• 0

31 Ocak 2018, 06:54 - Anasayfa // GÜNDEM Haberi yazdır

Eroğlu: 'Nene Hatun'lar Seyit Onbaşılar Tükenmez'

Eroğlu: 'Nene Hatun'lar Seyit Onbaşılar Tükenmez'

Behzat Hanımeli'nde düzenlenen programa katılan Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu 300'ü aşkın kişi ile Mehmetçiğimize bere, boyunluk ve eldiven örüldüğünü söyledi.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından Suriye’nin Afrin Bölgesi’nde yapılan “Zeytin Dalı” harekâtına destek olmak için Tokat Belediyesi Hanımeli Kültür ve Sanat Merkezi ile Mahalle Konaklarındaki kadınlar , yaprak sarma hazırladı.


Askerlerimizin soğuk havada üşümemesi için bere, boyunluk ve eldiven örüldü. Bilgi Evi öğrencileri askerlere duygularını dile getirdikleri mektuplar da yazdılar.


300’Ü AŞKIN KİŞİ İLE MEHMETÇİĞİMİZE DESTEK


Behzat Hanımelinde düzenlenen programa katılan Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, 300’ü aşkın kişi ile Mehmetçiğe bere, boyunluk, eldiven örüldüğünü söyledi. Bilgi Evinde ki öğrencilerin askerlere destek olmak için mektuplar yazdığını ifade eden Başkan Eroğlu, "Onlarca ablamız, teyzemiz, bacımız evlatlarımız hummalı bir şekilde ellerinde kimisinin kalem, kimisinin iğne oyası, kimisinde örgü şişleri her kes bir mesuliyet içerisinde. Tüm ekibimiz, Afrin’de operasyonda bizler için mücadele veren oradaki Mehmetçiğimize manevi de olsa yanlarında olduğumuzu göstermek için bir çalışma yapıyorlar." dedi.


"ALLAH ORDUMUZU MUZAFFER EYLESİN"


Başlatılan çalışmanın kısa sürede bitirilip hazırlanan ürünlerin Mehmetçiğe teslim edileceğini belirten Eroğlu, "Biz vatan sevgisi nedir çok iyi biliriz. Bayrak, ülke, şehitlik, gazilik nedir çok iyi özümseyen bir milletiz. Hem dinimizde ki şehitlik mertebesinin, hem de bizim millet olarak örfimizde ki âdetimizde ki gazanın, gaziliğin şehitliğin ne kadar önemli bir mertebe olduğunu çok iyi biliriz. Onun içinde bin yıldır bu topraklarda, bu torağın üzerinde gözü olana, ya da bu toprağa el uzatmak isteyene karşı vatanımızın bir karış toprağını dahi vermeden mücadeleler vermişiz ve vermeye de devam ediyoruz. Allah razı olsun Ordumuzdan, Mehmetçiğimizden, askerimizden ve onları yetiştiren annelerden babalardan. Biz, konu vatansa gerisi teferruattır diyen ve gözünü kırpmadan canını feda edecek bir aşka, içi sevgiyle dolu bir milletiz. Onun için de bu millete bir türlü boyunduruk geçiremiyorlar ve geçiremeyecekler de inşallah. Her zaman karşıların da Nene Hatunları, Seyit Onbaşıları ve aziz Türk Milletini karşılarında görecekler." ifadelerini kullandı.


Başkan Eroğlu konuşmasında şunları kaydetti:


Afrin’de bir haftayı aşkın zamandır önemli bir operasyon yapılıyor. Zeytin Dalı, mazlumun yanında olan, o coğrafyada ki teröristleri temizleme anlamında bir operasyon olan, asla sivillere hedef almayan, teröristleri hedef alan bir operasyon yapılıyor. Buradaki amaç birincisi, ülkemizin beka mücadelesi verdiği bu günlerde sınırlarımızda bu ülkeye karşı farklı emelleri olan orada ki tüm yapıları tüm teröristleri oradan temizlemek. Bir tane dahi kalmayana kadar bu birincisi, diğer taraftan ikincisi bu gün misafir ettiğimiz o mazlum Suriye halkının buralar temizlendikten sonra tekrar kendi evlerine kendi topraklarına kavuşması anlamında bir mücadele.


İnanıyorum ki en kısa süre de Afrin’de ki operasyon neticeye varacak ve Fırat’ın doğusunda ki o bölgede tertemiz bir şekilde güvenliği sağlanmış, teröristlerden temizlenmiş bir şekilde o bölge bizim arzu ettiğimiz şekilde olacaktır. Operasyonu yöneten Başkomutanımız Cumhurbaşkanımızdan, Genel Kurmayımızdan, Askerimizden ve Mehmetçiğimizden de Allah razı olsun diyorum. En kısa sürede biz bu çalışmamızı bitirdiğimizde hemen bu malzemeleri doğruca orada ki Mehmetçiğimize teslim edeceğiz. Allah ordumuzu muzaffer eylesin."
Demokrat Arayış Gazetesi


Etiketler : Tokat, Afrin, Mehmetçik,

YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Demokrat Arayış Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNDEM Haberleri

Tümü

E-BÜLTEN ABONELİK

01 Mayıs 2008-2017 © Demokrat Arayış Gazetesi -Tüm Hakları Saklıdır. Gazetemiz Basın Ahlak Yasası'na uymayı kabul eder.

Adres : Semerkand Mahallesi Bağ-Kur Sokak Saray İş Merkezi No: 23 Merkez - TOKAT __Haber, İlan Ve Reklam için mail adresimiz__ arayisgazetesi2008@hotmail.com
Tel: 0532 494 68 74
Faks: 0 356 201 00 20 (SADECE FAX İÇİN ARAYINIZ)
Bu site 0.047 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]