• 0

26 Nisan 2018, 06:48 - Anasayfa // GÜNDEM Haberi yazdır

Milli Mücadele'de Tokat Okuyucuyla Buluştu

Milli Mücadele'de Tokat Okuyucuyla Buluştu

Tokat'ın 1 asırlık geçmişinin 3 kitapla anlatılmasının hedeflendiği kitaplar zincirinin ilk kitabı olan "Milli Mücadele'de Tokat" kitabının tanıtım toplantısı gerçekleştirildi.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Tokat'ın 1 asırlık geçmişinin 3 kitapla anlatılmasının hedeflendiği kitaplar zincirinin ilk kitabı olan "Milli Mücadele'de Tokat" kitabının tanıtım toplantısı gerçekleştirildi.

 

Tokat'ın son yüzyıldaki tarihini 3 dönem olarak anlatacak olan kitaplar serisinin ilk kitabı yayımlandı. Tokat Belediyesi tarafından hazırlatılan "Milli Mücadele'de Tokat, "Cumhuriyet Dönemi Tokat" ve "15 Temmuz Direnişi ve Tokat" 3'lü kitap serisinin ilki "Milli Mücadele'de Tokat" kitabı okurlarla buluştu. Seriyi tamamlayacak diğer iki kitabın yıl sonuna kadar yayımlanması hedefleniyor.

 

"Milli Mücadele’de Tokat" isimli kitabın tanıtımı  Sulusokak Kültür Evi'nde yapıldı. Tanıtım toplantısına Tokat Valisi Ömer Toraman, Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, Gaziosmanpaşa Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Şahin, Milli Mücadele'de Tokat kitabı yayın yönetmenleri Cemal İncesoyluer ve Hüseyin Alpay ile davetliler katıldı.  Kitabın 4 bölümden oluştuğunu kaydeden Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, ''Belki yıllardan beri çalışılan bir konu fakat kitaplaştırılmamış. Bizde bunun eksikliğini Tokat’ta gördük. Bizlerde belediye olarak bu güzel kitabı Tokat’ta kazandırmak istedik. Ben buradan yayın kurlumuza teşekkür ederim. Milli Mücadele önemli, o dönemde ülkemizin her taraftan işgal altına alınmak istenmesi ve dış güçlerin özelikle ülkemiz üzerinde yapmayı düşündükleri operasyonlar, milletin millet olma anlamında o dönemki topuyla, tüfeğiyle kadınıyla, erkeğiyle, çocuğuyla hep beraberce bir vatan nasıl kurtarılır diye mücadele verdi. Biz de istedik ki, Tokat penceresinden bir bakalım. Milli Mücadele’de Tokat nasıl bir rol almış. Tek tek ele alındığı resmi belgelerle, resimlerle, olaylarla güzel bir Milli Mücadele’de Tokat diye bir kitap çıktı." dedi.


Milli Mücadele'de Tokat kitabı yayın yönetmenlerinden Hüseyin Alpay ise yaptığı açıklamada Tokat'ın son yüzyıldaki tarihini 3 eserde toplayacaklarını, bu kitapla ilk adımın atıldığını belirterek, "Cumhuriyet Dönemi Tokat ile 15 Temmuz Direnişi ve Tokat" başlıklı kitaplarımızı da inşallah yıl sonuna kadar tamamlayacağız. Memleketimizin şanlı tarihinin kitaplaşmasına önderlik yapan Belediye Başkanımız Sayın Eyüp Eroğlu'na şükranlarımızı sunuyoruz." ifadelerini kullandı.Görüntünün olası içeriği: Mete Imamoğlu ve Hüseyin Alpay, takım elbise

Demokrat Arayış Gazetesi


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Demokrat Arayış Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNDEM Haberleri

Tümü

E-BÜLTEN ABONELİK

01 Mayıs 2008-2017 © Demokrat Arayış Gazetesi -Tüm Hakları Saklıdır. Gazetemiz Basın Ahlak Yasası'na uymayı kabul eder.

Adres : Semerkand Mahallesi Bağ-Kur Sokak Saray İş Merkezi No: 23 Merkez - TOKAT __Haber, İlan Ve Reklam için mail adresimiz__ arayisgazetesi2008@hotmail.com
Tel: 0532 494 68 74
Faks: 0 356 201 00 20 (SADECE FAX İÇİN ARAYINIZ)
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]