• 0

12 Şubat 2018, 06:53 - Anasayfa // GÜNDEM Haberi yazdır

Çocuk Evleri'nde Kalan Çocuklara Eroğlu Şefkati

Çocuk Evleri'nde Kalan Çocuklara Eroğlu Şefkati

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Çocuk Hizmetleri Genel Müdürlüğü'ne bağlı Çocuk Evleri ve Çocuk Evleri Sitesi'nde kalan çocuklar onuruna Tokat Belediyesi Sosyal tesislerinde yemek verildi. Yemekte bir konuşma yapan Başkan Eroğlu, "Biz sizlerle daha büyük Türkiye'yi inşa edeceğiz, Allah'ın izniyle." dedi.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Çocuklar onuruna verilen yemekte bir konuşma yapan Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, açıklamalarında şunları kaydetti:

"Bir Atasözünün dediği gibi marifet iltifata tabidir. Yani bir başarının takdir edilmesi bizim medeniyetimizde, örf ve âdetimizde önemli bir yer tutar. Sizler takdir ve teşekkür belgeleri alan, derslerinde başarılı olan öğrencilerimizsiniz. Onun için de biz de sizi tebrik ediyor, başarılarınızın devamını diliyoruz. Sizler bizim geleceğimizsiniz. Her şey okulda başlar. Okul adeta yuva gibidir. Bizleri ete kemiğe büründüren bir eğitim yuvasıdır. Hocalarımız da bizim anne babalarımız gibidir. Sizleri kendi evlatlarından daha üstün tutarak anne baba şefkatiyle üzerlerinize titreyen hocalarımıza da teşekkür ediyorum. Hepinizin bir hayali olduğuna eminim. Hedeflere ulaşmak için önce iyi bir öğrenci olmamız ve yoğun bir gayret göstermemiz gerekiyor. İkincisi ise iyi, ahlaklı, milli ve manevi değerlerle yoğrulmuş, vatansever bir insan olabilmemiz. Bunlar bizim olmazsa olmazlarımız. Bizi diğer milletlerden ayıran diğer özellikler bunlar. Bizim milletimiz manevi değerlerini bilen, büyüğünü küçüğünü bilen, ahlaklı insanlardan oluşan bir millettir. Bu değerler bizi diğerlerinden ayırt eden en önemli özelliklerdir. Dinimiz diyor ki; Peygamberlikten sonraki en önemli mertebe şehitliktir. Ve bizim ecdadımız cephede savaşan askerlerimiz vatan için gözünü kırpmadan mücadele veriyor, savaşıyor, bu ülkede gözü olanlardan, teröristlerden arındırmak için gayret ediyor. Tüm şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyorum. İnşallah birlik beraberliğimiz, bu ülke, bu topraklarımız tüm İslam Âlemi ile her daim devam eder ve bu güzel toprakları da sizler büyütürsünüz. Bizim emelimiz, amacımız budur. Biz sizlerle daha büyük Türkiye'yi inşa edeceğiz Allah'ın izniyle. Allah hayalinizdeki güzel işlere, güzel mesleklere tez zamanda kavuşmayı nasip etsin. Hepinize teşekkür ediyor, başarılarınızın devamını diliyorum."


Yapılan konuşmaların ardından karnelerinde başarılı olan öğrencilere hediyeleri takdim edildi.


Demokrat Arayış Gazetesi


Etiketler : Tokat, ÇocukEvleri, Belediye,

YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Demokrat Arayış Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNDEM Haberleri

Tümü

E-BÜLTEN ABONELİK

01 Mayıs 2008-2017 © Demokrat Arayış Gazetesi -Tüm Hakları Saklıdır. Gazetemiz Basın Ahlak Yasası'na uymayı kabul eder.

Adres : Semerkand Mahallesi Bağ-Kur Sokak Saray İş Merkezi No: 23 Merkez - TOKAT __Haber, İlan Ve Reklam için mail adresimiz__ arayisgazetesi2008@hotmail.com
Tel: 0532 494 68 74
Faks: 0 356 201 00 20 (SADECE FAX İÇİN ARAYINIZ)
Bu site 0.047 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]