• 0

23 Şubat 2018, 08:48 - Anasayfa // HÜSEYİN ALPAY Haberi yazdır

'Tokatlılar Şeker Fabrikası'na Sahip Çıkacaktır'

'Tokatlılar Şeker Fabrikası'na Sahip Çıkacaktır'

DSP Genel Başkan Adayı Hüseyin Alpay, Turhal Şeker Fabrikası ile alakalı yaşanan gelişmeler üzerine yazılı bir açıklama yayımladı.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Demokratik Sol Parti (DSP) Genel Başkan Adayı gazeteci-yazar Hüseyin Alpay, Turhal Şeker Fabrikasının grup özelleştirme kapsamından çıkarılarak, tek başına özelleştirme sürecine sokulmasıyla ilgili olarak yayımladığı basın açıklamasında, fabrikanın Tokat’ın tamamını etkileyen önemli bir tesis olduğuna ve yöre ekonomisine olan katkısına vurgu yaptı. Alpay, Tokat Sigara Fabrikası’nın da önce özelleştirildiğini, ardından da kapatıldığını hatırlatarak, "Turhal Şeker Fabrikası için özelleştirme sürecinin başlatılması fabrikanın kapatılması anlamına gelir ki, bunun böyle olacağını tahmin etmek için kâhin olmaya gerek yok, sigara fabrikası örneği ortada." diye konuştu.

 

DSP Genel Başkan Adayı Hüseyin Alpay açıklamasında şunları kaydetti:

 

"Turhal Şeker Fabrikası ile ilgili olarak alınan kararın hak ve hakkaniyet esasına göre adil bir karar değildir. Eğer bir özeleştirme süreci yaşanacaksa, fabrikanın Turhal’da üretimine devam edecek şekilde geniş tabanlı bir konsorsiyum ile memleketimizde kalmasının önü açılmalıdır. Milletvekillerimiz, sivil toplum kuruluşlarımız, siyasetçilerimiz, belediye başkanlarımız, kısaca Tokat söz konusu olduğunda bir araya gelmesini bilen bütün kesimlerimizin ortak çabalarıyla fabrikamızın Tokat’ta üretimine devam etmesi için elimizden geleni yapmak zorundayız.

 

Şeker pancarının tarladan kantara, kantardan fabrikaya taşınması sürecinden tutun da, üretimde kullanılan malzemelerle üretim sonucunda elde edilen şeker, melas ve küspenin arzı noktasında herkese iş imkânı sağlayan Turhal şeker Fabrikası, başta çiftçilerimiz olmak üzere hepimiz için önemlidir. Şeker fabrikasında pancar posasından elde edilen yaş küspe bile, yöredeki hayvancılık için önemli bir geçim kaynağıdır. Tüm bu gerçekler ışığında herkes bütün siyasi farklılarını bir kenara bırakarak fabrikanın yaşaması için çaba sarf etmelidir. Turhal Şeker Fabrikası Tokat’ın vazgeçilmez değeridir, Tokatlılar olarak sonuna kadar sahip çıkacağımızdan kimse kuşku duymamalıdır."
Demokrat Arayış Gazetesi


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Demokrat Arayış Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer HÜSEYİN ALPAY Haberleri

Tümü

E-BÜLTEN ABONELİK

01 Mayıs 2008-2017 © Demokrat Arayış Gazetesi -Tüm Hakları Saklıdır. Gazetemiz Basın Ahlak Yasası'na uymayı kabul eder.

Adres : Semerkand Mahallesi Bağ-Kur Sokak Saray İş Merkezi No: 23 Merkez - TOKAT __Haber, İlan Ve Reklam için mail adresimiz__ arayisgazetesi2008@hotmail.com
Tel: 0532 494 68 74
Faks: 0 356 201 00 20 (SADECE FAX İÇİN ARAYINIZ)
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]