• 0

30 Haziran 2017, 00:27 - Anasayfa // ULUSAL Haberi yazdır

Emekliler İçin İntibak Kanunu Teklifi

Emekliler İçin İntibak Kanunu Teklifi

CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, emekliler için Meclis Başkanlığına kanun teklifinde bulundu.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, emekliler için Meclis Başkanlığına kanun teklifinde bulundu. Kanun tekliflerinde, emekli maaş intibaklarının 2000 yılından sonra emekli olanlara da uygulanmasını istedi.

EMEKLİ MAAŞ İNTİBAKLARI


CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, 5510 sayılı Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanununda (Emekli maaş intibaklarının 2000 yılından sonra emekli olanlara da uygulanması) değişiklik yapılması için TBMM Başkanlığına kanun teklifinde bulundu.

2000 yılından sonra emekli olan yaklaşık 9 milyon kişinin maaşlarında intibak yasası ile birlikte 500 liraya varan artışların olması gerektiğini söyleyen Ömer Fethi Gürer, “Devlet bunun sözünü defalarca verip ardından olmayacağını, devletin bütçesinin bu kadar zengin olmadığını açıkladı. 2000 yılından önce emekli olanların yararlandığı intibak yasasından 2000 yılından sonra emekli olanların yararlanmaması ortada adaletsizlik olduğunun göstergesidir.” dedi.

Ömer Fethi Gürer, “İki kişiden birisinin daha önce emekli olması ve farklı miktarda emekli maaşı almasının önüne geçmek için bu kanun değişikliğinin haksızlığı önleyeceğini düşünüyorum. Bu uygulama ile kişiler arasındaki maaş farkı ortadan kalkacak ve eşitlik sağlanacaktır” ifadesini kullandı.
Demokrat Arayış Gazetesi


Etiketler : Emekliler, intibak, Chp,

YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Demokrat Arayış Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer ULUSAL Haberleri

Tümü

E-BÜLTEN ABONELİK

01 Mayıs 2008-2017 © Demokrat Arayış Gazetesi -Tüm Hakları Saklıdır. Gazetemiz Basın Ahlak Yasası'na uymayı kabul eder.

Adres : Semerkand Mahallesi Bağ-Kur Sokak Saray İş Merkezi No: 23 Merkez - TOKAT __Haber, İlan Ve Reklam için mail adresimiz__ arayisgazetesi2008@hotmail.com
Tel: 0532 494 68 74
Faks: 0 356 201 00 20 (SADECE FAX İÇİN ARAYINIZ)
Bu site 0.047 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]