• 0

13 Kasım 2023, 09:39 - Anasayfa // GÜNDEM Haberi yazdır

Tokat Tarım İl Müdürlüğü'nde 'iklim değişikliği' toplantısı

Tokat Tarım İl Müdürlüğü'nde 'iklim değişikliği' toplantısı

Tokat İl Tarım ve Orman Müdürlüğü'nce 2023 yılı üretim sezonu iklim değişikliği, küresel ısınma ve tarımsal kuraklık yönetimi toplantısı gerçekleştirildi.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

​​Tokat İl Tarım ve Orman Müdürlüğü'nce 2023 yılı üretim sezonu iklim değişikliği, küresel ısınma ve tarımsal kuraklık yönetimi toplantısı gerçekleştirildi. 

Tarım İl Müdürü Orhan Şahin toplantıda, tarımın iklimle ilgili bir sektör olduğunu, iklim değişikliğinin de sektör olarak en çok tarım sektörünü, dolayısıyla tarıma bağlı ve dayalı sanayi sektörlerini etkileyeceğine vurgu yaptı

2023 yıllarına ait değerlendirme çalışmaları,  su rezervuarları gözlem durumları, su arzı potansiyeli, araştırma çalışmaları, iklimsel veriler, emisyon yutakları olarak çayır-mera ve ağaçlandırma çalışmaları ve fenolojik gözlemlerin genel konu başlıklarını oluşturduğu toplantı yaklaşık 2 saat sürdü.

Demokrat Arayış Gazetesi


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Arayış Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNDEM Haberleri

Tümü

E-BÜLTEN ABONELİK

Kuruluş: 1 Mayıs 2008 © Tokat Arayış Gazetesi -Tüm Hakları Saklıdır. Gazetemiz Basın Ahlak Yasası'na uymayı kabul eder.

Adres : Semerkand Mahallesi Bağ-Kur Sokak Saray İş Merkezi No: 23 Merkez - TOKAT __Haber, İlan Ve Reklam için mail adresimiz__ arayisgazetesi2008@hotmail.com
Tel: 0532 234 10 60
Bu site 0.063 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]