18 Nisan 2019, 08:57 - Anasayfa | Yazarlar Haberi yazdır

KIRILMA NOKTASI: 31 MART

KIRILMA NOKTASI: 31 MART

Ahmet Furkan AKAR

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Seçimlerin üzerinden 18 gün geçti. Mazbataların büyük çoğunluğu kazanan isimlere veriliyor. İstanbul muamması ise hala devam etmekte. Ben ilk günden beri yeniden seçim olacağını ısrarla ifade ediyorum. Sürpriz değil 2 Haziran İstanbul için.


Evet, bütün siyasi partilere büyük iş düşüyor bu süreçte. CHP, ”Seçimlerde varsa bir usulsüzlük beraber üstüne gidelim.” diyerek bence demokratik bir olgunluk göstermeli. İlk günden beri aceleci ve acemi tavırlar, siyasete de zarar vermekte.


Yerel yönetimlerde 25 yıllık bir iktidarı var AK PARTİ’NİN.1994 yılından beri CHP büyükşehirlerde yok. Aslında bu onlar için bir kredi olabilir. Ama çok da umutlu değilim. CHP yönetimleri bir dönemden fazla sürmez. Sürekli yolsuzluklar, skandallar, rüşvetler,iltimaslar… Yaşanmışlıklar var zira.


1993 yılında Ergun Göknel’in başında bulunduğu İSKİ, yolsuzluklarla anılmaya başlamıştı. Kendisinin hataları, kadınları Nurettin Sözen’in sonunu getirmişti. İşin aslına bakarsak 1989 seçimleri de CHP için kredi olmuştu. Ankara,İstanbul,İzmir… Ama bu krediyi hoyratça savuran CHP; 1994’tebütün belediyeleri kaybederek genel siyasette de varlığını kaybetti.


Aslında onların beceriksiz yönetimi, Sayın Erdoğan’ın önünü açmış ve o tarih-1994-Türkiye için kırılma noktası olmuştu .Gelinen süreç herkesin malumu.


Evet,Türkiye’de onca yıpratmaya rağmen hala en güçlü parti hiç şüphesiz AK PARTİ… Halk Erdoğan’a güveniyor ve destekliyor. Ancak bazı noktalarda uyarlarda da bulunuyor. Elbette vardır bunda da bir hikmet. Pek çok hayır, yukarıda bahsettiğimiz gibi bazı kırılma noktalarıyla gelmektedir.


Neticede Türkiye’nin ve Erdoğan’ın bahtı açıktır hiç mi hiç şüphemiz yoktur. Herkes bulunduğu yerde bulunduğu işi güzel yaparsa sorun kalmayacaktır. Parti yönetimleri sirkelenmeli artık kendine gelmelidir. Bu sadece AK PARTİ ile sınırlı değil. Sanki sadece AK PARTİ’de sıkıntı varmış gibi bir hava yansıtılması doğru olmaz. AK Parti özelinde ise evet bazı değişikler olmalı teşkilatlarda. Buyurgan ve kibirli insanlar yerine daha mütevazı ve çözüm odaklı insanlar yer almalı.


Haa… Bir de şu var: Çamlıca Camii… Evet herkes bir şey diyebilir, anlayan da konuşur anlamayan da. Lakin sanat ve estetikten anlamayanların yorumları elbette ruhsuz kalır bu mevzuda. Ben Edebiyatçı olduğum için acaba Yahya Kemal ne derdi diye düşündüm bu camiye. Çünkü “Süleymaniye’de Bayram Sabahı” gibi şiirin şairi,İstanbul aşığı… O derdi ki: ”Tayyip Bey! İstanbul’un altın parmağında pırlanta eksikti onu da sen taktın.


 Demokrat Arayış Gazetesi internet sitelerinde yayınlanan haberler ve köşe yazılarının tüm hakları Demokrat Arayış Gazetesi Yayın Grubuna aittir. Kaynak gösterilerek dahi haberin veya köşe yazısının tamamı yazılı izin alınmaksızın kullanılamaz. Sadece alıntı yapılan haberin veya köşe yazısının bir bölümü, alıntı yapılan habere/yazıya aktif link verilerek kullanılabilir.

Yazara ait diğer köşe yazıları

E-BÜLTEN ABONELİK

01 Mayıs 2008-2017 © Demokrat Arayış Gazetesi -Tüm Hakları Saklıdır. Gazetemiz Basın Ahlak Yasası'na uymayı kabul eder.

Adres : Semerkand Mahallesi Bağ-Kur Sokak Saray İş Merkezi No: 23 Merkez - TOKAT __Haber, İlan Ve Reklam için mail adresimiz__ arayisgazetesi2008@hotmail.com
Tel: 0532 494 68 74
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]