02 Aralık 2018, 17:34 - Anasayfa | Yazarlar Haberi yazdır

EROĞLU ERDOĞAN

EROĞLU ERDOĞAN

Ahmet Furkan AKAR

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Tokat, tarih boyunca verimli adamlar yetiştiren mümbit bir toprak. İbn-i Kemal’den Gazi Osman Paşa’ya, Mustafa Sabri Efendi’den Arif Nihat Asya’ya binlerce sayısız örnek var…

 

Bazen ihmal edilmiş bazen hizmet almış ama her zaman devlet ve millet cephesinde konuşlanmış bir beldedir Tokat.

 

Son 30 yıllık gelişimi incelendiğinde yaşanabilir müreffeh bir kent olma yolunda bayağı mesafe kat eden bir yerleşke. Özellikle 90’lı yıllarda Nizameddin Aydın ile kabuğu kırmaya çalışan ilimiz Adnan Çiçek Bey ile bir seviye kazanmış; son 5 yıldır da kaptan köşkünde Eyüp Eroğlu ile marka kentler listesindeki yerini almıştır.

 

Eyüp Bey halkla iletişimi çok güçlü bir lider. Zaten onu kitlelere sevdiren de bu mütevazı tavrı, ufku ve vizyonu ile bütün bir şehre hâkim. Evet, Tokat sevindi. Eyüp Bey’in yeniden aday olarak gösterilmesine sevindi tabii ki. Neden sevinmesin ki? Sabahın 6’sında kalkıp gece yarısına kadar Tokat için yorulan bir başkan neden sevilmesin ki? Hem bütün bunları yaparken şehre yaptığı hizmetler de halkın takdirini toplayan yatırımlar.

 

Eyüp Bey’in tarihi dokuya yaptığı katkı hiçbir dönemde yapılmadı bu şehirde.1000 yıllık Türk tarihinde önemli bir yer tutan şehrimiz adeta açık hava müzesi gibi. Ancak üstü örtülmüş o veya bu sebeple açığa çıkarılması engellenmişti. Sulu Sokak’taki tarihi dokunun yeniden ihyası bile tek başına yeter de artar. Zira gezerken her adımı tarihi kokan bir çevrenin yeniden kazanılması ecdadı dahi mutlu kılmıştır yattığı yerde.

 

Cumhurbaşkanımızın elinden aldığı yeniden belediye riyasetine namzet olarak tayini herkes de olduğu gibi bende de büyük bir memnuniyet oluşturdu. Bu şehirde yaşıyoruz bu şehre bir fayda vermeye çalışıyoruz. Tokat gemisinin kaptanı bizce önemli ve bu geminin kaptanlığı da Eyüp Bey’e yakışıyor.

 

Tokat halkı Eyüp Bey’i çok sevdi onda kendini buldu. Samimi hava oluşturması, kadınları da hizmetten haberdar etmesi ve onları bu hizmet kervanına çekmesi kültürel anlamda Tokat insanına yapılacak en büyük yatırım. Halkımızın ancak eğitimle kültür ve sanatla kalkınabileceğinin farkında Eyüp Bey.

 

Neticede beklenen oldu. Cumhur istedi Başkan devam dedi. 31 Mart’ta Eyüp Bey’e ikinci dönemi şimdiden hayırlı olsun.


 Demokrat Arayış Gazetesi internet sitelerinde yayınlanan haberler ve köşe yazılarının tüm hakları Demokrat Arayış Gazetesi Yayın Grubuna aittir. Kaynak gösterilerek dahi haberin veya köşe yazısının tamamı yazılı izin alınmaksızın kullanılamaz. Sadece alıntı yapılan haberin veya köşe yazısının bir bölümü, alıntı yapılan habere/yazıya aktif link verilerek kullanılabilir.

Yazara ait diğer köşe yazıları

E-BÜLTEN ABONELİK

01 Mayıs 2008-2017 © Demokrat Arayış Gazetesi -Tüm Hakları Saklıdır. Gazetemiz Basın Ahlak Yasası'na uymayı kabul eder.

Adres : Semerkand Mahallesi Bağ-Kur Sokak Saray İş Merkezi No: 23 Merkez - TOKAT __Haber, İlan Ve Reklam için mail adresimiz__ arayisgazetesi2008@hotmail.com
Tel: 0532 494 68 74
Faks: 0 356 201 00 20 (SADECE FAX İÇİN ARAYINIZ)
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]