmuş FETÖ, şimdilerde yeniden siyaset sahnesine çıkmış görünüyor.


Cumhurbaşkanı Erdoğan ile hesaplaşma adına kurulan oyun, aslında doğrudan Türkiye’nin bekasına yönelik bir kumpastan başka bir şey değil. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Anadolu’yu şahlandırma miladı olarak bilinen ve 100 yıl önce başlatılan 19 Mayıs 1919 kıyam hareketinin günüdür, bugün. İşte, dün neyse, bugün o dur. Bu tarih, aynı zamanda Türk Milletinin yeniden küllerinden doğduğu, Osmanlı bakiyesi olarak tanımlanan Türkiye Cumhuriyeti Devletinin temellerine ilk harcın konulduğu gündür bugün. Milli Mücadelemizin meşalesinin yakıldığı gündür, 19 Mayıs 1919…


Hiç kimse boşuna uğraşmasın, utanılacak bir tarihimiz yok bizim. Tarihsiz, millet hikayesiz ve toplama toplumlardan devlet kuranlar, yapay geçmiş ve tarih oluşturma çabalarıyla Türk Milletinin bin yıllık devlet geleneğiyle yarışamazlar.


19 Mayıs 1919, 100 yıl önceki kıyamımızdır ve hız kesmeden devam ediyor. Türk Milletine kutlu olsun…


 Demokrat Arayış Gazetesi internet sitelerinde yayınlanan haberler ve köşe yazılarının tüm hakları Demokrat Arayış Gazetesi Yayın Grubuna aittir. Kaynak gösterilerek dahi haberin veya köşe yazısının tamamı yazılı izin alınmaksızın kullanılamaz. Sadece alıntı yapılan haberin veya köşe yazısının bir bölümü, alıntı yapılan habere/yazıya aktif link verilerek kullanılabilir.

Yazara ait diğer köşe yazıları

E-BÜLTEN ABONELİK

01 Mayıs 2008-2017 © Demokrat Arayış Gazetesi -Tüm Hakları Saklıdır. Gazetemiz Basın Ahlak Yasası'na uymayı kabul eder.

Adres : Semerkand Mahallesi Bağ-Kur Sokak Saray İş Merkezi No: 23 Merkez - TOKAT __Haber, İlan Ve Reklam için mail adresimiz__ arayisgazetesi2008@hotmail.com
Tel: 0532 494 68 74
Faks: 0 356 201 00 20 (SADECE FAX İÇİN ARAYINIZ)
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]