• 0

30 Ocak 2018, 07:47 - Anasayfa // GÜNDEM Haberi yazdır

Yeni Sanayi Sitesi İnşaatı Bu Yıl Başlayacak

Yeni Sanayi Sitesi İnşaatı Bu Yıl Başlayacak

Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu Yeşil Küçük Sanayi Sitesi Kooperatifi'nin 2018 yılı Mali Genel Kurulun'da yeni sanayi sitesi hakkında açıklamalarda bulundu.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Yeni sanayi sitesi için Belediye olarak tüm kurumlarla işbirliği içerisinde çalışmalarını yürüttüklerini belirten Başkan Eroğlu, imar planlama çalışmalarının tamamlanmasının ardından ihaleye çıkılacağını belirtti.


Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu yaptığı açıklamada şunları kaydetti:


"Yeni bir sanayi sitesinin en önemli unsuru Sanayi esnafının birlik ve beraberlik içerisinde bu işi yapacağını ortaya koymasıydı. Bu konuda esnafımızın verdiği desteklerden dolayı teşekkür etmek istiyorum.


Bununla beraber bir diğer önemli konu ise Yeni Sanayi Sitesinin yerinin belirlenmesiydi. Tokat’ın üç ana girişi var. Bunlardan biri kelkite açılan Niksar yolu, bir diğer Sivas yolu ve Tokat Turhal yoludur. En fazla aktif olan yollardan biri olan Turhal yolu üzerindeki Hazineye ait araziyi yeni sanayi sitesi yapmak için belirledik. Şuan gelmiş olduğumuz nokta itibariyle bütün kurum izinleri alındı. Bizler Belediye olarak bu bölgenin imar çalışmasını yapıyoruz. Yollarını, yeşil sahasını ibadethanelerini sosyal tesis alanların yani iş yerleri haricindeki alanların imar planlama çalışmasını yapmaktayız. Bu çalışma bittikten sonra alanın satın alınmasını tamamlayarak ihaleye çıkma aşamasını Bakanlarımız, Milletvekillerimizle, kurumlarımızla birlikte hep beraberce gerçekleştirmiş olacağız.


Bir diğer önemli husus ise mevcut sanayi sitesinin ne olacağı konusuydu. Bu konuda esnaflarımız asla tereddüt etmesinler. Orası boş bırakılacak, yeşil sahaya dönderilecek bir alan olarak tasarlamıyoruz. Şehrin girişinde olan bu bölgenin konut, ticarethane gibi şehre katkı sağlayacak bir imar çalışmasını oraya yapmış olacağız. Şuandaki dükkânların eski fiyattan iki kat daha fazla edeceğini tahmin ediyorum.


Sanayi sitesinin kollarında ticaret yapan her esnafımız yeni bölgeye taşınacak. Dışardan gelen insanların ne güzel bir şehir diyeceği, gurur duyacağımız bir Tokat’ı hep birlikte inşa edeceğiz."


Program mali genel kurulun yapılması ile sona erdi.


Demokrat Arayış Gazetesi


Etiketler : Tokat, Belediye, SanayiSitesi,

YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Demokrat Arayış Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNDEM Haberleri

Tümü

E-BÜLTEN ABONELİK

01 Mayıs 2008-2017 © Demokrat Arayış Gazetesi -Tüm Hakları Saklıdır. Gazetemiz Basın Ahlak Yasası'na uymayı kabul eder.

Adres : G.O.P. Bulvarı Emniyet Müd. Karşısı Mehmet Coşkun İş Merkezi Kat: 4 Tokat (Haber, İlan Ve Reklam için mail adresimiz: arayisgazetesi2008@hotmail.com)
Tel: 0 542 622 01 00
Faks: 0 356 201 00 20 (SADECE FAX İÇİN ARAYINIZ)
Bu site 0.047 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]