• 0

28 Şubat 2018, 15:29 - Anasayfa // ULUSAL Haberi yazdır

AKSAKAL'IN 'HDP İLE İTTİFAK YAPARIZ' AÇIKLAMASINA SERT TEPKİ

AKSAKAL'IN 'HDP İLE İTTİFAK YAPARIZ' AÇIKLAMASINA SERT TEPKİ

DSP Genel Başkanı Önder Aksakal'ın "DSP için Türkiye'de siyaset yapan ya da seçimlere katılan hiçbir partinin birbirinden farklı bir mesafesi yoktur. Bu Cumhuriyet Halk Partisi için de geçerli, HDP için de geçerli, AKP için de geçerli." sözlerine parti tabanından büyük tepki geldi.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

DSP Genel Başkanı Önder Aksakal, katıldığı bir televizyon programında partiler arasında ayrım yapmadıklarını söyleyerek, “DSP için Türkiye'de siyaset yapan ya da seçimlere katılan hiçbir partinin birbirinden farklı bir mesafesi yoktur. Bu Cumhuriyet Halk Partisi için de geçerli, HDP için de geçerli, AKP için de geçerli.” ifadelerine yer verdi.

 

Skandal açıklamalarında “A partisi geldi sizinle ittifak yapalım size 10 milletvekili verelim dedi, B partisi de geldi sizinle ittifak yapalım size 30 milletvekili verelim dediğinde herhalde biz saf değiliz yani 10 milletvekili veren yere gidip orada güdük kalmayız. 30 tane arkadaşımızla devlet yönetimine katkı koymak dururken niye gidelim 10 tane milletvekili ile oralarda bocalayalım” sözlerine yer veren Aksakal, Cumhurbaşkanlığı’na aday olduğunu da tekrarladı. Seçildiği takdirde Cumhurbaşkanlığı sarayında oturacağını söyleyen Aksakal, DSP'nin seçimlere katılamayacağını bildiği halde partilileri ve kamuoyunu yanıltmaya devam etti.

 

DSP Genel Başkanı Önder Aksakal’ın açıklamalarına sert bir şekilde tepki gösteren DSP Genel Başkan Adayı Hüseyin Alpay ise “Sözün bittiği yerdeyiz.” dedi. Alpay açıklamasında şunları kaydetti:

 

"Yüksek Seçim Kurulu tarafından seçimlere girme yeterliliği olmayan bir partinin Cumhurbaşkanı adayı çıkartamayacağını bile bile hâl⠑Cumhurbaşkanlığına adayım’ diyen Sayın Aksakal, 32 yıllık DSP’yi tarihinde ilk kez seçimlere girme hakkından mahrum etmiş bir genel başkan olarak skandal açıklamalarına yenilerini eklemiştir. HDP ile seçim ittifakını düşünecek kadar siyasi yörüngesini kaybetmiş, Bülent Ecevit çizgisinden uzaklaşmış, bölücülerle ittifakı meşru göstererek adeta hezeyan açıklamalara imza atmıştır. Sözün bittiği yerdeyiz. DSP’li üyelerimizi, delegelerimizi, il başkanlarımızı ve bütün sevenlerimizi göreve çağırıyorum. Önder Aksakal ve ekibi partiden uzaklaşmadıkça bu partinin kurtulma şansı yoktur. 1-2 milletvekilliği uğruna bölücülerle ittifakı meşrulaştıran bir genel başkan, Ecevit’in koltuğunda oturamaz. Bütün arkadaşlarımı partiyi kurtarmak adına göreve davet ediyor, birlikte mücadele etmeye çağırıyorum."


Bu parti bir zamanlar Türkiye’yi yönetiyordu


Demokrat Arayış Gazetesi


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Demokrat Arayış Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer ULUSAL Haberleri

Tümü

E-BÜLTEN ABONELİK

01 Mayıs 2008-2017 © Demokrat Arayış Gazetesi -Tüm Hakları Saklıdır. Gazetemiz Basın Ahlak Yasası'na uymayı kabul eder.

Adres : Semerkand Mahallesi Bağ-Kur Sokak Saray İş Merkezi No: 23 Merkez - TOKAT __Haber, İlan Ve Reklam için mail adresimiz__ arayisgazetesi2008@hotmail.com
Tel: 0532 494 68 74
Faks: 0 356 201 00 20 (SADECE FAX İÇİN ARAYINIZ)
Bu site 0.047 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]