25 Temmuz 2017, 21:31 - Anasayfa | Yazarlar Haberi yazdır

Tokat Ve Tokatspor Üzerine

Tokat Ve Tokatspor Üzerine

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Tokat Spor ile çocukluk yıllarımda tanıştım. Tokat Spor ile bağım seyirci olmaktan ibaret değildi elbet. Ömer abinin antrenörlüğünde minikler, gençler ve Tokat Spor Amatörlerinde top koşturmak nasip olmuştu. Tokat Sporlu ağabeylerimiz maç yapar bizlerde kenarda top toplardık. Hey gidi günler nereden nereye…

Özellikle Sivas ve Çorumla müthiş maçlar olurdu. Sahada kıran kırana mücadele, tribünlerde ateşli taraftar stat adeta yıkılırdı. Tokat Spor tokat halkının göz bebeği adeta aşkıydı. Deplasman maçlarına gidildiğinde öylesine büyük bir konvoy olurdu ki deplasman sanki iç sahamız gibi, deplasmanda olduğumuz halde bizim taraftarımız daha çok olurdu. Yine yıllar öncesine gittiğimde hafızamda kalan bir Bulancak maçı var ki sanki Tokat Sporun kader anı gibiydi ve öyle de oldu.

Berabere kalınan maç sonrası bütün taraftarlarımızda büyük bir şok vardı. Tokat Halkının Spora olan güveni sarsılmıştı. Yıllarca maça gitmeyen insanları bilirim bu Bulancak maçından dolayı. Adeta içimizdeki Futbol ateşi sönmüştü ve üzülerek de görüyorum ki bu ateş hala bir türlü tutuşturulamıyor. Sürekli Başkan değişiyor, yöneticiler değişiyor, bir kıvılcım atılıyor ama devamı gelmiyor. Yıllarca spora aşık başarıya aç olan bu müthiş taraftara şampiyonluk parolası verilemiyor. İl bazında o heyecan oluşturulamıyor.

Toplanan paraların ortada olmadığı, kombine biletlerin ne şekilde kimler aracılığı ile dağıtıldığı meçhul, futbolcuların futbolcu simsarları aracılığı ile alındığı, arada başka insanların nemalandığı, başka takımlarda adeta dökülen futbolcuların büyük transfermiş gibi yutturulması sonucunda gelen başarısızlıklar. Bu il yıllarca şampiyonluk mücadelesi vermekten uzak, kümede kalmak için oynayan ve kümede kaldığı için sevinen bir topluluk haline getirildi. Bu ile, bu ilde yaşayan futbol aşıklarına, cebindeki üç kuruşluk parayı dahi Tokat Spor için seve seve harcayabilen müthiş taraftara yazık değil mi?

Bacasız fabrika olan Spor nimetlerinden ilimizin esnaf ve sanatkârlarının faydalanma hakkı yok mu, neden Tokat Spor Süper Lige çıkmasın. Neden Fenerbahçeler, Galatasaraylar, Beşiktaşlar veya diğer takımlar ilimize gelmesin. İç sahada yapılacak her maçta deplasman için gelen taraftar kitlesinin ilimiz ekonomisine katkısını hiç düşünebiliyor musunuz. Hiç kimse kusura bakmasın. Birkaç tane insan buralardan nemalanacak diye koskoca Tokat halkının geleceği ile istikbali ile oynamaya hiç kimsenin hakkı yoktur. Sayın Milletvekillerimiz, Sayın Valimiz ve Sayın belediye Başkanımız sizlerden ricam bu güne kadar Tokat Spora başkanlık yapmış bütün başkanlarımızla acilen bir toplantı yapın ve Tokat Sporda ger8çekte neler oluyor bu hastalık nedir bunu bir tespitini yapın. Her gelen başkan büyük bir hevesle geliyor yönetimini oluşturuyor ama birkaç ay geçiyor duyuyoruz ki istifa etmiş. Neden?

Bu nedenin cevabını bulduğumuzda neşteri vurmak da kolay olacaktır. Bunu gelen yöneticiler ve başkanlar yapamayabilirler çünkü bu nasıl bir hastalık haline dönüşmüş ise her geleni etkisi altına alıyor. Yakın bir zamanda kongre olacak ve yeni yönetim şekillenecek. Acaba bunlar ne zaman istifa edecek diye beklemeyelim veya acaba bunlar da ne kadar dayanacak diye de beklemeyelim. Zaman içerisinde Tokat Sporun başarılı olması yönünde elbette ki görüşlerimizi belirteceğiz ama şahsi kanaatim odur ki ilk adım bu hastalığı, bu kangren olmuş hastalığı tespit etmek ve kangren olmuş organı kesip atmak ilk etapta Tokat Spora yapılacak en büyük hizmet olacağı kanaatindeyim.


 Demokrat Arayış Gazetesi internet sitelerinde yayınlanan haberler ve köşe yazılarının tüm hakları Demokrat Arayış Gazetesi Yayın Grubuna aittir. Kaynak gösterilerek dahi haberin veya köşe yazısının tamamı yazılı izin alınmaksızın kullanılamaz. Sadece alıntı yapılan haberin veya köşe yazısının bir bölümü, alıntı yapılan habere/yazıya aktif link verilerek kullanılabilir.

Yazara ait diğer köşe yazıları

E-BÜLTEN ABONELİK

01 Mayıs 2008-2017 © Demokrat Arayış Gazetesi -Tüm Hakları Saklıdır. Gazetemiz Basın Ahlak Yasası'na uymayı kabul eder.

Adres : G.O.P. Bulvarı Emniyet Müd. Karşısı Mehmet Coşkun İş Merkezi Kat: 4 Tokat (Haber, İlan Ve Reklam için mail adresimiz: arayisgazetesi2008@hotmail.com)
Tel: 0 542 622 01 00
Faks: 0 356 201 00 20 (SADECE FAX İÇİN ARAYINIZ)
Bu site 0.047 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]