09 Temmuz 2018, 00:54 - Anasayfa | Yazarlar Haberi yazdır

BİR DE BEN SORAYIM: 'TOKAT’TA TÜRK TELEKOM VAR MI?'

BİR DE BEN SORAYIM: 'TOKAT’TA TÜRK TELEKOM VAR MI?'

Ebru ALPAY

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Bizim hikâyemiz 9 Haziran’da başladı. Umutlu ve ileriye dönük bir ilişki planlamıştık. Karşılıklı sözler vermiş, anlayış içinde yürüteceğimize inanmıştım(k). Ancak bu ilişkiye de önce oyalama, sonra aldatmaca ve nihayet güvene ihanet girdi. Şimdi bu gün bir yol ayrımındayız. Ancak her biten ilişki sonrası  çamaşırlar ortaya dökülmezse olmaz. İlişkide karşı taraf saygı duymamışsa bu diğer tarafa “hak” tanır. Ve 9 temmuz bu hakkı kullandığımız tarih olsun.

 

9 Haziran ikinci kattan birinci kata taşınma nedeniyle Türk Telekom Genel Müdürlüğü’ne ilk nakil talebimizi verdiğimiz gün. Talebi alırken iki üç gün içinde yanıt vereceklerini söyleyerek  geri gönderildim Tokat Türk Telekom Müdürlüğü’nden.. Sonraki gelişmeleri,  bizimle nasıl dalga geçildiğini belgeler üzerinden yürüteceğim izniniz olursa..

 

1.     NAKİL TALEBİ

 

12 Haziran / Saat : 17.41

 

Değerli müşterimiz nakil işleminiz için bu numara üzerinden irtibata geçilecektir. 444 1444’ten gelen aramaları yanıtlamanızı rica ederiz.

 

12 Haziran/Saat : 17.41

 

Değerli Müşterimiz …….no’lu evde/işte internet hizmetinize ait nakil işleminiz gerçekleştirilememiştir. Detaylı bilgi için 444 1 444 ü arayabilirsiniz.

 

12 Haziran /  Saat: 17.41

 

Değerli müşterimiz internet nakliniz teknik bir sebepten dolayı tamamlanamamıştır. Çalışmalarımız devam etmekte olup……sizi en kısa zamanda arayacağız.

 

Aynı gün 3 msj. Ertesi gün bekledim kimse aramayınca teknik sebebin ne olduğunu öğrenmek için müdürlüğe gittim benden yeni bir nakil talebi alındı.

 

2.     NAKİL TALEBİ

 

13 Haziran / Saat : 09.03

 

Değerli Müşterimiz ……..no’lu evde/işte internet kurulum randevunuzun 28/06/2018 8.30-13.30 arasında olduğunu hatırlatırız.

 

Hani olamıyordu, şimdi bu msj. neydi?

 

13 Haziran /saat : 16.47

 

Değerli müşterimiz …… talebiniz teknik bir sebeple tamamlanamamıştır. Detaylı  bilgi için…

 

13 Haziran / saat: 16.49

 

Değerli müşterimiz ilettiğiniz adreste hizmet verilememektedir. Aboneliğinizi sonlandırmak isterseniz yeni adresinize…..(ıvır zıvır cümleler , faturalandırma..)

 

İkinci nakil talebiyle ilgili olumsuz bir msj. alınca Bize telefonla arayıp bilgi veren kimse olmayınca Telekom müşteri hizmetlerini arayarak şu teknik sorunu öğrenmek istedik.  “Port yokmuş.” Oturduğumuz çevre de ihtiyacı karşılamak için kurulan port ağı dolmuş, boşluk yokmuş,  biri taşınırsa port boşalırsa…araya bayram seyran, beklemeler girdi. Bayram tatili bitince düştük . Bir ara port bulundu sanki…

 

3.NAKİL TALEBİ

 

21 Haziran/ Saat : 08.37

 

Değerli müşterimiz nakil başvurunuzla ilgili sizinle bu numara üzerinden irtibata geçilecektir. Kurulumun tamamlanabilmesi için 444 1444’ten gelen aramaları yanıtlamanızı rica ederiz.

 

Değerli müşterimiz internet talebiniz teknik bir sebepten dolayı tamamlanamamıştır. …… en kısa zamanda size bilgi verilecektir.

 

Değerli müşterimiz……nakil işlemi gerçekleştirilememiştir..detaylı bilgi için..

 

22 Haziran/ Saat 10.23

 

Değerli müşterimiz ….. no’lu evde/İşte internet kurulum işleminiz 2018/06/22 13.30- 18.00 arasında olduğunu hatırlatırız.

 

Şimdi sabah gelen “olmuyor” mu doğru, yoksa “geliyoruz” mesajı mı????????????????????*

 

Gün uzun mesaj sonsuz bekleyelim bakalım!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

22 Haziran/ Saat : 11.19

 

Değerli müşterimiz teknik bir sebeple….detaylı…

 

Düş yollara Ebru… Sorun ne ? Port bulunmuştu? Yanıt “ Sizin nakil talebiniz internete düşünceye kadar başka bir port bekleyen araya girmiş. Port yok maalesef!”

 

Olmuyor Ebru, olmuyor..Karşıyaka Telekom’a gidip müdür ziyareti yapalım.Sorumlu /sorunlu vatandaş olarak çözüm arayalım. Teknik Müdürmüş…Sorun anlatıldı ..Efendim 40. Bölgedeymişiz, sorunlu bölgeymiş, port yetmiyormuş ama yeni port ünitesi takılacakmış Temmuz’un 10’una kadar sabırlı olacakmışız. Çözümsüzmüş..!!!! Vay anasını her akşam ekranlarda bağıra çağıra dakikalarca neyin reklamını yapıyorsunuz siz? “İnternetsiz ev kalmasın!” sloganınız ne büyük bir kandırmaca.. En iyisi dondurma talebinde bulunmammış. Neyse bugünlük savaş yeter. Yarın talepte bulunalım da bari kullanmadığımız internetin borcunu ödemeyelim. Ertesi gün ben iptal talebi için gittim. Eşim “Tokat’ta Telekom Nerede?” başlıklı bir yazı yazdı. Samsun Bölge Müdürü, farklı görevdeki insanlar ..telefon trafiği..sorununuz en kısa zamanda çözümlenecektir…ler…geldik :

 

26 Haziran/ Saat 13.06

 

Değerli Müşterimiz başvurunuz isteğiniz üzerine iptal edilmiştir. Dilediğiniz zaman….

 

26 Haziran /Saat: 16.15

 

Değerli müşterimiz nakil başvurunuzla ilgili sizinle bu numara üzerinden irtibata geçilecektir. Kurulumunuzun başarı ile tamamlanabilmesi için 4441 444’ten gelen aramaları yanıtlamanızı rica ederiz.

 

???????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????

 

Bir dakika sonra:

 

26 Haziran/saat: 16.16

 

Değerli müşterimiz internet nakliniz teknik bir sebepten dolayı……sizi en kısa zamanda….

 

?????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????

 

27 Haziran /Saat : 09.00

 

Değerli müşterimiz …..no’lu evde/işte internet kurulum randevunuzun 08.30-13.30 saatleri arasında olduğunu hatırlatırız.

 

????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????

 

27 Haziran/ Saat : 14.23

 

Değerli müşterimiz teknik bir sebepten…..en kısa zamanda…

 

….no’lu internet hizmetiniz için ilettiğiniz adreste hizmet verilememektedir. Aboneliğinizi sonlandırmak isterseniz….

 

??????????????????????????neler oluyor???????????????????????????????????????????????

 

Ertesi sabah neler olduğunu öğrenmek için müşteri hizmetlerini arıyorum. Ben neler olduğunu öğrenmeye çabalarken eşimi Müşteri hizmetlerinden Buse Hanım arıyor. Ben telefonda dondurma talebimin işleme konmadığını öğrenip talimat verirken eşim Buse Hanım’a “Eşime de anlatır mısınız bana söylediklerinizi?” diyor. Buse Hanım, yaşanan tuhaflıkların farkında olduğunu dosyamızın ona verildiğini, kendisinin bizzat ilgilendiğini ve ek port takılmak üzere Tokat Telekom’a talimat verildiğini, bir port’un tarafımıza rezerve edildiğini sorunumuzun en geç 8 Temmuz Pazar günü çözüleceğini söylüyor. Ben inanamayınca Pazar günü nöbetçi ekip bağlantıyı kurduktan sonra bizi arayarak teyit edeceğini söylüyor. Kişisel telefon ya da hat numarası isteyince 444 1 444 ‘ü aradığımda onun bilgisayarına düşeceğini ve bana döneceğini garanti ediyor.

 

Sonra Tokat Telekom’a giderek Buse Hanımla yaptığımız görüşmeyi anlatıyorum. Kesinlikle hattımın iptal edilmesini Buse Hanım’ın ilgilendiğini ifade edince.: “İptal edip yeni hat talebinde bulunalım, bize göre 2. Kattan 1. Kata nakil isteyince olmadı bu işler. Nakli iptal edip yeni başvuruda bulunalım.” Diyorlar.

 

YENİ HAT TALEBİ  (yeni umutlar)

 

28 Haziran / Saat : 15.18

 

Değerli müşterimiz abonelik başvurunuzla ilgili sizinle bu numara üzerinden irtibata geçilecektir. Lütfen telefonlarımızı açın..(3 tane gelmiş bu mesajdan)

 

28 Haziran/ Saat : 16.47

 

Değerli (!) müşterimiz isteğiniz alt yapı hizmeti verilemediğinden …gerçekleştirilememiş…

 

Değerli müşterimiz abonelik başvurunuzla ilgili sizinle bu numara üzerinden..

 

29 Haziran / Saat : 11.22

 

(artık değerli müşterimiz yok) Başvuruda bulunduğunuz sabit telefon hattınızın bağlantısı gerçekleştirilememiştir.

 

29 Haziran/ saat: 11.30

 

…. No’lu talebinizin iptali için bilgilendirileceksiniz.

 

29 Haziran/ saat :11.36

 

Değerli müşterimiz evde/işte internet hattınız açılmıştır. Mevcut paket üzerinden ücretlendirme başlamıştır.

 

?????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????

 

5 Temmuzda Telekom beni arayıp dalga geçti..”Niye iptal talebi verdiniz?” diye sordular, aynı gün bir daha arayıp görüşmelerde müşteri temsilcilerinin tavrından memnun muyum diye sordular, iki gün sonra  bir daha arayıp bir kez daha “niye iptal ediyorsunuz?” diye sordular…

 

Ve geldik bu güne..uzun ve sıkıcı bir yazı oldu farkındayım. Ama sıkıcı olan ben değilim sanırım Türk Telekom.  Gelen mesajlarla, verilen randevu tarihleriyle, yaptığım konuşmalarla sürekli dalga geçildiğini düşünüyorum bu gün. Sabahtan akşama kadar nöbetçi ekip bekledik..Buse Hanım öyle demişti. Hoş biz artık gerçekleşmeyeceğini de biliyorduk da..işte umut dünyası.. Bu Kocaman T E L E K O M’un bizimle olan hikâyesi. Bizi bu kadar yoracaklarına yalnızca dürüstçe "Biz bu talebi gerçekleştiremiyoruz." demeleri yeterliydi. Ne aldatıldık ama..Sonra öğrendik ki kimler kimler aldatılmamış!

 

Şimdi eşimin 20 gün önce sorduğu soruyu yanıtlayalım.

 

- "TOKAT’TA TÜRK TELEKOM VAR MI?"

 


 Demokrat Arayış Gazetesi internet sitelerinde yayınlanan haberler ve köşe yazılarının tüm hakları Demokrat Arayış Gazetesi Yayın Grubuna aittir. Kaynak gösterilerek dahi haberin veya köşe yazısının tamamı yazılı izin alınmaksızın kullanılamaz. Sadece alıntı yapılan haberin veya köşe yazısının bir bölümü, alıntı yapılan habere/yazıya aktif link verilerek kullanılabilir.

Yazara ait diğer köşe yazıları

E-BÜLTEN ABONELİK

01 Mayıs 2008-2020 © Demokrat Arayış Gazetesi -Tüm Hakları Saklıdır. Gazetemiz Basın Ahlak Yasası'na uymayı kabul eder.

Adres : Semerkand Mahallesi Bağ-Kur Sokak Saray İş Merkezi No: 23 Merkez - TOKAT __Haber, İlan Ve Reklam için mail adresimiz__ arayisgazetesi2008@hotmail.com
Tel: 0532 494 68 74
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]