• 0

13 Mart 2018, 07:44 - Anasayfa // GÜNDEM Haberi yazdır

Çeşitli İllerden Gelen 900 Genç 900 Adımda Tokat'ı Gezecek

Çeşitli İllerden Gelen 900 Genç 900 Adımda Tokat'ı Gezecek

Başkan Eroğlu'ndan yeni bir tanıtım atağı... Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu "900 Adımda 900 Genç" programı kapsamında 81 İlden 162 genci Tokat'ta misafir edeceklerini açıkladı.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Bu fikrin oluşmasında emeği geçenlere teşekkür eden Başkan Eroğlu Konuyla ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi:

 

"Programımızda 900 adımda 900 genç Tokat’ı tanıyor, Tokat’ı geziyor, Tokat’ın kültürünü hissediyor. Yaklaşık bir ay öncesinde Tokat’ı seven insanlar olarak Tokat’ı tanıtma noktasında neler yapabileceğimizi konuşurken 81 İlimizden genç kardeşlerimizi Tokat’a çağıralım, Tokat2ta onlara bir program yapalım, birkaç gün gezdirelim ve böylece Tokat’tı tüm Türkiye’deki genç kardeşlerimize temsili gelen insanlar vasıtasıyla da olsa tanıtalım dediler. Ben de çok güzel bir fikir olduğunu dile getirdim. Bir aydır yoğun bir şekilde çalışarak, gayret gösteriyorlar. 81 ilimizden bir erkek bir bayan olmak üzere toplam 162 genç kardeşimizi Tokat’ımızda ağırlayacağız. Perşembe, Cuma, Cumartesi ve kalanlar için de Pazar’a kadar 3-4 gün misafir etmiş olacağız.

 

“PROGRAMI TÜRKİYE’YE DUYURDUK”

 

Tokat’ın tanıtımına dair çalışmalar yaparken genç kardeşlerimizin bu fikri de Tokat’ın tarihini ve turizmini canlandırmaya yönelik bir faaliyet olduğunu gözlemledik. Hemen akabinde gerek sosyal platformda, gerek internet ortamlarında bu programı tüm Türkiye’mize duyurduk. Çok yoğun katılım talepleri oldu ve bunların hepsi süzgeçten geçirildi. Gelen bütün talepler değerlendirmeye alındıktan sonra her ilden iki kişiye düşürdük. Bu 162 kardeşimizle beraber yine hem Tokat’ımızın ilçelerinden hem Tokat’ımızın kendi içerisinden de diğer kardeşlerimizi de işin içerisine dâhil edip, 900 kişiyle 900 adımlık Türklerin Tokat’taki tarihi serüvenlerini ortaya koyduğu tarihi mekânları hep birlikte gezmiş olacağız. Programımız son derece güzel. Onları karşıladıktan sonra Sulusokak’ta yürüyüş yapacağız. Tarihi eserleri gezdikten sonra Afrin’deki şehitlerimiz için hazırladığımız programımız var. 81 ilden gelen gençlerimizle programı Afrin’deki Mehmetçiğimize hediye etmiş olacağız.

 

“TOKAT’I 81 İLE TANITACAĞIZ”

 

Bunların yanı sıra fotoğraf sergilerimiz, Tokat’ın kendine has kültürlerini onlara tek tek tanıtmış olacağız. Ballıcasıyla, Kaz Gölüyle, Niksar’ı ile Tokat’ın tüm tarihi ve doğal güzelliklerini tanıtmış olacağız. Onları yolcu ederken kendilerinden gittikleri yerlerde Tokat’ı tanıtmalarını, Tokat’ın güzelliklerinden bahsetmelerini rica edeceğiz. Buradaki amacımız tamamen Birliği, kardeşliği ortaya koymak.81 ilden gelen gençlerimizin Anadolu’nun mayası Tokat’ımızda nasıl bir ve beraber olduğumuzu tüm Türkiye’ye, Dünya’ya yaymak. Diğer taraftan hem Şehitlerimizi unutmamak, hem Mehmetçiğimizi unutmayarak Afrin’e her türlü manevi desteğimizi ortaya koymak. Bunun haricinde de Tokat’ın tarihini, kültürünü ortaya koyarak 81 ile tanıtmak. Programımız 15 Mart Perşembe günü başlıyor. İnşallah güzel bir program tertip edeceğiz. Önümüzdeki birkaç günde tüm hazırlıklarımızı bitirip, 15 Mart Perşembe’den itibaren misafirlerimizi ağırlamış olacağız. Emeği geçen belediyemizin tüm personellerine, burada bulunan genç kardeşlerime teşekkür ediyorum. Allah onlardan razı olsun."
Demokrat Arayış Gazetesi


Etiketler : Tokat, Turizm, 900 Adım,

YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Demokrat Arayış Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNDEM Haberleri

Tümü

E-BÜLTEN ABONELİK

01 Mayıs 2008-2017 © Demokrat Arayış Gazetesi -Tüm Hakları Saklıdır. Gazetemiz Basın Ahlak Yasası'na uymayı kabul eder.

Adres : Semerkand Mahallesi Bağ-Kur Sokak Saray İş Merkezi No: 23 Merkez - TOKAT __Haber, İlan Ve Reklam için mail adresimiz__ arayisgazetesi2008@hotmail.com
Tel: 0532 494 68 74
Faks: 0 356 201 00 20 (SADECE FAX İÇİN ARAYINIZ)
Bu site 0.047 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]