• 0

17 Ağustos 2023, 11:16 - Anasayfa // ULUSAL Haberi yazdır

Alpay: Halkın mutsuzluğunun adı 'Türkiye Yüzyılı' olamaz

Alpay: Halkın mutsuzluğunun adı 'Türkiye Yüzyılı' olamaz

Milliyetçi Sol Parti (MİLLİ SOL) Genel Başkanı Hüseyin Alpay yurttaşların ağır bir ekonomik darboğazdan geçtiğini öne sürdü.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Milliyetçi Sol Parti (MİLLİ SOL) Genel Başkanı Hüseyin Alpay, yurttaşların ağır bir ekonomik darboğazdan geçtiğini savunarak, “Vatandaşın mutfağındaki yangın bütün bir ülkeyi kapladı. Bütün toplum kesimlerinin mutsuzluğunun adı ‘Türkiye Yüzyılı’ olamaz. Vatandaşlarımız böyle bir ‘Türkiye Yüzyılı’nı kabul etmiyor” dedi.

“BAĞ-KUR PRİM İNDİRİMİ, TESCİL, İHYA, GENEL AF, 100 BİN SAĞLIKÇI VE 100 BİN ÖĞRETMEN ATAMASI GERÇEKLEŞİRSE…”

Alpay Bağ-Kur, tescil, ihya sorunlarının çözülmesi ile genel affın ilan edilmesi, 100 bin sağlıkçı ve 100 bin öğretmen atamasının yapılmasıyla “Türkiye Yüzyılı”nın gerçekleşebileceğini kaydetti.

Alpay yayımladığı yazılı açıklamasında iktidarın “Türkiye Yüzyılı” sloganının içeriğinin boş olduğunu ve vatandaşlardan bir karşılığı olmadığını belirterek, sorunları artarak büyüyen toplum kesimlerinin acil eylem planıyla rahatlatılması gerektiğini söyledi.

“VATANDAŞLARIMIZ BÖYLE BİR ‘TÜRKİYE YÜZYILI’NI KABUL ETMİYOR”

Genel Başkan Alpay açıklamasında, “Sloganınız olan ‘Türkiye Yüzyılı’ Bağ-Kur’daki 9 bin prim gününün 7 bin 200’e eşitlenmesi, 99 öncesi Bağ-Kur’luların SGK şartlarında emeklilik haklarının gerçekleştirilmesi, vergi dairesine kayıt olmuş fakat Bağ-Kur’a kayıt olmamış esnaflarımızın tescil haklarının verilmesi, staj mağdurlarının staj dönemlerinin emekliliğe sayılması, 2020 yılı öncesindeki Bağ-Kur borçlarının avantajlı ihya ile hesaplanması, Bağ-Kur’lu esnaflarımıza prim desteği sağlanması, genel af ve Cumhuriyetimizin 100’üncü yılına 100 bin sağlıkçı ve 100 bin öğretmen ataması ile ancak anlamlı olabilir. Hayat pahalılığı yüzünden evini geçindiremeyen, mevsiminde sebze-meyve alamayan ve kirasını ödeyemeyen insanların olduğu bir ülkede, esnafın, çiftçinin, emeklinin, asgari ücretlinin, memurun, kısacası bütün toplum kesimlerinin mutsuzluğunun adı ‘Türkiye Yüzyılı’ olamaz. Vatandaşlarımız böyle bir ‘Türkiye Yüzyılı’nı kabul etmiyor.” ifadelerine yer verdi.
Demokrat Arayış Gazetesi


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Arayış Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer ULUSAL Haberleri

Tümü

E-BÜLTEN ABONELİK

Kuruluş: 1 Mayıs 2008 © Tokat Arayış Gazetesi -Tüm Hakları Saklıdır. Gazetemiz Basın Ahlak Yasası'na uymayı kabul eder.

Adres : Semerkand Mahallesi Bağ-Kur Sokak Saray İş Merkezi No: 23 Merkez - TOKAT __Haber, İlan Ve Reklam için mail adresimiz__ arayisgazetesi2008@hotmail.com
Tel: 0532 234 10 60
Bu site 0.063 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]