• 0

30 Haziran 2017, 00:45 - Anasayfa // ULUSAL Haberi yazdır

DSP Genel Başkanı Aksakal'dan Eleştiri

DSP Genel Başkanı Aksakal'dan Eleştiri

Demokratik Sol Parti Genel Başkanı Önder Aksakal yayımladığı yazılı açıklamada iktidarı eleştirdi. Aksakal açıklamasında şu görüşleri savundu:

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

"Ülkemiz son onbeş yıldır bir bilinmeze doğru hızla sürükleniyor. Her fırsatta söylediğimiz gibi devleti yönetenlerin ekonomi politikaları, üretimin artırılması yerine “borçlanma” üzerine.. “rant” üzerine kurgulaması bizi milletçe her geçen gün biraz daha bataklığa sürüklemektedir.


Bir yıl önce yaşadığımız başarısız darbe girişimini bahane ederek, bir anayasa değişikliğini gündeme getiren ve daha katmerli bir teokratik yaşamı Türk milletine dayatan iktidar ile bu girişimleri çeşitli boyutlarda besleyen muhalefet partileri maalesef bu misyonlarını ara vermeden yerine getiriyorlar.


Ak Parti ve MHP eliyle icra edilen uygulamalara cansiperhane göğüs germesi gereken ana muhalefet partisi CHP ise Mecliste kaybettikleri adaleti yollarda ararken okullara zorunlu mescit uygulaması yürürlüğe konuldu. Bu Laik Cumhuriyete yönelik en kapsamlı saldırılardan biridir. Bu girişim  masumane bir olay değildir. Anayasa’ya açıkça aykırı olan bu yönetmeliğin iptali için yasal başvurularımızı en kısa zamanda yapacağız. Demokratik Sol Parti, programında inançlara saygılı lâiklik ilkesini ortaya koymuş, her inanç kesiminin devletin hiçbir zorlaması ile karşılaşmadan özgürce ibadetlerini ve inançlarını yaşamasını öngörmüştür. Okullarımız.. hele hele ilk öğretim düzeyindeki okullarımızı baskıcı bir zihniyetle körpe beyinlerin karartılmaya çalışıldığı yerler olmaktan çıkarmalıyız. Bu konuda en etkin mücadele elbette meclisteki ana muhalefet partisinden beklenir."
Demokrat Arayış Gazetesi


Etiketler : Dsp, ÖnderAksakal, Dsp,

YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Demokrat Arayış Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer ULUSAL Haberleri

Tümü

E-BÜLTEN ABONELİK

01 Mayıs 2008-2017 © Demokrat Arayış Gazetesi -Tüm Hakları Saklıdır. Gazetemiz Basın Ahlak Yasası'na uymayı kabul eder.

Adres : Semerkand Mahallesi Bağ-Kur Sokak Saray İş Merkezi No: 23 Merkez - TOKAT __Haber, İlan Ve Reklam için mail adresimiz__ arayisgazetesi2008@hotmail.com
Tel: 0532 494 68 74
Faks: 0 356 201 00 20 (SADECE FAX İÇİN ARAYINIZ)
Bu site 0.047 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]