• 0

09 Mart 2018, 09:16 - Anasayfa // GÜNDEM Haberi yazdır

Tokat'ta Üçüncü 'Hanımeli' Görkemli Bir Törenle Açıldı

Tokat'ta Üçüncü 'Hanımeli' Görkemli Bir Törenle Açıldı

Tokat Belediyesi 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nde "Gülbahar Hatun Hanımeli Merkezi"nin açılışını yaptı. Açılışta konuşan Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, hanımeli merkezlerinde her yıl 10 bin kadının kurs gördüğünü belirterek, "Adeta bir okul gibi oluyor bu merkezlerimiz." dedi.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Tokat Belediyesi tarafından kadınlara yönelik hizmet veren üçüncü Hanımeli Merkezi, şehir merkezindeki eski Bağkur binasında hizmete girdi. Açılış törenine çok sayıda kadın da ilgi gösterdi.

 

Yaklaşık 800 metrekarelik bir alanda hizmet verecek olan Gülbahar Hatun Hanımeli Kültür Merkezi’nde kilim dokumacılığı, fitness center, aşçılık, sanat atölyesi, çini ve ebru atölyesi gibi birçok sanat dalında eğitimler verilecek. Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, bu zamana kadar hanımeli kültür merkezlerinde 2 bin 500 kursiyere hizmet verildiğini, bu merkezle birlikte bu sayının da artacağını söyledi. Başkan Eroğlu yaptığı açıklamada şunları kaydetti:

 

“Yaklaşık 700 - 800 metrekareye yakın bir yer. Yine 20'den fazla odası var. İnşallah bu odalarda, kurslarla, eğitimlerle, bir takım sosyal aktivitelerle hanımlarımızı bu merkezde sosyalleştirmeyi, yeni yeni beceriler elde etmelerini, hatta ve hatta ekonomiye istihdam oluşturacak bir takım çalışmaların da alt yapısını biz buralarda oluşturuyoruz. Şu ana kadar 2 merkezimizde 25 bine yakın kursiyerimiz oldu. Yılda 10 bin sayısının altına düşmüyor bizim kültür sanat merkezlerimiz. 10 bine yakın bayanımız bu kültür sanat merkezlerinde, kurslar alıyorlar, yeni beceriler öğreniyorlar. Dostluklar kuruyorlar ki bu çok önemli. Bununla beraber burada bir takım sportif faaliyetlerle, kültürel faaliyetlerle, sanatsal faaliyetlerle de katkı sağlıyorlar. Adeta bir okul gibi oluyor bu merkezlerimiz.”
Demokrat Arayış Gazetesi


Etiketler : Tokat, Hanımeli, Eyüp Başkan,

YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Demokrat Arayış Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNDEM Haberleri

Tümü

E-BÜLTEN ABONELİK

01 Mayıs 2008-2017 © Demokrat Arayış Gazetesi -Tüm Hakları Saklıdır. Gazetemiz Basın Ahlak Yasası'na uymayı kabul eder.

Adres : Semerkand Mahallesi Bağ-Kur Sokak Saray İş Merkezi No: 23 Merkez - TOKAT __Haber, İlan Ve Reklam için mail adresimiz__ arayisgazetesi2008@hotmail.com
Tel: 0532 494 68 74
Faks: 0 356 201 00 20 (SADECE FAX İÇİN ARAYINIZ)
Bu site 0.047 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]