• 0

25 Ekim 2023, 08:57 - Anasayfa // SPOR Haberi yazdır

Zile Güreşlerinin Başpehlivanı Avrupa Şampiyonu Rıza Yıldırım oldu

Zile Güreşlerinin Başpehlivanı Avrupa Şampiyonu Rıza Yıldırım oldu

Zile'de düzenlenen 'Tarihi Asırlık Zile Panayırı Karakucak Güreşleri'nde başpehlivan, 2017 Avrupa Şampiyonu Rıza Yıldırım oldu.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Zile'de düzenlenen 'Tarihi Asırlık Zile Panayırı Karakucak Güreşleri'nde başpehlivan, 2017 Avrupa Şampiyonu Rıza Yıldırım oldu. Osmanlı fermanıyla kurulan 6 büyük panayırdan birisi olan Zile Panayır etkinliklerinde yapılan karakucak güreşlerine güreşçiler ve vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. 

492 güreşçinin mücadele ettiği güreşler, Zile Belediyesi festival alanında yapıldı. Karadini Belediye festival alanında yapılan güreşler saygı duruşu, İstiklal Marşı ve Kuranı Kerim Tilaveti okunarak başladı. Başpehlivanlık güreşlerine 32 güreşçi katıldı. Rakipleri yenerek finale 2017 Avrupa Şampiyonu Rıza Yıldırım ve Serhat Elvan başpehlivanlık için güreşti. Serhat Elvan’ı yenen Rıza Yıldırım başpehlivan olurken, Murat Duman ve Erhan Yaylacı 3. oldular. 

Başaltı güreşlerinde ise Denizcan Çırak’ı yenen Ömer Faruk Kırat başaltı birincisi oldu. Denizcan Çırak 2. Serhat Göçmez ve Efe Atabey 3. oldular. Güreşlerde dereceye giren pehlivanlara ödül ve madalyaları verildi. Karakucak güreşlerine Zile Kaymakamı Mehmet Ali Akyüz, Zile Belediye Başkanı Şükrü Sargın, Zile Emniyet Müdürü Bilal Kürşat Kılışarslan, STK temsilcileri ve çok sayıda güreş sever katıldı.
Demokrat Arayış Gazetesi


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Arayış Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer SPOR Haberleri

Tümü

E-BÜLTEN ABONELİK

Kuruluş: 1 Mayıs 2008 © Tokat Arayış Gazetesi -Tüm Hakları Saklıdır. Gazetemiz Basın Ahlak Yasası'na uymayı kabul eder.

Adres : Semerkand Mahallesi Bağ-Kur Sokak Saray İş Merkezi No: 23 Merkez - TOKAT __Haber, İlan Ve Reklam için mail adresimiz__ arayisgazetesi2008@hotmail.com
Tel: 0532 234 10 60
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]