08 Mayıs 2019, 08:31 - Anasayfa | Yazarlar Haberi yazdır

‘GAKKOŞ ÜNSAL PAŞA’NIN SUÇU…

‘GAKKOŞ ÜNSAL PAŞA’NIN SUÇU…

Hüseyin ALPAY

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Cumhuriyet Halk Partisi, Ankara İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Ünsal Bulut hakkında, ‘Görevini kötüye kullandığı’ gerekçesiyle suç duyusunda bulundu. Tuğgeneral Bulut Ankara’nın Çubuk ilçesindeki şehit cenazesinde çıkan olaylarda CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun yanında durarak, hem bizzat kendisi Kılıçdaroğlu’nu korumuş, hem de kızgın halkı sakinleştirmişti. Kaldı ki Kemal Kılıçdaroğlu da kendisine bu özverili tavrından dolayı teşekkür etmişti…

 

Ünsal Bulut Paşa askeriliğe Manisa Kırkağaç Komando Birliği'nde başlayan ve bugünlere adından başarılarla söz ettirerek gelen kahraman bir asker olarak tanınır. Şırnak Beytüşşebap'ta, daha sonra da Anamur İl Jandarma Komutanlığı'nda terörle mücadele eden Paşa, Van’ın Gülpınar İlçesinde Jandarma Komutanlığı'nda kaçakçılıkla mücadele görevini başarıyla tamamladıktan sonra, İstanbul Gaziosmanpaşa’da görevini ifa etti.

 

Gaziosmanpaşa’da çıkan toplumsal olayları sakinleştirmekteki başarısıyla dikkatleri çeken Tuğgeneral Ünsal Bulut, daha sonra görev yaptığı Konya’da da Suriyeli sığınmacıların çadırkentlere yerleştirilmesinde önemli görevler üstlendi.

 

Sabah Gazetesi’nden Şebnem Bursalı’nın yazısından öğreniyoruz ki; “Şanlıurfa'da İl Jandarma Komutan Yardımcısı olarak terörist başı Öcalan'ın sözde doğumgünü kutlaması sebebiyle Halfeti'nin Ömerli köyünde 3-4 Nisan tarihlerinde olaylara müdahale etti. MİT TIR'larının durdurulması emrini veren Albay'ın yerine Adana İl Jandarma Komutanı olarak atandı ve soruşturmanın selametle yapılmasını, gerçeklerin ortaya çıkarılmasını sağladı. Teröristbaşının tutuklu olduğu İmralı'da Jandarma Komando Ada Güvenlik Komutanı olarak görev yaparken 15 Temmuz gecesi, FETÖ'cü teröristler İstanbul'dan kaldırdıkları helikopterleri ada üzerinde uçururken, herhangibir olaya geçit vermedi.” (Sabah, 6 Mayıs 2019)

 

Yaşamı boyunca terörle mücadele eden ve bu mücadelelerden hep alnının akıyla çıkan Tuğgeneral Ünsal Bulut’a “görevini kötüye kullanmaktan” dava açmak, CHP’nin işi olmamalıydı. Ünsal Paşa’yı, PKK ve FETÖ başta olmak üzere terör örgütleriyle göğüs göğüse çarpışarak mücadele ettiği hayat öyküsüne ve Ankara Çubuk’taki şehit cenazesinde çıkan olaylarda Kemal Kılıçdaroğlu’na kendisini siper etmesine rağmen mahkemelere vermek, CHP’ye bir şey kazandırmaz. Aksine çok şey kaybettirir.

 

Bugün bu ülkede musalla taşında bile milleti ayrıştıran bir zihniyetle karşı karşıyayız. Terör örgütleriyle mücadele eden Türk Silahlı Kuvvetleri’nin birbirinden değerli mensuplarına yapılan her saldırının milleti rencide ettiğini unutmamak gerekir.

 

İsrail’in, dört tonluk bombayla Türkiye Cumhuriyeti devletinin haber ajansı olan Anadolu Ajansı binasını bombalamasını bile sevinçle karşılayan, bu sevinci paylaşmaktan çekinmeyen bir kesimin, Ünsal Paşa hakkındaki söylemlerine bakınca, üzülmemek elde değil. Bu hastalıklı ruh hali daha neleri yaşatacak bizlere bilmiyorum.

 

Ünsal Bulut Paşa Elazığlı bir Gakkoş’tur. (Elazığ yöresinde Gakkoş; kardeş, ağabey, amca, kendini bilen yiğit, mert, delikanlı anlamlarında kullanılır.) Kendisine “Atatürk’ün kurduğu parti” diyen CHP’nin, bu yiğit ve mert Paşa’ya “Sen görevini kötüye kullandın” diye suç duyurunda bulunması, başta Mustafa Kemal’e hakaret anlamını taşır.

 

Kaldı ki ömrü boyunca Türk Milleti’ne hizmet eden Tuğgeneral Ünsal Bulut’a bu çamur yapışmaz, çamuru ellerinde tutanların sicillerine kara bir leke olarak sürülülür…


 Demokrat Arayış Gazetesi internet sitelerinde yayınlanan haberler ve köşe yazılarının tüm hakları Demokrat Arayış Gazetesi Yayın Grubuna aittir. Kaynak gösterilerek dahi haberin veya köşe yazısının tamamı yazılı izin alınmaksızın kullanılamaz. Sadece alıntı yapılan haberin veya köşe yazısının bir bölümü, alıntı yapılan habere/yazıya aktif link verilerek kullanılabilir.

Yazara ait diğer köşe yazıları

E-BÜLTEN ABONELİK

01 Mayıs 2008-2017 © Demokrat Arayış Gazetesi -Tüm Hakları Saklıdır. Gazetemiz Basın Ahlak Yasası'na uymayı kabul eder.

Adres : Semerkand Mahallesi Bağ-Kur Sokak Saray İş Merkezi No: 23 Merkez - TOKAT __Haber, İlan Ve Reklam için mail adresimiz__ arayisgazetesi2008@hotmail.com
Tel: 0532 494 68 74
Faks: 0 356 201 00 20 (SADECE FAX İÇİN ARAYINIZ)
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]