• 0

15 Şubat 2018, 08:17 - Anasayfa // HÜSEYİN ALPAY Haberi yazdır

Hüseyin Alpay DSP İl Başkanlığı'ndan İstifa Etti

Hüseyin Alpay DSP İl Başkanlığı'ndan İstifa Etti

Demokratik Sol Parti Tokat (DSP) İl Başkanı ve Genel Başkan Adayı gazeteci-yazar Hüseyin Alpay İl Başkanlığı görevinden istifa etti. Alpay, Genel Başkan Önder Aksakal'a gönderdiği istifa mektubunda DSP’nin iyi yönetilmediğini belirterek, Olağanüstü Kurultayın bir an evvel toplanmasını istedi.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

DSP İl Başkanlığı’ndan istifa ettiğini belirten Demokratik Sol Parti Genel Başkan Adayı Hüseyin Alpay, Genel Başkan Aksakal’a gönderdiği istifa mektubunda “Demokratik Sol Parti'nin bugün bulunduğu noktada siyaset üretemeyecek bir yere gelmesi, hiçbir etkinliği ve ağırlığı olmayan küçük bir grubun parti adına siyaset yapması, hep aynı yüzlerin dar bir politik sahada yer alması ve genel merkez yöneticilerinin adeta birbirlerinden habersiz bir şekildeki iletişimlerinin örgütte yarattığı güvensizlik neticesinde bugün, bitme noktasında olan bir parti yapısıyla karşı karşıyayız.” dedi.


Tokat’ın 2009 yılından itibaren girilen her seçimde Eskişehir ve Ordu’dan sonra en başarılı üçüncü il olduğunun altını çizen Alpay, genel merkezin dar bir kadro ile partiyi sıfıra sürüklediğini bildirdi. Alpay istifa mektubunda şunları kaydetti:


“KRAL ÇIPLAK”


"Örgütleri kapalı, kongrelerini yapamayan, ağzını açanın ihraç edilerek susturulduğu bir parti yapısıyla daha fazla ileriye gitme şansımız yoktur. İhraçlara bir son vermek acilen gerekmektedir. Kendi partisine demokrasiyi getiremeyenlerin bu ülkeye demokrasiyi getirme iddiaları geçersizdir. Önce kendi partimize demokrasiyi getireceğiz ki, sonra da bu ülkeye özgürlükleri getirme iddiamızı ortaya koyabilelim. Elde kalan bir avuç insanın ihraç edilmekten korkarak, size karşı gerçekleri söyleme cesareti içerisinde olmamaları kusur değildir. Etrafınızda size dikensiz gül bahçesi içerisinde olduğunuzu söyleyenler için de yapacak çok fazla bir şey yok. Ancak bilmelisiniz ki ‘Kral Çıplak’tır."


“SEÇİMLERE GİRME YETERLİLİĞİ OLMAYAN BİR PARTİ CUMHURBAŞKANI ADAYI ÇIKARTAMAZ”


Yüksek Seçim Kurulu’nun seçimlere girecek partileri açıkladığı listede DSP’ye yer vermediğini hatırlatan DSP Genel Başkan Adayı gazeteci-yazar Hüseyin Alpay, örgütleri kapatılmış, kâğıt üzerinde örgütler kurulmuş parti yapısının daha fazla ileriye gidemeyeceğini belirterek, Genel Başkan Önder Aksakal’ın “Cumhurbaşkanlığı’na adayım” sözlerini eleştirdi. Alpay, "Seçimlere girme yeterliliği olmayan bir parti Cumhurbaşkanı adayı çıkaramaz. Bu gerçek ortadayken, son seçimlerde aldığımız 33 bin oy içimizde yara iken, üstelik hem seçimlere giremeyip hem de aday gösterilmek için 100 bin noter onaylı imza şartı varken, çıkıp ‘Cumhurbaşkanlığına adayım’ demeniz kamuoyunda müspet bir karşılık bulmamıştır." ifadelerini kullandı.


Partide ihraç furyasının yaşandığına dikkat çeken DSP Genel Başkan Adayı gazeteci-yazar Alpay sözlerini şöyle tamamladı:


"15 yıldır büyük bir onur ve şerefle sürdürdüğüm İl Başkanlığı görevimden istifa ediyorum. 15 yıldır aldığım görevi layıkıyla yapan, partimin oyunu her koşulda artıran ve her ortamda DSP'yi layıkıyla temsil eden bir il başkanı olarak, aldığım bu kararın "Mahkeme kadıya mülk değil" sözünü kendinize şiar edindiğinize inandığım sizin için de örnek olmasını temenni ediyorum. Artık gitmeyen, karaya vuran ve -Allah korusun- kapısına kilidin vurulacağı güne doğru hızla sürüklenen DSP'yi Olağanüstü Kurultaya götürerek, size yakışanı yapmanızı içtenlikle diliyorum. Daha fazla vakit kaybedecek lüksümüz yoktur. Çanlar bizim için çalmaktadır."

Demokrat Arayış Gazetesi


Etiketler : DSP, HüseyinAlpay, Ankara, Tokat,

YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Demokrat Arayış Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer HÜSEYİN ALPAY Haberleri

Tümü

E-BÜLTEN ABONELİK

01 Mayıs 2008-2017 © Demokrat Arayış Gazetesi -Tüm Hakları Saklıdır. Gazetemiz Basın Ahlak Yasası'na uymayı kabul eder.

Adres : Semerkand Mahallesi Bağ-Kur Sokak Saray İş Merkezi No: 23 Merkez - TOKAT __Haber, İlan Ve Reklam için mail adresimiz__ arayisgazetesi2008@hotmail.com
Tel: 0532 494 68 74
Faks: 0 356 201 00 20 (SADECE FAX İÇİN ARAYINIZ)
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]