• 0

13 Şubat 2018, 07:50 - Anasayfa // GÜNDEM Haberi yazdır

Okuma Yazma Seferberliği İçin Tokat'ta Start Verildi

Okuma Yazma Seferberliği İçin Tokat'ta Start Verildi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın öncülüğünde başlatılan "Okuma Yazma Seferberliği" toplantısı Tokat'ta gerçekleştirildi.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın himayesinde başlatılan “Okuma Yazma Seferberliği” toplantısı yapıldı.
 
Öğretmenevinde düzenlenen Okuma Yazma Seferberliği Strateji Paylaşım Toplantısında konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Levent Yazıcı, seferberlik kapsamında Tokat’ta yapılacak çalışmaları hakkında bilgiler verdi.
 
Vali Dr. Ömer Toraman ise "Eğitim bizim Milli meselemizdir." diyerek, Türk Milli Eğitim Sisteminin belirli bir kesimi ya da zümreyi değil, toplumun tamamını kapsayacak şekilde eğitim ve öğretim faaliyetlerini yürütmek iddiasında olduğunu kaydetti. Vali Toraman, bunun eğitim sistemimizin ayırıcı bir özelliği olduğunu ve Türk Milli Eğitim sisteminin belki de dünyadaki eğitim ve öğretim sistemleri içerisinde en adaletli ve en eşitlikçi eğitim sistemlerinden bir tanesi olduğunu söyledi.
 
Okuma yazma seferberliğinin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan’ın himayesinde rutinin dışında bir milli seferberliğe dönüştürüldüğünü ifade eden Vali Toraman, buradaki amacın rutindeki hızın arttırılması olduğunu belirtti. Vali Toraman, bunun Tokat’ta yalnızca Milli Eğitim çalışanları ile değil kaymakamlar, kamu kurum ve kuruluşları, muhtarlar, sivil toplum örgütleri ve basın-yayın kuruluşlarının katkısı ile örnek bir çalışma olarak sergileneceğini sözlerine ekledi.
Demokrat Arayış Gazetesi


Etiketler : Tokat, Okuma, Yazma, Seferberliği,

YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Demokrat Arayış Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNDEM Haberleri

Tümü

E-BÜLTEN ABONELİK

01 Mayıs 2008-2017 © Demokrat Arayış Gazetesi -Tüm Hakları Saklıdır. Gazetemiz basın ahlak yasasına uymayı kabul eder.

Adres : G.O.P. Bulvarı Emniyet Müd. Karşısı Mehmet Coşkun İş Merkezi Kat: 4 Tokat (Haber, İlan Ve Reklam için mail adresimiz: arayisgazetesi2008@hotmail.com)
Tel: 0 542 622 01 00
Faks: 0 356 201 00 20 (SADECE FAX İÇİN ARAYINIZ)
Bu site 0.063 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]