• 0

29 Haziran 2017, 22:33 - Anasayfa // GÜNDEM Haberi yazdır

Vali Cevdet Can: 'Kimseye Dargın Değilim'

Vali Cevdet Can: 'Kimseye Dargın Değilim'

Tokat Belediyesi tarafından Vali Cevdet Can onuruna veda yemeği verildi. Burada bir konuşma yapan Can, "Bizim hakkımızda bir takım dedi kodular da dolaştı. Evladımızın birisinin isminin üzerinden ilave isimler de isnat edilerek, asılsız ifadeler yer aldı. Bunlar için bir savunma yapmadım. Ancak, kimseye kırgın ve dargın değilim." dedi...

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Tokat TSO Seyirtepe Tesisleri’nde düzenlene yemek öncesi konuşan Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, hizmet eden insanların el üstünde tutulması gerektiğine vurgu yaparak, Vali Can’a Tokat’a verdiği önemli hizmetlerden ötürü teşekkür etti.


Veda yemeğini tertip eden Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu’na teşekkür ederek konuşmasına başlayan Vali Can ise, “Bu bizim için son değil, bir başlangıçtır” dedi. 2012 yılında göreve başladığında “Toprak susuz kerpiç olmaz. Biz bu topraklar için su olmaya geldik. Tokat’ın gelişmesi için hep birlikte gayret göstereceğiz. Buranın asıl sahipleri sizlersiniz. Bizler, destek kuvvetiz” ifadelerini kullandığını hatırlatan Vali Can, konuşmasının devamında şunları kaydetti:


"Tokat ile alakalı ilk olarak şu bilgilere ulaştık. Tokat, bir ensar yurdu, yardım edenler diyarı. O yüzden ben sizlere seslenirken “Mübarek ve bereketli toprakların cömert insanları” diye sesleniyorum. Bu yurt, sıradan bir yurt değil. Bu topraklara ruhunuzu vermezseniz topraklar da size ruh vermez, gelecek de vermez. Biz bu topraklara geldiğimizde ruhumuzu vereceğimizi söyledik.


HEDEFİMİZ İNSANIMIZIN MUTLULUĞU OLDU


Kalkınma hedefli anlayışımızı, insan mutluluğuna dayalı olacak şekilde belirledik. Yönetim anlayışımızı çok basite indirgeyerek, tepeden bir şey beklemeyip alttan desteklenmesi gerektiğini ifade ettik. Analitik düşünceyi ‘net bilgi, etkin koordinasyan ve odaklanmayı’ hakim kılmaya çalıştık.


TOKAT ARTIK HEDEFİ BELLİ BİR ŞEHİR


Tokat’ın kalkınması, eski muhteşem günlerine dönmesi hedefini koyduk ve kalkınanın iki kanadını ‘tarım ve turizm’ olarak belirledik. Çünkü Tokat’ın müthiş bir tarım ve turizm potansiyeli var. Yönetim anlayışımızı ifade eden önsözümüzü yazdık. Yarın imzalayıp sizlere göndereceğim yazıyla da, Tokat’ın 2017-2023-2033-2053 ve 2071 Kırsal Kalkınma Ana Eylem Planı’nın çatısını oluşturduk. Artık bundan sonra Tokat’a gelen tüm atanmış ve seçilmişler, hedefi ve ne yapacağı belli olan bir şehirle karşılaşacak.


TOPRAKLARINIZIN KIYMETİNİ BİLİN


İyi iş yapmanın farz olduğu anlayışı içerisinde 3 sene geçirdim bu şehirde. Biz burayı cennet bildik. Bu topraklar, Ahmet Yesevi Hazretlerinin evliya gönderdiği topraklardır. Şeyh Nusrettin’den Hubyar Baba’ya, Kul Himmet’ten Aziz Baba’ya, Şeyh-i Şirvani’den Gıj Gıj Baba’ya kadar. Dolayısıyla bu toprakların kıymetini bilelim. Bu topraklara ruhumuzu verelim. Bizim zekatımız, bu topraklara hizmetkar olmaktır. Hizmetkarlık lafla olmaz. Öncelikle unvanlarımızdan kurtulacağız. Sadece iki unvanımız olacak. Bunlardan birincisi Allah’a hakiki kul olmak. Bir diğeri de vatana, millete ve bayrağa hizmetkar olmaktır.


VATANA HİZMET BİTMEZ


Resmi görev bitmiş olabilir, ancak vatana hizmetkarlık bitmez. Canımız sağ olduğu müddetçe, vatanımız için çalışmak zorundayız. Biz, bu topraklar için önümüzdeki 10 yıl içerisinde 2 buçuk milyar dolarlık katma değer koyduk. Bu topraklar, turizm ve tarımdan bunu başarabilecek güçte. Biz temelleri attık, inşallah bu temel yükselecektir.


AMACIMIZ GÖNÜLLERE GİREBİLMEK


Her şeyin bir başlangıcı ve bir sonu vardır mutlaka. Ancak Tokat bizim için bir son değil. Amacımız gönüllere girebilmek ve giderken de gönüllere uğurlanabilmekti. Bunu sizler takdir edeceksiniz.


ALLAH HER ŞEYE ŞAHİTTİR


Bizim hakkımızda bir takım dedi kodular da dolaştı. Evladımızın birisinin isminin üzerinden ilave isimler de isnat edilerek, asılsız ifadeler yer aldı. Bunlar için bir savunma yapmadım. Sebebi de şudur. Tevhid ve tevekkül inancını tam anlamıyla yaşarsanız, buna gerek kalmaz. Allah her şeye şahittir. Allah’ın şahit olduğu yerde başka şahit aramaya gerek yok. Ancak bu konuyla alakalı hukuki girişimlerde bulunacağımı da ifade etmek istiyorum. Ancak, kimseye kırgın ve dargın değilim.


Tek bayrak, tek vatan, tek millet, tek devlet için bu topraklara canını verenlere selam olsun."


Yemeğin ardından Vali Cevdet Can’a plaket ve hediyeler takdim edildi. Vali Can, programın sonunda konuklarıyla tek tek vedalaşarak hatıra fotoğrafı çektirdi
Demokrat Arayış Gazetesi


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Demokrat Arayış Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNDEM Haberleri

Tümü

E-BÜLTEN ABONELİK

01 Mayıs 2008-2020 © Demokrat Arayış Gazetesi -Tüm Hakları Saklıdır. Gazetemiz Basın Ahlak Yasası'na uymayı kabul eder.

Adres : Semerkand Mahallesi Bağ-Kur Sokak Saray İş Merkezi No: 23 Merkez - TOKAT __Haber, İlan Ve Reklam için mail adresimiz__ arayisgazetesi2008@hotmail.com
Tel: 0532 494 68 74
Bu site 0.077 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]