04 Nisan 2019, 09:03 - Anasayfa | Yazarlar Haberi yazdır

KAYBEDERKEN KAZANMIŞ İKİ BAŞKAN

KAYBEDERKEN KAZANMIŞ İKİ BAŞKAN

Hüseyin ALPAY

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Seçimin kazananları olduğu kadar kaybedenleri de oldu elbette. Ben bugün bunlardan ikisini yazacağım. Fakat onları seçimde kaybedenler olarak değil, gönülleri kazanan başkanlar olarak değerlendirdiğimi bilmenizi isterim.

 

Emirseyit Belediye Başkanı Ertuğrul Ağıl ve Güryıldız Belediye Başkanı Habib Han, işte bu gönülleri kazanan belediye başkanlarıydı. Ertuğrul Başkanı partisi aday göstermeyince Büyük Birlik Partisi’nden aday oldu ve az bir farkla seçimi kaybetti. Habib Başkan ise yeniden AK Parti tarafından aday gösterildi, ancak o da çok küçük bir farkla seçimi rakibine kaptırdı.

 

Öncelikle bu beldelerimizde seçimi kazanan belediye başkanlarımıza başarılar diliyorum. Ertuğrul Ağıl ve Habib Han’dan sonra aynı kararlılıkla ve inançla hizmet etmeye devam edeceklerine yürekten inanıyorum. Demokrasinin tezahürü sonucu geldikleri makamlarda vatandaş ile kendileri arasına mesafe koymadan, tevazu ile yola revan olacaklarına olan inancımız elbette tamdır.

 

Ertuğrul Ağıl görev yaptığı süre zarfında gönüllere girmeyi başarmıştı. İnanılmaz hizmetleri beldesine yaptı. Makam kapısını devamlı açık tutarak vatandaş odaklı başkanlık hizmetini gerçekleştirdi. Unutulmayacak hizmetleri arasında Emirseyit bağ yaprağının tescillendirilmesi de yer alır. Başkan Ağıl’ın bugün birçok ilçe merkezinde bile bulunmayan toplu taşıma araçlarını beldesine kazandırması ise ayrı bir güzel icraatı olarak tarihe geçti.

 

Başkan Ağıl’ın önceki gün sosyal medya hesabından yaptığı “Belediye Başkanlığı görevimizde 10 yıldır alnımızın akıyla kasabamıza hizmet edip her köşesinde bir eser bırakmış olmanın gururu içerisindeyiz. Vatandaşlarımız yapılan yerel seçimlerde istirahat etmemizi tercih ettiler. 2 dönemdir bizlerden karşılıksız desteğini esirgemeyen bütün gönüldaşlarımıza, bu güzel hizmetlerin ortaya çıkmasında emek veren başta Meclis Üyesi kardeşlerim ve 10 yıllık Emirseyit hikâyesini birlikte yazdığımız emektar personelim olmak üzere tüm halkımıza teşekkür ediyorum. En ufak vicdanı rahatsızlık duymadan sizlere veda ediyorum” ifadeleri, aslında her şeyi anlatmaya yetiyor.

 

Güryıldız Belediye Başkanı Habib Han da beldesine altın harflerle adını yazdırdı. Güryıldız’a huzuru tesis ederek 7’den 70’e herkesin kalbinde yer edinen Habib Başkan, karınca misali gecesini gündüzüne katarak beldesine büyük hizmetlerde bulundu. Habib Han’ın tepeden tırnağa yenilediği Güryıldız, Kazova’da Emirseyit ile birlikte dikkatleri üzerine çeken bir belde olarak tanınıp bilindi.

 

Habib Başkan da sosyal medya hesabından yaptığı kısa açıklamada “Güryıldız belediye başkanlığı görevimiz sona ermiş olup, tüm belde halkımıza teşekkür eder saygılar sunarım. Gönlümüz de kalbimiz de her daim sizlerle birlikte olacak” dedi. Demokrasiyi içselleştirerek belde halkının iradesine duyduğu saygıyı bu sözleriyle ifade eden Habib Han, bir kez daha gönüllerdeki yerini sağlamlaştırdı.

 

Seçimin kaybederek kazanan başkanları arasında yerlerini alan bu iki güzel insan, beldelerine yaptıkları unutulmaz hizmetleriyle isimlerini yaşatacaklar. Ağıl ve Han, toplumsal barışa sundukları katkı ve sosyal-siyasal bakış açılarıyla ortaya koydukları belediyecilik hizmetleri ile her daim örnek gösterilecek başkanlar olarak tarihe geçtiler. Her iki başkan da Tokat’ın beldeleri arasındaki Emirseyit ve Güryıldız’a yapılabilecek en güzel ve hayırlı hizmetleri yaparak, gönül rahatlığıyla makamlarını kendilerinden sonra gelenlere devrediyorlar.

 

Ertuğrul Ağıl ve Habib Han’a bundan sonraki yaşamlarında esenlikler, yeni seçilen başkanlarımıza da kolaylıklar diliyorum. Allah utandırmasın…


 Demokrat Arayış Gazetesi internet sitelerinde yayınlanan haberler ve köşe yazılarının tüm hakları Demokrat Arayış Gazetesi Yayın Grubuna aittir. Kaynak gösterilerek dahi haberin veya köşe yazısının tamamı yazılı izin alınmaksızın kullanılamaz. Sadece alıntı yapılan haberin veya köşe yazısının bir bölümü, alıntı yapılan habere/yazıya aktif link verilerek kullanılabilir.

Yazara ait diğer köşe yazıları

E-BÜLTEN ABONELİK

01 Mayıs 2008-2017 © Demokrat Arayış Gazetesi -Tüm Hakları Saklıdır. Gazetemiz Basın Ahlak Yasası'na uymayı kabul eder.

Adres : Semerkand Mahallesi Bağ-Kur Sokak Saray İş Merkezi No: 23 Merkez - TOKAT __Haber, İlan Ve Reklam için mail adresimiz__ arayisgazetesi2008@hotmail.com
Tel: 0532 494 68 74
Faks: 0 356 201 00 20 (SADECE FAX İÇİN ARAYINIZ)
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]